Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi ti milyen módon...

Jehova tanúi ti milyen módon és hogyan szoktatok tisztelegni Jehova előtt?

Figyelt kérdés

Mivel ti biztosra mentek és azt tartjátok,hogy titeket választott ki Isten a nagy feladatra,kiváncsi lennék,hogy mivel érdemeltétek ezt ki.

Hogyan tisztelegtek a Mindenható Isten előtt?

Ne fogjátok vissza magatokat mert tényleg kíváncsi vagyok. :)



2014. febr. 23. 21:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
12%

Minden keresztény gyülekezet ugyanezt mondja magáról, szóval ez nem éppen csak JT-k sajátja. Csak épp más szemében a szálkát, magadéban a gerendát ugye.


Nem tudom kit érdekel ennyire a JT, de naponta 15 ugyanolyan kérdés egy kicsit unalmas.

2014. febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Amúgy azt a kérdést is feltehetné már egy-két turbókeresztény miért képtelenek mondjuk tizedannyi embert bevonzani az egyházukba mint a JT-k. Nálunk falun pl. bezárt a baptista imaház (pedig általában nekik van a legnagyobb arcuk), a JT-k meg betyár nagy királyság termet építettek.
2014. febr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Szia kedves felháborodott válaszoló! :)

Nem tudom,hogy ki tesz fel 15 kérdést naponta és megmondom őszintén,hogy nem is érdekel mert engem ami nem érdekel azt általában nem szoktam elolvasni még akkor sem ha egymásután ezerszer van leírva.

Egyébként én úgy tudom,hogy ennek a fórumoldalnak az elnevezése gyakorikérdések.

Szóval ne csodálkozz ha a kérdések ténylegesen gyakoriak. :)

Sajnos arra sem tudok választ adni neked,hogy a falutokban miért zárták be a Baptista imaházat,és,hogy miért építettek egy bazi nagy Királyság termet.

Azt javaslom,hogy járj utána és akkor talán megtudod.

Engem viszont most az érdekel,amit a fenti kérdésben megfogalmaztam.

És ez nem a 16-dik kérdésem hanem az első! :)

De azért köszönöm,hogy pont az én kérdésemnél nyilvánítottad ki felháborodásodat...

2014. febr. 23. 22:06
 4/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Jehova Tanúi, mint csoport, bibliai próféciákat teljesítenek be. A 19-ik sz. második felétől bontakozott ki erőteljesebben egy olyan bibliakutató és tanítványképző munka, mely a Mindenható Isten bibliai akaratával megegyezett. Ha éppen nem Russellhez lett volna köthető, akkor valaki más teljesítette volna Isten akaratát. A lényeg, hogy Isten akarata mindenképpen megvalósul. Ő pedig megjövendölte, hogy helyre lesz állítva az igazsága.


Hogy mivel "tisztelgünk" Jehova előtt? Meggyőződésünk, hogy mély jelentőségű az, amit Jézus mondott: "megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket." Ez mindennek az alapja!


Kérlek gondolkozz el a következő kérdésen:


[link]

2014. febr. 24. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Szia!

Kedves 4es válaszoló,nagyjábból értem ,hogy mi a feladatotok és szerintem Russelt most hagyjuk ki mert úgyis már eleget volt itt emlegetve és csak vitába ütközünk ha öt emlegetjük.

Russel tévedett, és sokmindenben tévedett,azóta már sokminden megváltozott a szervezeten belül de ezt szerintem nem kell neked elmondanom mert te ezt nagyon jól tudod.

Viszont amit nem tudok az az,hogy hogyan tisztelitek Jehovát? Áldozattal,imával,hódolattal? Engem inkább most ez érdekelne. Mivel tudjátok legjobban kifejezni tiszteleteteket Jehovával szemben?

A kérdés egyszerű és szerintem nem szükséges elkalandozni nagyon a múltba a válasz megadásához.

Lehet,hogy én nem vagyok tisztában azzal,hogy mi az igazi tiszteletmegadás a Mindenhatóval szemben.

És ne haragudj de nekem úgy tűnik,hogy szándékosan kikerülted a kérdést és egy egészen már irányban próbálod elterelni a figyelmemet.

Kérlek,hogy ha válaszolni akarsz akkor a kérdésremre válaszolj.

Köszönöm!

2014. febr. 24. 05:47
 6/21 anonim ***** válasza:

Nem, nem, nem, kedves kérdező! Ezt gyakran félreértik és félremagyarázzák. Russell NEM tévedett a legfontosabb igazságban. Elindult egy olyan úton, amin járnunk kell, ha Isten tetszését el akarjuk nyerni. Hogy kezdetben és közben tévedünk, hibázunk? Nem az számít hányszor botlasz meg, hanem az, hogy felkelsz-e utána!

Mellesleg sok bibliai alaptant már ő is jól látott, amit a magukat kereszténynek vallók még ma sem. :-) De most látom más érdekel.


Most, hogy már konkretizáltad a kérdésed, könnyebb lesz rá válaszolni. Bár én arra a kérdésedre próbáltam reagálni, hogy "mivel érdemeltétek ezt ki?"

Most viszont a hogyan-ról érdeklődsz.


Tudod ma már nem a kecskebak az áldozat, hanem az életünk, melyet bemutatunk Istennek, és a szolgálatunk, melyet végzünk. És igen, imádkozni is kell, minden, ami benne van a Bibliában. Összefoglalva cselekedni kell Isten akaratát, mert csak ez jelent megmentést. De ezt szerintem magadtól is tudtad, nem?

2014. febr. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Szeressük egymást ***** válasza:

Maradj távol a hamis nevű ismeretnek ellenvetéseitől, a Jehova tanúitól (I.Timoteus 6:20), mert rengeteg eretnekséget hírdetnek. :-)


[link]


[link]


[link]

2014. febr. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kedves 6 os megkértelek,hogy C.T. Russelt hagyjuk ki mert vitába ütközünk ha öt emlegetjük. Russel tévedett és nagyot tévedett azzal a tettével,hogy egy olyan kultúra jóslatait kezdte piszkálni és hitt benne amelynek a történelmét a Bibliából Isten ellenségelként ismerünk. Azt hiszem nem kell mondanom,hogy Egyiptomról és a piramisokról van szó.

Továbbá az én felfogásom szerint egy keresztény aki ismeri a történelmét és alaptörvényeit az biztos,hogy nem fog olyan irányzatok felé fordulni amelyek Isten akaratával állnak szemben. Gondolom,hogy ezzel te is egyetértesz. Itt a Russel történetében két tényező merül fel;

Russelnek vagy nem volt elég Biblia ismerete,vagy pedig szándékosan fittyet hányva Isten akaratának fordult egy olyan irányzat felé ami nagyon közel állt az okkultizmushoz.

Mi az igazság?

De térjünk vissza a kérdéshez. És azt kell mondanom,hogy tényleg nem tudom,hogy mit értetek ti Jehova tanúi az Istentisztelet alatt.

Azt tudom,hogy pl a reformátusok Vasárnaponként elmennek Istentiszteletre ahol imádkoznak és meghallgatják a prédikációt.

Tehát Istennek megadni a tiszteletet szerintem azt jelenti,hogy magasztalod és a legtisztább imádattal és alázattal fordulsz felé.

Ez pont olyan mint amikor régen az emberek egymásközt magazódtak tiszteletból,viszont a szülőnek a magazódás mellett még kezét is csókokolták.

Nos azt hiszem,hogy most már érted,hogy tulajdonképpen mi érdekel engem.

A tiszteletadás amit Jehovanak mutattok mivel különbözik pl a Jézussal szembeni való tiszteletadástól.

Tehát én úgy gondolom,hogy nem egy bonyolult kérdés és így a válasz sem kell,hogy az legyen.

Üdv

2014. febr. 24. 08:57
 9/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


először azt szeretném hangsúlyozni, hogy a fent említett honlap nem Jehova Tanúi hivatalos honlapja, hanem egy rosszindulatú emberekből álló csoporté, akik erre szerveződtek, és nem szégyenlik Isten nevét használni más emberek lejáratására, mikor Jézus nem ezt tanította.

Milyen szeretet van bennük?

De hát Ők tudják.


Kérdésedre válaszolva:

Mivel érdemeltük ki?

Az alázattal, és engedelmességgel.


a Biblia leírja, hogy Jehova a szívek és vesék vizsgálója.

Ha egy emberben azt látja, hogy tanítható, alázatos, és vonzható, akkor szélesre tárja annak a szívét, hogy befogadja az igazságot, és feltudja használni erre a feladatra.

Istent nem érdekli, milyen képessége, vagy iskolázottsága van, mert akkor Jézus idejében is kizárólag, a nagyon tanult embereket használta volna fel. s akkor nem íratta volna le, hogy a szellemével egy szolgálót is feltud használni erre

(Jóel 2:29) 29 Még a szolgákra és a szolgálólányokra is kitöltöm szellememet azokban a napokban.

(Cselekedetek 2:17, 18) . . .kitöltök az én szellememből mindenfajta testre, és fiaitok meg leányaitok prófétálni fognak,... 18 és még rabszolgáimra és rabszolganőimre is kitöltök szellememből azokban a napokban, és prófétálni fognak.


A képesítést Isten adja, nem emberek.


Ha valaki nem kapható erre a feladatra, azt hogyan használja fel? Nem akarja Isten munkáját végezni, mindenféle ürüggyel, avval mit kezdjen?


Az első keresztények akiket Jézus kiválasztott, "Tanulatlan" egyszerű emberek voltak, De Jézus képesítette Őket, és szerették annyira, hogy boldogan vállalták ezt a munkát. Teljes szívvel és lélekkel vetették bele magukat, és fáradhatatlanul hirdették a Jó hírt, és mentek el minden emberhez, hogy Tanítsák Őket

s ha megtanulták, akkor megkeresztelték Őket, és Ők is mentek tovább végezték a feladatot, hogy az egész földre kiterjedjen ez a hír.


S ehhez egység is kell, hogy egy népként legyen a feladat elvégezve, mert az idő sürget.

2014. febr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A másik kérdésedre, hogy hogyan tisztelgünk? :)


Én inkább azt a szót használnám, hogy imádatot mutatunk be neki.

Régen a Zsidók állatáldozatokkal járultak Isten elé, mert ezt kívánta tőlük Isten. Mára nem állatokat kell levágni, más áldozatokat kell hozni. Ez hozzá tartozik az Istennek bemutatott imádathoz.


A Keresztényeknek is áldozatot kell hozniuk, de már nem állatokkal, hanem az engedelmességgel, és azzal amit Isten mond azt igyekszünk megtenni


Pál a zsidóknak írta, hogy


(Héberek 13:15) 15 Őáltala ajánljunk fel mindenkor az Istennek dicséretáldozatot, vagyis az ajkak gyümölcsét, amelyek nyilvános kijelentést tesznek az Ő neve mellett.


Vagy is beszélünk az embereknek, és ha valaki tanítható, formálható, és halló fülei vannak, azt Isten vonzza.


Tehát mi is áldozatokat hozunk Isten királyságáért, és végezzük Jézus által parancsolt munkát,

szeretjük Istenünket, és hálásak vagyunk Jézusnak, és ezt igazából soha semmilyen tettel nem lehetne kiérdemelni, De ez a legkevesebb, hogy nem bújunk ki Jézus tanítása alól, és úgy élünk, és dolgozunk, hogy a keresztény kifejezés, méltó legyen a viselőjére.


Ha hibát követünk el kikapunk, De akkor se "lázadoznak" azok akik feddésben részesülnek, mert akit Isten szeret azt megdorgálja, hogy segítsen vissza térni a helyes útra.


Ha valaki szégyenli, ezt a munkát, azt hogyan használja fel?

Régebben a Katolikus egyház is a Pápa javaslatára próbáltak vissza térni ehhez, De a hívek közül senki vagy csak nagyon nagyon kevesen vállalkoztak rá.

Egyébként meg Isten nem támogatta őket ebben, mert akkor Tennék ezt a feladatot. Az apostolok is Istentől kértek bátorságot, hogy tudják csinálni, mert azért nem kis feladat, idegen emberekhez oda menni, főleg goromba durva emberekhez, az apostolokat is megverték.


az apostolok a vének Bátorságot kértek Istentől, hogy tudják végezni ezt a feladatot, és megkapták:


(Cselekedetek 4:29–31) 29 Most pedig, Jehova, fordíts figyelmet a fenyegetéseikre, és add meg rabszolgáidnak, hogy mindig teljes bátorsággal szólják szavadat, 30 mialatt kinyújtod a kezedet gyógyításra, és mialatt jelek és előjelek történnek szent szolgádnak, Jézusnak a neve által.” 31 Miután könyörögtek, megrázkódott a hely, ahol egybegyűltek; egytől egyig beteltek szent szellemmel, és bátorsággal szólták az Isten szavát.


(2Timóteusz 1:7, 8) 7 Mert az Isten nem gyávaság szellemét adta nekünk, hanem erőét, szeretetét és józan gondolkodásét. 8 Ne szégyelld hát a mi Urunkról való tanúságot,. . .


Talán ennyi, nem szeretnék egy egész liturgiát írni.

2014. febr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!