Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez mennyire keresztényi...

Ez mennyire keresztényi életút, életfelfogás?

Figyelt kérdés

Hogy is fogalmazzam meg.

Az internet tele van ilyen motivációs videókkal,önmegvalósítás elősegítő tanácsokkal,ötletekkel.

Azért, hogy legyél valaki, hogy megvalósíthasd az álmaid,önmagad, hogy boldog légy.

Ez keresztény szellemiséget tükröz?

Ezek követni,e szerint élni Isten szemében helyes?

Ennyire énközpontúnak lenni jó?

Én nem vagyok boldog! De ha felszállok erre a vonatra az a nagyfőnök szemében milyen? A végelszámolásnál ez merre billenti a mérleget?

Vagy a felvetés is nevetsége a részemről?



2014. márc. 2. 21:09
 1/8 sandor76 ***** válasza:

satan meghulyiti az embereket,mindegy milyen modon.

Leginkabb igyekszik kihasznalni az emberi vagyakat,es ez mindig szokott neki sikerulni.

Hat ,elotte gondolkozni kellene,ha van mivel,es lathatjuk merre tart ez a vilag,emberi gondolkodas es viselkedes.

Utolag mar sopankodni kar,valtoztatni ugysem tudunk.

Barmit nezel azt mindet tokeletlen ember talalta ki,es megis osszak az eszet.

Hat,aki hagyja.

Isten[A nagy fonok],nem mondja meg mit csinalj.

Ad utmutatast a szavaban,aztan vagy figyelsz ra,vagy nem.

2014. márc. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szeressük egymást ***** válasza:

Az utolsó idők veszélyei közé tartozik, hogy a keresztények önmagukat szeretők lesznek.

Az egyetlen helyes életút, ha úgy járunk ahogy Isten igéje tanít, és Isten Szelleme vezet, mert nem azé aki akarja, és nem azé aki fut érte, hanem a könyörülő Istené.

Ha Isten országát keresed, akkor megadatik minden ami a megelégedéshez kell.

2014. márc. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Mennyire keresztényi életút?


Nem tudom mennyire vagy Jártas Jézus életében, munkásságában. Ő élte a keresztény életet, nem csak passzív szemlélője volt, sőt ezáltal és a szavai által egy útmutatást adott azoknak akik hozzá hasonlóan szeretnének élni


Kérdezd meg magadtól?

Mi volt Jézus valódi élet célja?

Az Ön megvalósítás, az álmai? Én központú volt?


a válasz benne van Jézus szavaiban.

az egész életét Isten akaratának szentelte. ez volt az első helyen az életében,

Nem a saját álmait kergette, nem volt Én központú, mert segített minden téren másoknak, nem a saját akaratának élt.

S képzeld ettől volt boldog.

Nem az álmai megvalósításában, nem az egoizmusában, ezért mondhatta, a Cselekedetek 20:35-ben:

Nagyobb boldogság adni, mint kapni.


egyszer ezt mondta:

"Az Én eledelem az, hogy annak akaratát tegyem aki elküldött, és a munkáját elvégezzem.

Az ételhez hasonlította Isten akaratának fontosságát.


Nem nem nevetséges a felvetésed, hiszen keresed az utat.

Aki keres az pedig talál. De keresni, és találni nem lehet kérdések, és válaszok nélkül.


Jézus Tanítványai is kérdeztek. S aki kérdez, az tudakozódik, és tájékozódik, hogy helyes döntést tudjon hozni. A kérdezés nem szégyen.


Látod Jézusnak még lakása se volt. igazából "hajléktalannak" számított, De soha nem volt panaszra oka.

Mindene meg volt ami az alapvető élethez kell.

S a Tanítványait is az egyszerű szemre tanította.

Hogy felesleges dolgok ne takarják el egy keresztény életútját, és ne terheljék le az életüket olyasmivel ami múlandó.


Katy Weaver

2014. márc. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

A boldogság Isten ígéretében van az örök életben.

Nem tudom milyen videóra gondolsz pontosan.

Vizsgáld meg jól milyen gyümölcsöt hozhat e neked ez az önmegvalósítás.

Ha ennek bármi köze van a bűnhöz, erkölcstelenséghez akkor ez elválaszt téged az Istentől és az örök élettől.

2014. márc. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A keresztényi életútra(a nevéből adódóan is) csak Krisztus taníthat meg. Nem sok köze van az internethez. De mindenki választhat szabadon. Viszont fontos tudni, hogy "amit vet az ember, azt fogja learatni is". De ezt az élet is bizonyította már sokszor.

Jól gondold át:)

2014. márc. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, szerintem mindenféle csodaszert, csodamegoldást igérő motivációs videókra azért ne halgassál.

A választ neked kell megtalálnod magadnak. Ezt az utat csak Te járhatod be.

Persze tanácsot kérhetsz, kell is. Főleg a legelején. Itt viszont a tanácsadót is meg kell vizsgálni. Lehet, hogy hamis tanító az illető.

Nem két perces dologról van itt szó. Érdeklődhetsz több helyen is.

De nem minden arany, ami fénylik. Tiszavirág életű tanoktól nyüzsög az internet. Talán a pénztárcád tartalma érdekli szerzőiket.

Érdemes ősi ismeretekkel, bölcseletekkel kezdeni. Sőt javallott.

Ha engem kérdeznél, akkor én az Evangéliumokat ajánlanám szíves figyelmedbe.

Kezzd a legelsővel, Máté Evangéliumával. Ha nincs Bibliád, akkor a www.biblia.hu-t javaslom, hogy ott olvashasd. De nem árt, ha beszerzel egyet.

A Hegyi beszédben nagyon sok tanulságos dolgot fogsz olvasni.

De Pál apostol levelei is biztos le lenyűgöznek majd.

2014. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Abban az égvilágon semmi bűn nincs, ha megpróbálod jobbá tenni az életed. Én nem nagyon nézek ilyen motivációs videókat (lehet, hogy kellene), de ha egyszer pozitív dolgokat tanítanak, és valóban segítenek, akkor nem hiszem, hogy gondja lenne velük Istennek. Végül is Ő azt szeretné, ha boldogok lennénk. Nem szégyen olyan emberektől tanulni, akik boldogok és akik elérték az álmaikat. Valamit csak tudhatnak, ha egyszer sikeresek.

Nem szeretem az "önmegvalósítás" szót. Van egy eléggé egoista felhangja. De lehet, hogy csak én érzem így.

"Ennyire énközpontúnak lenni jó?"

Nem jó énközpontúnak lenni, de az, hogy boldogságra vágysz, nem énközpontúság! Egy boldog ember másokat is sokkal könnyebben tehet boldoggá, mint egy szomorú. Akkor hol itt az önzés?

Sajnos olyan a kultúránk (meggyőződésem, hogy alapvetően NEM a vallás miatt!), hogy elhiteti velünk, hogy nem lehetünk boldogok, ha nincs pénzünk, családunk, gyerekünk stb - de akinek ez megvan, azt meg lehúzzuk... innen már csak egy lépés, hogy a vallásba is azt vigyük bele, hogy nem érdemeljük meg a boldogságot. Aki egy kicsit is boldogabb, sikeresebb, az már bűnös... agyrém. Nem tudom, mi lenne a valóban keresztényi életfelfogás, de hogy nem ez, az biztos.

Szóval a lényeg, hogy szerintem nyugodtan nézz csak motivációs videókat, ha jólesik. Az meg, hogy a megkeseredett emberek mit mondanak, ne érdekeljen.

2014. márc. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, annyiban még egyetértek az előzőekkel, hogy mindenféle csodát ígérő videónak azért nem kell hinni. Van, aki csak a pénzre megy és összevissza hazudozik. Tudni kell szelektálni.

Tökéletlen emberek csinálták ezeket a videókat, valóban. De ha azt vesszük, a szüleink is tökéletlen emberek, mégis sokat tanultunk tőlük, nem igaz? Egy embernek nem kell tökéletesnek lennie ahhoz, hogy mások tanulhassanak tőle.

2014. márc. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!