Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventisták, illetve a...

Az adventisták, illetve a Jehova Tanúi mit gondolnak a dinoszauruszokról?

Figyelt kérdés

Mikor éltek, hogyan, mikor tűntek el? Kérdem ezt, mivel Ők vallják a hatnapos teremtést, ha jól tudom azt is, hogy kb. 6000 éve teremtette Isten a világot.

Mellékesen egyetértek Velük ezzel, de ez most részletkérdés. Ennek a két felekezetnek a válasza érdekelne.

Köszönöm.


2014. márc. 5. 11:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
8%

Szia.


Hogy az Adventisták, mit gondolnak, nem tudom, ezért nem is nyilatkozom a nevükben.


Jehova Tanúi, viszont nem vallják a szó szerinti 6x24. órás teremtési napot.

Ugyan is teremtési időszakok vannak, illetve szakaszok, amik nem 24. órás időszakok, így lehetett a teremtés több mint 40. ezer év is.


Azt viszont a bibliából kilehet számolni, hogy emberi élet Kb, 6000. éve van a földön.


A Dinoszauruszokról: :)

Az A Vanished World: The Dinosaurs of Western Canada című könyv azt írja, hogy „a dinoszauruszoknak mind a 11 fő válfaja . . . körülbelül egy időben szűnt meg létezni az ország nyugati részén”. Ez és az a tény, hogy emberi csontok nem voltak a dinoszauruszok csontjai között, arra a következtetésre vezette a tudósokat, hogy a Dinoszauruszok Kora előbb ért véget, mint ahogy az emberek megjelentek volna a föld színén.

A dinoszaurusz például hirtelen bukkan fel a kövületekben, mindennemű átmeneti forma nélkül. Ezt követően nagymértékben elszaporodtak, majd kihaltak.


A Genezis beszámolója és a dinoszauruszok

Egyes dinoszauruszok (és pteroszauruszok) lehet, hogy valóban a Genezisben felsorolt ötödik teremtési korszak alatt teremtettek, mert a Biblia azt mondja, hogy Isten megalkotta a „repülő teremtményeket” és a „nagy tengeri szörnyetegeket”. Talán más dinoszauruszfajták viszont a hatodik teremtési korszak alatt lettek megteremtve. Az óriási étvágyú és roppant nagy változatosságú dinoszauruszok nagyon is beleillettek abba a környezetbe, amelyben akkor a növényi élet dúsan fejlődött (1Mózes 1:20–24).

Amikor a dinoszauruszok betöltötték Istentől kapott céljukat, véget ért az életük. De a Biblia semmit sem mond arról, hogy ez mikor és hogyan következett be. Abban biztosak lehetünk, hogy a dinoszauruszokat Jehova egy bizonyos célból teremtette, még ha pillanatnyilag teljesen nem is értjük ezt a célt. A dinoszauruszok nem az evolúció termékei, és főleg nem elhibázott alkotások. Az, hogy hirtelen jelennek meg a kövületi rétegekben minden kövületi előzmény nélkül, és hogy ugyancsak hirtelen tűnnek el minden kövületi összekötő láncszem nélkül, világos cáfolata annak az elméletnek, hogy az effajta állatok fokozatosan emelkedtek ki az alacsonyabb életformákból az elmúlt évmilliók során. A kövületi beszámoló tehát nem támogatja az evolúciós elméletet. Ehelyett inkább összhangban van az Isten teremtési tevékenységéről szóló bibliai beszámolóval.


Katy Weaver

2014. márc. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Tamás321 ***** válasza:
89%
Az adventistákat ismerem. Ők azt mondják, Noé előtt léteztek a Dinoszaoruszok. Erről Jób könyve ír, mint behemót, leviatán. Az özönvizkor pusztultak ki ezek az állatok.
2014. márc. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 lsandor ***** válasza:
13%

A különböző leletek arra utalnak, hogy léteztek dinoszauruszok, ezzel mi Jehova Tanúi is egyetértünk. Minden bizonnyal több milliárd évvel ezelőtt éltek és ahogy a leletek is mutassák hirtelen jelentek meg és hirtelen tűntek el. Nem tudhatjuk, hogy mi volt a szerepük vagy feladatuk, de amikor betöltötték azt, Isten elpusztította őket.

Illetve megjegyzendő, hogy tényleg hat teremtési időszak volt, de ezek nem 24 órás egységek voltak, hanem minden bizonnyal több ezer éves időszakok.

2014. márc. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%

Hú de eredeti téma!


Ennél már csak az lenne még eredetibb hogy hogyan fért fel az összes állat a bárkára!


Félreértések elkerüléséért írom:Ateista vagyok.De egyszerűen már zavaró az hogy a kérdezőknek a rendszer kiadja a kérdés feltétele előtt a már többször feltett hasonló (vagy épp ugyanolyan) kérdéseket,és ahelyett hogy elolvasnák a régieket,inkább megkérdezik újra.


Tessék,itt van néhány link,durván 6 percembe telt előkeresni őket:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


[link]


[link]


[link]


Nagyon nehéz volt ám...

2014. márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Az első link csak a Tanúknak szól.

A második a Bibliáról és a dínókról.

A harmadik szintén.

A negyedik csak datálási kérdés.

Az ötödik globálisan a vallásoknak szól.

A hatodik a hívőknek szól.

A hetedik Kent Hovindos kérdés.

A nyolcadik egy link a Biblia álláspontjáról a dínókkal kapcsolatban.

A kilencedik szintén egy link egy adventista álláspontról.

A tizedik a jw.orgos link, melyben egyetlen szó sincs a dinoszauruszokról.


Ha te odamész valakihez megkérdezni valamit, akkor te milyen választ kapsz? Elmondja az álláspontját, vagy azt mondja, hogy de eredeti vagy, miért nem nézed meg az interneten, már többször feltették ezt a kérdést nekem is, nehogy már megint válaszoljak, vagy ad egy listát azokkal a honlapcímekkel, amiknél utána nézhetsz a kérdésednek?

Ez a világ egy humántalan, emberi, élő kapcsolatoktól egyre inkább mentesülő környezet. Én döntöm el, hogy utána nézek-e egy felmerülő kérdésnek, vagy közvetlenül felteszem azt embereknek. Nem tudom, hogy ki hatalmazott fel Téged arra, hogy meghatározd, hogy mikor milyen kérdést tegyek fel embereknek?

2014. márc. 5. 13:56
 6/30 A kérdező kommentje:

Kedves Tanúk!


Elsősorban sajnálom, (persze szerintem sem számít semmit) hogy bárki is lepontozott Titeket, hiszen a kérdésre válaszoltatok, így hasznos volt mindaz, amit írtatok. Sajnos sokan félreértik a piros kezet, ami nem azt jelenti, hogy egyet értesz-e a leírtakkal, hanem az, hogy a kérdésre adott válasz hasznos volt-e, azaz megfelelt-e a válaszoló a kérdésre.


Azt mondjátok, hogy több ezer év is lehetett a teremtés egy-egy korszaka, mivel nem egy napra kell gondolnunk, mikor a teremtés egy napjáról olvasunk.

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan egyeztethető össze ez a magyarázat azzal, ha így fordítanánk: és lett este és lett reggel harmadik korszak. Ez értelmetlennek tűnik számomra.

Ezen kívül hogyan egyeztethető össze azzal, amit az Úr mondott, illetve írt a kőtáblára:

IIMóz20;11. Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.

Itt elég nyilvánvalóan napról, és nem korszakról beszél.

És még ezektől függetlenül is felvetődik, hogy hogyan képes a növényzet, mely a harmadik „korszakban” teremtődött átvészelni a negyedik illetve ötödik időszakig azt az időt, amíg nincs sem Nap, mely a negyedik „korszakban”, illetve sem porozó rovarok, és bogarak, melyek az ötödik „korszakban” lettek teremtve.


Ettől visszarugaszkodva tehát azt állítjátok, hogy a dinoszauruszok a hat napos (korszaknyi) időn belül lettek megteremtve, viszont egy adott ponton kihaltak. Függetlenül termetük nagyságától, mozgásuk jellegétől ezek az állatcsoportok egy adott pillanatban a teljes bolygó területén egyszerre tűntek el. Persze gondolom, itt nem egy pillanatra gondoltok, hanem néhány évet felölelő időszakra akár, de mindenképpen egy rövid időszak alatt.

Ez az elmélet inkább azt bizonyítaná, hogy a földtani rétegrend kialakulása a vízözön okának kellene lennie, hogy a földtani rétegsor nem egy időskála, hanem egy katasztrófa következménye. Ez így logikusnak is vélném, de az, hogy Isten egy teremtményét látszólagos ok nélkül globálisan kipusztítja, ez számomra magyarázhatatlan. Ma az állatoknak, állatok fajtáinak eltűnése, kihalása emberi okokra vezethető vissza. Gondolok itt az irtásra, az emberi életforma - környezetre kiható - hatásaira. Soha nem láthattunk és a Bibliában sem olvashatunk olyanról, hogy egy állatfajt, mondjuk a kutyákat Isten kiirtaná.


Isandor!

Ezt írtad: „Minden bizonnyal több milliárd évvel ezelőtt éltek”


Még az evolúció elmélet szerint is mintegy 230 millió éve jelentek meg a dínók, nemhogy milliárd évekkel ezelőtt. Persze nincs azzal semmi gond, hogy valamit véletlenül elírsz csak a pontosítás kedvéért jegyeztem meg.


Majd azt írod, hogy a teremtési beszámolóban leírt egy nap nem 24 órás időszak, hanem több ezer év is lehet. Ezt a megállapítás csak legfeljebb ezer évre lehetne korlátozni a Biblia alapján, mivel ott olvasni olyat, hogy ami nekünk ezer év, az Istennek egy nap. (Nem mellékesen, hogy ott abban a részben nem időkonvertálásról olvashatunk, hanem arról, hogy Isten felette áll az időnek.)

Viszont ha azt állítod, hogy a Biblia alapján elfogadod azt, hogy az ember kb. hatezer éve jelent meg, és azt állítod, hogy egy nap mondjuk, legyen százezer év, még akkor is a teremtés legelső perce hatszáz-hatezer esztendővel ezelőtt volt. De a szárazföldi dínók a hatodik napon lettek teremtve az emberrel egyidőben, így nem élhettek a Biblia szerint több százezer évvel ezelőtt. Mikor pusztultak ki szerinted? Ugyanis a teremtés végén minden igen jó volt, és nem volt halál. Viszont az ember hatezer éve jelent meg, tehát nem pusztulhattak ki régebben. Úgy érzem, hogy az ezzel kapcsolatos tudásotok, találgatásotok igen ingoványos talajon mozog.


Kérlek, Katy (és a többi Tanúkat is megkérném), mivel a válaszodat már több kérdésre is bemásoltad, ami itt a gyk-en hangzott el, és sajnálatos szokásotok, hogy hosszasan másoljátok be főleg jw-org-os írásokat, kérlek itt és most ne tegyétek ezt. Szeretek ilyen dolgokról eszmét cserélni különböző felekezetekkel, de kizárólag emberekkel ebben a közvetlen kapcsolatokat mellőző világban. Én időt szántam arra, hogy kérdezzek és írjak nektek választ a válaszotokra, kérlek, ne másoljatok, hanem fejtsétek ki magatok a véleményeteket.

2014. márc. 5. 14:28
 7/30 anonim ***** válasza:
91%

Nem célom semmi egyéb,mint egyetlen kis természettudományos korrigálás:"

Ez az elmélet inkább azt bizonyítaná, hogy a földtani rétegrend kialakulása a vízözön okának kellene lennie, hogy a földtani rétegsor nem egy időskála, hanem egy katasztrófa következménye. Ez így logikusnak is vélném, "


Bocsánat de ez lehetetlen.Ugyanis bármilyen özönvizet képzelünk el,az csak üledékes kőzetet hagyhatna maga után (mint homokkő,agyag,mészkő,stb.).Viszont ha csak üledékes kőzetek keletkeztek,akkor nem láthatnánk a mai felszínen vulkanikus eredetű kőzeteket mint a Badacsonyban a bazalt orgonákat,a Mátrában az andezittufákat,vagy a Zempléni hegységben riolit.

Tudom hogy nehéz nektek ezt megérteni,de ez így lehetetlen.Körülbelül olyan ez,mint ha megpróbálnál magyarázni egy kiégetett téglát,egy nagy esőzéssel.

2014. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Szia


a lepontozás az egyén ellenszenvét tükrözi,

Tudod, olyan ez mint a Zsidó és a Szamáriai kapcsolat.


A Zsidók annyira utálták a szamáriakat, hogy azt mondták egy kijelentésükben:

"Egy szelet kenyér egy Szamáriaitól tisztátalanabb mint a disznó hús"

Úgy hogy akármit is tettek ezek az emberek semmivel nem tudtak volna a Zsidók kedvében járni.

Pedig Jehova nekik is megmondta, hogy szeretniük kell a felebarátaikat.


Sajnos azok az emberek akik nem ismerik Istent sem a gondolkodás módját és elvárásait, azok nem is tudják alkalmazni ezeket

Pedig Jézus bemutatta mit tett az ellenségeiért is, sőt imádkozott a gyilkosaiért.

Sajnos a magukat Jézus követőinek vallók közül nagyon kevesen értik, és alkalmazzák Jézus tanításait, s ezt azért sem teszik, mert nem érnek rá az életüket ilyesmire alakítani, lefoglalja őket minden, s az idejüket nem a fontosabb dolgokra fordítják, ezért fog sokakat váratlanul érni az a nap.


S ha az ellenségeskedésről vagy a gyűlölködésről kell majd számot adni, még Ők fogják magukat sértve érezni.


Egyébként csak egy két gondolatot linkeltem be cikkekből (nem biztos, hogy őrtorony cikk)amik nagyon tetszenek, S mivel egyet értek ezekkel, vedd úgy, hogy Én írtam őket.

:D


Katy Weaver


Katy Weaver

2014. márc. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Möbiusz-szalag!


Szívesen érvelnék az eszmefuttatásaidra, de a kérdés nem ez. Kérlek benneteket, ha természettudományos vitákat szeretnétek, menjetek más kérdésekre, vagy a természettudomány témaköröz. Jehova Tanúit, és Adventista gyülekezetek tagjait szólítottam meg elsősorban, illetve az Ő álláspontjaikra vagyok kíváncsi. Úgy vélem, ez a kérdésemből egyértelműen ki is derül.


Katy!


Bár az utolsó hozzászólásoddal (8-as) javarészt egyetértek, de a néhány bekezdésnyi válaszodban egyetlen utalással sem szóltál hozzá sem a kérdéshez, sem arra, amit neked a kérdéssel kapcsolatban válaszoltam. Sajnálom, engem zavar a terjedelmes másolás, noha a jelenlegi másolásod nem volt terjedelmes, ezért is reflektáltam azokra, amik oda le voltak írva. Nincs gond, csak a beszélgetés további jellegét szerettem volna ezzel mederben tartani.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. márc. 5. 15:41
 10/30 A kérdező kommentje:

Möbiusz-szalag!


Jelentettem a hozzászólásodat, remélhetőleg kitörlik.

Ha megfigyelted, mivel azt tanácsoltam, hogy forduljatok a természettudományos témakörhöz az ilyen jellegű hozzászólással, nem értem, hogy miből gondolod, hogy szerintem nem a természettudományhoz tartozik? Viszont a kérdésemhez az ilyen oldalú hozzászólásoknak semmi köze. Ha egy kicsit odafigyelve a kérdésemet elolvastad, láthatod a kérdés célját, és a célzott közönséget. Tehát bár biztos Te magad egy értelmes, okos, és minden bizonnyal tanult ember vagy, én most mégsem a Te véleményedre lennék kíváncsi. Ezt biztos most kivételesen megérted, és intelligenciádhoz mérten, ami etikailag és természettudományilag is tanultabb valószínű sokunknál, nálam szinte biztos, magunkra hagysz, és hagyod, hogy ezt a párbeszédet azok folytassák le, akiknek célzottan a kérdés szól.


Köszönöm!

2014. márc. 5. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!