Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » János 8.59 - Hogyan is távozot...

János 8.59 - Hogyan is távozott el Jézus?

Figyelt kérdés

Kérdésem arra irányul, hogy mi is történt itt konkrétan?


Ján. 8,59

Köveket [rész 10,31.] ragadának azért, hogy reá hajigálják; Jézus pedig elrejtőzködék, és kiméne a templomból, átmenvén közöttük; és ilyen módon eltávozék.


Jn 8,59

Erre követ ragadtak, s meg akarták kövezni, de Jézus eltűnt előlük, és elhagyta a templomot.


Jn. 8,59

Erre köveket ragadtak, hogy megkövezzék, de Jézus elrejtőzött, és kiment a templomból.


Jn 8,59

Köveket kapának azért, hogy rája hajítsák; * Jézus pedig elrejté magát, és kiméne a templomból. **


Jn 8,59

Ekkor köveket ragadtak, hogy megkövezzék. De Jézus elrejtőzött, és kiment a templomból.


Ián. 8.59

Ragadozának azért [Al. 10:31.] köveket, hogy ö reája hajigálnák: Jésus pedig elrejté magát, és kiméne a Templomból, általmenvén ö köztök; és illyen módon elméne.


Joh. 8,59

Then took they up stones to cast at him: but Jesus hid himself, and went out of the temple, going through the midst of them, and so passed by.


Jo 8.59

tulerunt ergo lapides ut iacerent in eum Iesus autem abscondit se et exivit de templo



2014. márc. 6. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Van még egy fordítás:


János 8:59

"Ezért köveket kaptak fel, hogy ráhajigálják, de Jézus elrejtőzött, és kiment a templomból."


Ugyanazt mondja. Egynémely fordításban az "átment közöttük" nem tom honnan jön...

2014. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Interpretáció kérdése, ki, hogyan látja. Van egy adott lincshangulatú embertömeg, amelyik köveket ragad. Jézus elrejtette magát, azaz elbújt a szemeik elől. Egy embertömegben, százak szemei elől? Ez nem jelenthet mást, csak azt, hogy láthatatlanná vált a tömeg szemei számára. Hogyan? Vagy úgy, hogy átmeneti látáskiesés következett be a tömeg minden egyes tagján, vagy mindenkinek elkezdett káprázni a szeme, vagy ténylegesen láthatatlanná vált Jézus abban az adott szituációban. A Biblia nem mondja meg, hogyan kell értelmezni. De tény, hogy Jézus a feltámadása után simán bement a zárt ajtón, megjelent, vagy eltűnt, annak ellenére, hogy együtt evett és ivott a tanítványaival, sőt meg is tapogatták, hogy meggyőződjenek arról, hogy nem csupán szellemi jelenést látnak. Az is tény, hogy Jézus a feltámadása előtt is képes volt átváltozni, és felvenni a megdicsőült testet, lásd Máté 17,2. Mivel a megdicsőült test képes eltűnni és megjelenni, Jézus pedig könnyedén átváltozott, az a magyarázat látszik előttem legvalószínűbbnek, hogy Jézus láthatatlanná vált azokban a szituációkban, amikor kezet akartak rá emelni, azaz te sem és én sem láttuk volna akkor.
2014. márc. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 yuda ***** válasza:
88%

Megnéztem eredetiben és az átment közöttük az teljesen korrekt fordítás. Szerintem elfogadhatod.


Valóságban mi történt és hogy távozott Jézus egy felháborodott, lincshangulatú tömegben?


Két variációm van. Úgy hiszem, mindkettő biblikus és bármelyik megtörténhetett.

1. Misztikusabb: -Jézus, aki a vízen is képes járni, vihart lecsendesíteni, halottakat feltámasztani...stb- gyakorlatilag az egész teremtett világ ismert törvényszerűsége fölött áll, -szóval számára nem lehet különösebb erőfeszítés, hogy simán átmenjen egy felbőszült tömegen, hogy mégse vegyék észre. Bőven belefér a pakliba.

Egyszer Elizeus imádkozott és egy egész ellenséges sereg elveszítette a látását és követték, majd mikor újra imádkozott, visszanyerték, ám addigra már fogságban voltak. Ha Elizeusnek ment, Jézusnak sokkal inkább.


2. Gyakorlatiasabb: A tanítványok feladata több helyütt látszik, hogy nem csak az ámulat és csodálat volt, hanem segítők is voltak. Bőven belefért, hogy hirtelen egy oszlop mögé ugranak vele, letakarják, ráborítanak egy más színű leplet...kilépve nem ismerik fel....vagy ......azonos színű semleges ruhában csak felveszi, mint kapucnit és a sok hasonló ember között elvegyítik....többféle lehetőség...elkiáltja valaki magát: ott megy!...arra néznek és közben másik irányba történik az igazi...

Annyi kémfilmet láttunk már, hogy nem is tűnik olyan bonyolultnak, főleg ha számítanak rá. Márpedig Jézus tudni szokta előre, mi fog vele történni. Felkészülhettek.

2014. márc. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Kérdezö, lehet, hogy fáradt vagyok a munka után, de nem értem, hogy mit nem értesz? :-)


Meg akarták kövezni, kihasználta a csöcselék zavargását, és elment.... mi ebben a nem érteni való?


Katy

2014. márc. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehetséges-e, hogy Jézus (bármikor) képes volt felülírni a fizikai univerzum szabályrendszerét?
2014. márc. 7. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!