Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az elmúlt években nőtt vagy...

Az elmúlt években nőtt vagy csökkent a Jehovások száma Magyarországon?

Figyelt kérdés
2014. márc. 9. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
6%

Jehovások?

azok kik?


Katy Weaver

2014. márc. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy szekta akik erőszakosan toboroznak tagokat, meg a fizetésük x részét a szektának utalják, meg csomó hülye szabályt be kell tartaniuk.
2014. márc. 9. 23:34
 3/9 anonim ***** válasza:

Katy Weaver!


A kérdező minden bizonnyal a Jehova tanúira utal.

Nem lehetsz ennyire értetlen.

Békétlen vagy, mert a másikat kritizálod.

2014. márc. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Értem.


Hát kedves barátom, érdekes dolgokat mondtál,

S téged nagyon félre tájékoztattak.

Én 23. éve vagyok Jehova Tanúja, De nem vagyok sem erőszakos, Toborozni sem szoktam, hanem evangéliumot hirdetek, és a nyugdíjamból sem utalok sehova semmit.


Jehova Tanúinál önkéntes adományok vannak, mindenki akkor ad, amikor akar és amennyit szeretne a közös adomány ládába, s nem kell sehova semmit utalni.

Itt nincs tized, vagy huszad, vagy egyházi adó.


Ez nem politikai párt ahova toborozni kell, ide önként jönnek az emberek ha akarnak, Én is Önként jöttem, és maradok, de ha akarnék szabadon el is mehetnék, De nem akarok elmenni.


Egyébként pedig a kérdésedre válaszolva, Jehova Tanúi minden évben növekszenek, nem csak Magyarországon hanem a világ 239. országában.

Jelenleg Magyar országon több mint 23.000 Jehova Tanúja van.

Nem nagy szám, Ám minket ez nem bánt, mert Jézus nem azt mondta, hogy a keskeny úton sokan járnak, hanem kevesen.


Katy Weaver

2014. márc. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

Kedves 3-as válaszoló.


Tévedsz, mert Én senkit nem kritizálok.

s azért vagyok "érthetetlen" mert nem értem miért nem lehet szépen megnevezni, a nevén nevezni a dolgokat.


Egyébként pedig már régen megfigyeltem, hogy Jehova Tanúit sokszor össze keverik azokkal akik tizedet szednek, meg egyház adót szednek.

Holott kis milliószor elmondtuk a "süket" füleknek, hogy itt önkéntes hozzá járulások vannak, és nem kötelező adók vagy tizedek.

De mint ha szándékosan újra és újra le kell degradálni az embereket.

S Én vagyok a békétlen?


Jehova Tanúi pedig nem "vallás", és nem szekta.

De hát muszáj írni valamit, hogy piszkálódhassanak, a "kedves" emberek.

Jehova Tanúi nem tértek el Jézus tanításaitól, hanem inkább igyekeznek megtartani és betartatni, hogy a gyülekezet mint Isten népe tiszta, és méltó legyen az imádat bemutatására.


Katy Weaver

2014. márc. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sandor76 ***** válasza:
37%

Kedves kerdezo.

Elobb gyozodj meg rola tenyleg ugy vannak-e a dolgok ahog mondtak neked,vagy jol tudod-e.

Eloszor is Jehova Tanui.

Masodszor ,igen novekszik a szamuk,Magyarorszagon,es az egesz foldon.

Ezzel egy profecia teljesedik,ami mar a vege fele jar.

Nem toboroznak,Istennek nem kenyszeru szolgalat kell.

Akinek vonzo a Biblia igerete,amit Isten igert meg a Huseges embereknek,akik megtartjak a parancsait,azokat gyujti be,most a vegidoben.

En is onkent lettem Tanu miutan megvizsgaltam a tanitas helyesseget,nem pedig csecsemo koromban eldontott vallashoz tartozva.

2014. márc. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%

Jehova Tanúi száma csak növekedni fog Magyarórszágon is és az egész földön!

Látom, mozgatja a fantáziádat a Tanúk szervezete és munkája, de annál félösebb, gyávább alak vagy, minthogy elmenj ez összejövetelükre, és megpróbáld megismerni öket belülröl! Félsz az emberektöl! Ennyi!

2014. márc. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Érdekesség!

A 2011-es népszámlálás során a KSH adatai alapján, Magyarországon 31.727 fő vallotta magát Jehova Tanújának. Jehova tanúi évkönyv 2011-es évi jelentés szerint 22.740 fő megkeresztelt személy volt az országban. Ők azok akik még nincsenek megkeresztelve, de már Jehova Tanúinak vallják magukat. 10.000 személy! És ez azózta is csak növekszik az Ézsaiás könyve 2.fejezet 2.verse beteljesedéseként, mely így szól: "És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek."

Íme teljesedik! Üdv! Attila :)

2014. márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mért lenne gyáva,mert nem megy el az összejövetelre? Ebből sok ember azt szűri le,hogy aki már nem az összejövetelen van, az már gyáva ember...

A kérdésre válaszolva egyértelműen nő sajnos...

2014. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!