Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk! Ti hogyan...

Kedves Tanúk! Ti hogyan mutattok be imádatot?

Figyelt kérdés
Többször olvastam Tőletek, hogy ti igaz imádatot mutattok be. Az meg mi?
2014. márc. 10. 09:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Többek között adunk az idönkböl és az erönkböl az embereknek Jézus példáját utánozva...
2014. márc. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%

Így van, és ehhez az is hozzá járul, hogy a nap 24. órájában keresztényként viselkedünk és élünk az élet minden területén.


Tehát akár dolgozunk, vagy kikapcsolódunk, úgy tesszük, hogy ne hozzunk szégyent Istenre és ne tegyünk olyat ami megszomorítaná Istenünk szívét.

Igyekezni kell a magatartásunkkal munkánkkal, beszédünkkel jó fényt vetni Istenre, miközben az ajkak gyümölcsét is áldozatként mutatjuk be, vagy Isten királyságáról beszélünk másoknak és ha érdekli tanítjuk arra amit Jézus tanított és parancsolt.


(Héberek 13:15, 16) 15 Őáltala ajánljunk fel mindenkor az Istennek dicséretáldozatot, vagyis az ajkak gyümölcsét, amelyek nyilvános kijelentést tesznek az Ő neve mellett. 16. . .


Katy Weaver

2014. márc. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Idejét és erején nagyon sokan szánják rá emberekre. Önkéntesek, nővérek, nonprofit szervezetek tagjai, nem is beszélve kórházak, intézmények tagjairól, akik éhbérért ember feletti szolgálatot tesznek.


Katy!


Van egy kollégám, aki példás családi életet él, maximális beleadást tesz munkahelyén, ajkát még évek alatt nem hallottam, hogy elhagyta volna olyan szó, amin bárki is megbotránkozott volna. Nincs olyan tudtommal, akit el ne fogadott volna, vagy becsmérelt volna. Az illető hithű ateista, példás erkölcsi mércével. Csak mert nem kántál egy nevet, legyen az Jehova vagy Jézus, akkor ez nem imádat, amaz viszont igen? Tehát a név emlegetése lenne a különbség, és az igaz imádat?


A Bibliában az imád szó a héberben: שָׁחָה (šáḥáh), aminek a jelentése: meghajlik, lenyom, megaláz, leborul, hódol, tiszteletét teszi


A görög a proszküneo szóval fejezi ki, aminek a jelentése: leborul.


Szerintem innen már el lehetne indulni.

Dániel könyvében a 3. fejezetben találunk egy olyan történetet, amikor egy szobor előtt kellett leborulni, és így imádni. A zsidó férfiak ezt nem teszik meg.

7. Azért mihelyt hallák mind a népek a kürtnek, sípnak, cziterának, hárfának, lantnak és mindenféle hangszernek szavát: leborulának, mind a népek, nemzetségek és nyelvek, és imádák az arany állóképet, a melyet Nabukodonozor király állíttatott.

2014. márc. 10. 11:06
 4/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö!


Szerinted azok, akik a Dániel könyvében ott nem hajóltak meg, ök hogyan imádták az Istent?


És van egy apró hozzáfüznivalóm a nonprofit munka és a Jézushoz hasonló prédikálás közötti különbségre:


Jézus megbizta valamivel az öt követöket:


(Máté 28:19, 20) „19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


(Máté 24:14) „14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.”


És akkor egy szemléltetés:


? A kereszténység egyházai jótékonysági szervezeteket támogatnak, segítenek a szegényeknek, kórházakat, iskolákat építenek, és sok mást is tesznek. Vizsgáljunk meg egy szemléltetést, hogy megértsük, mivel vonják magukra Jézus haragját.

12 A szülőknek el kell utazniuk, de mivel nem vihetik magukkal a gyermekeiket, hívnak egy bébiszittert, akit ezekkel az egyszerű utasításokkal látnak el: „Viselje gondját a gyermekeinknek, etesse meg őket, gondoskodjon róla, hogy tiszták legyenek, és óvja őket, nehogy bajuk essen.” Hazaérve azonban a szülők döbbenten látják, hogy a gyermekeik éheznek, koszosak, betegek és elszomorító állapotban vannak. A gyerekek sírnak, hogy a bébiszitter foglalkozzon velük, de az rájuk se hederít. Miért nem? Mert egy létrán áll és ablakot tisztít. A szülők dühösek és magyarázatot követelnek. A bébiszitter így felel: „Nézzék meg, mi mindent csináltam! Megtisztítottam az ablakokat, elvégeztem a ház körüli javításokat, és mindezt a családjukért tettem!” Vajon a szülők ettől jobban érzik magukat? Aligha. Egyáltalán nem kérték arra, hogy végezze el ezeket a munkákat, mindössze azt szerették volna, hogy vigyázzon a gyermekeikre. A bébiszitter nem vette figyelembe a szülők utasításait, és ez feldühíti őket.

13 A kereszténység úgy viselkedik, mint ez a bébiszitter. Jézus utasításokat adott azoknak, akik őt képviselik, hogy táplálják szellemileg az embereket, megtanítva őket Isten Szavának igazságára, és segítve nekik, hogy szellemileg tiszták legyenek. De a kereszténység gyászos kudarcot vallott abban, hogy engedelmeskedjen Jézus irányításának. Hagyta, hogy az emberek szellemileg éhezzenek, összezavarodjanak a hamis tanítások miatt, és tudatlanságban legyenek a Biblia alapigazságait illetően.


Vajon mennyire fogja dijazni Isten a többi jótettet, hogyha nem avval bizta meg a követöit?

2014. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

(Máté 28:19, 20) „19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében,


Kétezer éven keresztül nagyon sok egyház köztük a katolikus egyház ugyan így keresztelt.


20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek.


Miért, miket parancsolt???

Ja, igen, többek között ezt: " Lk10;7. Ugyanazon házban maradjatok pedig, azt evén és iván, a mit ők adnak: mert méltó a munkás az ő jutalmára. Ne járjatok házról-házra."


És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


(Máté 24:14) „14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.”


És mi is a jó hír? Egy név? Szerintem a kegyelem! És bizony talán (csak talán) most kezdődik el egy globális kegyeleti jó hír terjedés!


A jw.org-ból bemásolt kicsavart marhaságra nem reagálnék. Bár még mielőtt elküldeném, már azt is sajnálom, hogy válaszoltam a válaszodra, mivel a válaszodnak köze sincs a kérdéshez. A válaszodra írt kommentemre nem reagáltál érdemben szokás szerint.


Kérlek, ha válaszolok a válaszodra, akkor tiszteljél már meg, hogy az ellenérvekre reagálnál, és nem kiemelnél egy-egy kevésbé odaillő mondatot, és úgy teszel, mintha nem értenéd, hogy mit írok. Vagy engem néztek mindig hülyének, nem tudom.

2014. márc. 10. 16:57
 6/16 anonim ***** válasza:

A testvér nagyon jó szemléltetést írt a lényegről.


Kedves Kérdező.


De van egy nem kis különbség a két példamutatás között, amit nem lehet semmisnek nyilvánítani.

Hogy kinek a dicsőségére teszi az ember a példás életét?

Saját, vagy Isten dicsőségére?

Mert az ember teheti a példás életét a saját maga elismerésére is, hogy az emberek felnézzenek rá, és dicsérjék.

A keresztény Jézust utánozva nem a maga érdemeiért teszi, hanem hogy Istent dicsőítsék az emberek:

"Lám az Istene erre tanította"

Jézus mindig kihangsúlyozta, hogy nem a maga dicsőségét kereste hanem amit tett azt mindig azért tette, hogy az atyját dicsőítsék, aki ehhez erőt adott neki és képességet, mert a saját erejéből nem lett volna képes rá.


A másik amit a testvér leírt, hogy nem mindegy mit teszünk


Mert az imádatot, Isten határozza meg, hogyan kéri, és nem mi. A zsidóknál is meghatározta Jehova egy állat áldozat esetében hogyan kéri, nem volt mindegy hogyan vágja le, milyen állatot vág le, és hogyan áldozza fel.


a teremtő Jézuson keresztül elmondta, hogy mit kér áldozatként, mindazon által az tény, hogy jót kell tenni másokkal,

De Jézus kihangsúlyozta, hogy elsődlegesen az Isten királyságának a támogatása a fontos, Isten nevének megszentelése, a jó hír prédikálása a tanítvány képző munka ami által meg kell tanítani az embereket Jézus parancsát megtartani ahogy a vers írja:

"tanítsátok meg arra őket, hogy megtartsák amit parancsoltam nektek"


Mert ha csak állandóan halat adok egy embernek de nem tanítom meg halászni azzal nem segítek rajta, csak egy ideig. S ráadásul az adakozással ezek az emberek nem tanítják meg a keresztény életet, és akiknek adakoznak azok sem gyakorolnak keresztény életet. Továbbra is élik a világi életüket, így lehet, hogy jelenleg fizikailag segítettem, De az életét nem menti meg amikor a számadás eljön.


Jézus nem karitatív tevékenységre adott parancsot, s maga is azt mondta, hogy azért küldetett, hogy a királyságról prédikáljon, és annak áldásairól.

Persze végzett adakozást is, hogy bemutassa, neki hatalma van megszüntetni az éhezést a betegséget és a halált, a királyságában.

De a Máté 6:33 verse is először Isten királyságának érdekeit hangsúlyozza, hogy az életében mindenkinek ez legyen az első, utána jöhet minden más.

Mert a vagyon a hírnév, nem menti meg az életedet, csak az Istennél elfogadható tettek és áldozatok, ahogyan kéri.


Isten nagyobbra tarja az engedelmességet, mindennél.

azt kell tenni amit mond, ha személy szerint esetleg emberként kellemetlennek is tűnhet.

S nem kibúvó tetteket, hogy Isten elégedjen meg azzal hogy ezt meg azt teszem...


Katy Weaver

2014. márc. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Talán még annyit szeretnék ehhez, hogy nézzük meg hogy egy ember a biblia szerint az imádata bemutatásában ezeknek a bibliai elvárásoknak is megfelel-e?

Mert a biblia meghatározza az igaz imádathoz az elvárásokat.

Miről ismerhető fel az igaz imádat?


„Nem része a világnak”

„Megismertettem velük a nevedet”

Kik használják és teszik ismertté Isten nevét napjainkban?

„A királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják”

„Ha megmaradtok a szavamban”

Kik maradtak meg Jézus szavában, még a katolikus enciklopédia is kijelenti:

Az egyik katolikus enciklopédia ezt írja Jehova Tanúiról: „A Bibliát tartják hitnézeteik és életszabályaik egyetlen forrásának” (New Catholic Encyclopedia).

Nincs emberi hagyomány és pogány tanítással színezés...


Az igaz "vallás" arra ösztönöz, hogy legyünk erkölcsösek

JÉZUS egyértelművé tette, hogy nem minden imádati forma elfogadható Isten előtt.

Jézus ezt mondta némelyekről, akik azt állítják majd, hogy követik őt: „megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!” (Máté 7:23)

„Hiába imádnak engem, mert tanokként emberek parancsait tanítják” (Márk 7:6, 7).

Világosan látszik tehát, hogy Isten és a Fia nem fogad el minden imádati formát, vagyis nem minden imádati forma számít igaz imádatnak.

„Buzdítalak pedig titeket, testvérek, Jézus Krisztus, a mi Urunk neve által, hogy mindnyájan egyetértésben beszéljetek, és ne legyenek köztetek meghasonlások, hanem legyetek teljesen egységesek ugyanabban a gondolkodásban és ugyanabban a felfogásban” (1Korintusz 1:10).


Hol van ilyen egység, amikor valláson belül is megosztottság van,

az egész világon akkor békének kellene lennie minden keresztény között,

Ahol ilyen egység van, ott tulajdonképpen egyetlen vallás van. Ezzel összhangban a Biblia azt mondja, hogy „egy Úr, egy hit, egy keresztség” van (Efézus 4:4, 5).


Ennél fogva a Biblia szerint kell imádatot bemutatni ha személy szerint nem tetszik akkor is. De ha szeretjük Istent akkor nem nehéz megtenni érte ezeket, ilyen áldozatokban gyönyörködik az Isten.


Katy Weaver

2014. márc. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves Katy!

Nagyon tetszett a válaszod!


Kedves kérdezö!

Nagyon jol idézted a Lukács 1O:7-et!

De tényleg sosem olvastad el a Lukács 1O:1-6 ot?

Csakmert nem úgy tünik belöle, hogy Jézus azt mondta volna a tanitványainak, hogy ne menjenek házról házra hirdetve a jáhirt!


(Lukács 10:1–6) „10 Ezek után az Úr kijelölt hetven másikat, és elküldte őket kettesével maga előtt minden városba és helyre, ahová ő maga is menni készült. 2 A következőket mondta nekik: „Az aratnivaló bizony sok, de a munkás kevés. Kérve kérjétek hát az aratás Urát, hogy küldjön ki munkásokat az aratásába. 3 Menjetek el! Íme! Elküldelek titeket, mint bárányokat a farkasok közé. 4 Ne vigyetek erszényt, se elemózsiás tarisznyát, se sarut, és senkit ne öleljetek meg üdvözlésképpen az úton. 5 Amely házba bementek, ott először ezt mondjátok: »Béke legyen e háznak!« 6 És ha van ott a békének barátja, megnyugszik rajta a békétek. De ha nincs, visszatér rátok.”


Ja és nem válaszoltál a kérdésemre!


"Szerinted azok, akik a Dániel könyvében ott nem hajóltak meg, ök hogyan imádták az Istent?"

2014. márc. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm kedves 8-as. De nem engem illet a dicséret, hanem azt aki ezt megtanította nekem. :)


Katy weaver

2014. márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Befejeztétek az egymás iránti ömlengést? Katy! Neked emberek tanítottak egyfajta Biblia magyarázattal, hát akkor az érdem ezek szerint nekik.


Lukács 10;1-7 Elküldte a tanítványokat, és pontos leírást adott, hogy hogyan is kell hirdetni. Ezek között volt, hogy ne járj házról házra. És ez az intelem nem véletlen. Arról nem beszélve, hogy nem hallottam a jó hírt prédikálni egyetlen Tanútól sem a házról házra járása során. Ugyanis a jó hír nem az, hogy van egy érdekes könyv, az Isten neve Jehova, és hamarosan itt a vég. A jó hír a Názáreti Jézus Krisztus áldozata révén nyert kegyelem, ami nem tőlünk van, hanem a mennyei Atyától. Bűneink megbocsátattak.


Tehát akkor az imádat, hogy szótfogadok, és erkölcsileg ott vagyok a topon? Tehát ha a top stimmel, és imádom a főnökömet? Mert amit a főnököm kér, azt megcsinálom.


Dánielék nem borultak le a szobor előtt. Imádat - hódolat - leborulás, ahogy etimológiailag már elemeztem... Tudjátok, mint kiindulópont...


Mindegy...

2014. márc. 10. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!