Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventistáknak mit jelent...

Az adventistáknak mit jelent pontosan a Szent Szellemmel való betöltekezés, amiről a Biblia is ír?

Figyelt kérdés
2014. márc. 17. 18:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Szerintem pontosan ugyanazt, mint minden más protestáns felekezetnek, kivéve természetesen a pünkösdi-karizmatikus közösségeket. :-)


Üdv. Péter

2014. márc. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
Magyarul semmit.
2014. márc. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hetednapi adventistaként támogatom Péter válaszát.
2014. márc. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az nem válasz, hanem terelés. A Biblia rengetegszer ír a betlehemezésről, tehát biblikus. A kérdésem nem az volt, hogy Péter szerint hogy lehetne megválaszolva nem megválaszolni a kérdést, hanem az, hogy egy konkrét bibliai dolgot hogy élnek meg, számukra mit jelent?

Nem vagyok karizmatikus, de sokszor érzem a jelenlétét, mivel valós. Vagy az adventisták nem hisznek benne?

2014. márc. 18. 14:51
 5/17 anonim ***** válasza:
58%

Sziasztok!


Az én Bibliámban sem a "betlehemezés" sem a "Szent Szellem" kifejezés nem szerepel. Keress rá bátran:

[link]


Üdv. Péter

2014. márc. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Üdv!


Szent Szellem vagy Szent Lélek - ugyanarról beszélünk, nem? A Szent Szellem a helyes kifejezés, erről itt a fórumon is találni Róla irodalmat.

A kérdésre válaszolva: Én nem vagyok adventista, de tudtommal az adventisták nem töltekeznek be Szent Szellemmel, és nem gyakorolják a nyelveken szólást vagy más adományt.

2014. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A telefonom fura dolgokat ír néha. Nem tudom hogy került oda betlehemezésről. Én a bibliai betöltekezést akartam írni és erről is szól a kérdésem.


Mivel Péter képviseli ezek szerint az adventistákat, ezért nyomatékosan megkérném, hogy ne tereljen, hanem vagy válaszoljon, vagy ne írjon.

Akkor, hogy neki is tetszen, úgy írom, hogy teljes mértékben biblikus a Szentlélekkel való betöltekezés és mivel ők még a mózesi törvényekhez is ragaszkodnak, gondolom a Vigasztaló ajándékaihoz is ragaszkodnak, ahogy meg vagyon írva és ismét kérdem, hogy ez náluk milyen formában jelenik meg?

2014. márc. 18. 16:40
 8/17 A kérdező kommentje:

Péter kedvéért:

Mindannyiunkban azért működnek a Szent Szellem

különféle megnyilvánulásai, hogy ezekkel a többieket

szolgáljuk és segítsük. 8 Egyikünknek például a Szent

Szellem azt adja, hogy képes legyen az isteni

bölcsesség szavait mondani. A másiknak ugyanaz a

Szellem természetfeletti ismeretet és megértést ad,

amikor beszél. 9 Megint másiknak ugyanaz a Szellem

hitet ad, másnak pedig a gyógyítás ajándékait. 10 Van,

aki olyan erőt kap, amellyel csodákat tud tenni, és van,

aki a prófétálás ajándékát kapja. A másik meg arra kap

képességet, hogy felismerje és azonosítani tudja a

szellemeket. Egyik a nyelveken szólás különféle fajtáit

kapja, a másik meg azt a képességet, hogy a nyelveken

szólást megértse, és meg tudja magyarázni. 11 Mindezt

ugyanaz a Szent Szellem cselekszi az embereken

keresztül, és a saját belátása szerint adja ezt vagy azt

az ajándékot.

2014. márc. 18. 16:53
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

Sziasztok!


Hát ez éppen nem kedvemre való, soha nem szerettem ezeket az easy-to-read verziójú kitekert fordításokat, mert annyira félreviszik az eredeti szöveg valós értelmét, hogy az már fáj...


Szóval a korinthusi levélben található Szent Lélek ajándékairól beszélünk, melyek "haszonra adattak", vagyis arra, hogy másoknak szolgáljunk vele. A 31. vers nyilvánvalóvá teszi, hogy az embernek tennie kell érte, hogy ezeket megkapja, Károli igyekezetnek fordítja az eredeti szövegben a ζηλοῦτε ige szerepel, amit én buzgolkodásnak fordítanék, de semmiképpen nem kívánásnak. Semelyik más normális fordítás nem fordítja ennek, még Csia sem (ebben kivételesen egyet értek vele... :-))


Szóval a Szent Lélekkel való betöltekezés jele biztos, hogy nem a nyelvekenszólás (lásd. 30. vers, és 14:22), sőt egyik sem, amit itt felsorol, hiszen egyiket sem lehet senkihez sem társítani ismertetőjelként (28-30).


A Szent Lélekkel való betöltekezés jele az, amiről Jézus beszél a hegyibeszédben: "Ekképen minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem. Nem teremhet jó fa rossz gyümölcsöt; romlott fa sem teremhet jó gyümölcsöt. Minden fa, amely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik. Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket. Nem minden, aki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők."

"a Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség."


Az adventistáknak - és más valódi keresztény embereknek - ezt jelenti pontosan a Szent Szellemmel való betöltekezés.


Üdv. Péter

2014. márc. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

Hát kérdezö, jól megmulattattál. :-D


Én nem vagyok adventista, de átnézetem a feleleteket és nagyon megmullattatott a Péternek írt feleleted.


Tudod miért? Talán észre sem veszed, hogy miket irkálsz.


Péter megfelelt a kérdésedre a meggyözödése szerint. Ezt akartad, hogy feleljen. Namármost, te rögtön begurultál és azt írod hogy ne tereljen, hanem feleljen, vagy ne írjon. )))


Ugye vicces, ha utólag elolvasod?


Kérlek ne gurulj be, azért írom ezt le, hogy velünk is ezt teszitek. Kérdeztek, megfelelünk, aztán hisztiztek.


Katy

2014. márc. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!