Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért nem létezik?

Isten miért nem létezik?

Figyelt kérdés

2014. márc. 21. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen a kérdés.
2014. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 titak ***** válasza:
Mert valamikor valaki valmiért kitalálta.
2014. márc. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért ne létezne?
2014. márc. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sandor76 ***** válasza:
93%
letezik,csak te meg nem tudsz rola.
2014. márc. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 KZitus ***** válasza:
A kérdésed tényleg értelmezhetetlen:(
2014. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 pelgrim ***** válasza:

sandor76 igazat mond (# 4/),

Isten létezik csak te még nem tudsz róla, vagy talán nem is akarsz tudni róla, mert úgy ábrázolták neked, ahogy te nem tudod elfogadni.


Én nem kételkedem benne, én vagyok, kell tehát, hogy Isten legyen. Nem egy szeszélyes, hatalmas valaki, aki az egyik embert megjutalmazza, a másikat megdorgálja, mert valami nagyon rosszat tett. Nem egy ilyen Isten nem létezik.


Közelebb állunk a valósághoz ha Istent úgy képzeljük el mintha egy ihlet lenne, az Eredeti Önfejlesztő Ihlet, melynek fejleménye minden más dolog vagy élőlény, melynek legelőbbre haladt fejleményei itt a Földön mi emberek vagyunk; mint a Mindenható Törvény, a Vezérlő Alapelv mindenben; mint egy forrás, minden Hatalom, Bölcsesség és Szeretet Kimeríthetetlen Forrása bennünk és körülöttünk mindenütt.


Így ábrázolva Isten nekem tökéletesen elfogadható. E képhez hozzájárul az is, hogy az ihletre jellemző a kifejezésre törekvés, amit a Biblia jelképesen a „Legyen !” paranccsal ábrázol, ez az anyagi világban a fejlődés, az evolúció, a lenni akarás, ami tulajdonképpen az engedelmesség a bibliai „Legyen !” parancsnak.

2014. márc. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Isten igen is létezik akkor nem lenne semmi a főldőn mert mindent ő teremtet téged is
2014. márc. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Engem anyám és apám teremtett.
2014. márc. 24. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!