Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nőkre miért hárul ennyi minden?

A nőkre miért hárul ennyi minden?

Figyelt kérdés

Hívő keresztényektől kérdezném, hogy miért van az, hogy a nők viszik az egész háztartást, annak minden részletével, ők hordják ki, szülik meg, és nevelik a kisgyermekeket, és még hozzá jön az, hogy ugyan úgy dolgozniuk kell, mint a férfiaknak, hozzá kell járulniuk a családi kasszához?

Eközben a férfiak számára csak a munkahelyi feladatok vannak.

Miért nehezebb a nők sorsa? Miért van kvázi kétszer annyi feladatuk?

És miért van az, ha egy családos férfi kimozdul egyedül a család nélkül, arra senki nem néz rossz szemmel, de ha egy anyuka megy el egyedül, a férfira hagyva a gyerekeket, hogy kimozduljon, az már szemet szúr?


Azért is kérdezem ezt, mert nem csak az eszemmel nem értem, hanem kezdek teljesen kikészülni, lemerülni, kimerülni, és ha érteném, hogy miért, lehet könnyebb lenne tovább csinálni ezt a pihenés nélküli szélmalomharcot.


2014. márc. 22. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért sok családban már nem így van.
2014. márc. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mulder614 ***** válasza:
75%
Amely családban szeretet van ott nem fog senki kikészülni. Ez csak ott történik meg ahol nincs igazán szeretet. Mivel ha a házasság igazi szereteten alapszik a férj soha nem fogja hagyni hogy a felesége bármiben is túlterhelve legyen, hanem alázatosan besegit mindenben. És vigyáz a fizikai és lelki egészségére!
2014. márc. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor ha nekem nem vigyáz a lelki fizikai egészségemre, az azért van, mert mondjuk én nem szeretem őt?

Lehet, hogy ez a baj? (én azt hittem, hogy szeretem őt.)

Vagy ő nem szeret engem?

2014. márc. 22. 16:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem benne lehet az is, hogy nem teljesen szimetrikus a családhoz, gyerekekhez való viszony. Ezek dolgok mintha fontosabbak lennének a nőknek. Lehet ezért alakult úgy, hogy több mindent beleraktak ennek a fentartásába és ez hagyománnyá szilárdult.


Amúgy ezek olyan dolgok, amin lehet változtatni. Mond el pl a párodnak, hogy nagyon le vagy merülve és kezdesz kiégni.

2014. márc. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KZitus ***** válasza:
38%

Szervusz


Egyetérek a fölöttem íróval.


De abban igazad van, amit írtál. Sokkal, de sokkal több feladat hárul sajnos az anyukákra a családok többségében. Ráadus megbecsülve sincsen úgy, mintha munkahelyen dolgoznál. De hangsúlyozom, vannak kivételek, egyre többen.

Az ok itt keresendő: " ... és epekedni fogsz férjed után, ő pedig uralkodni fog rajtad.” 1Mózes 3,16"


A bűn miatt semmi sem úgy működik, ahogyan azt eredetileg megtervezték. Azon a napon, amikor evett a jó és gonosz tudásának fájáról, az első emberpár meghalt Isten szemében, és megkezdődött a fizikai halálhoz vezető hanyatlásuk.

Ez azzal is járt, hogy egyik fél sem töltötte már be az Istentől kapott szerepét. Mert Ádám nem bizonyult családfőnek többé, hiszen Éva döntött helyette, Éva pedig rossz "kiegészítőnek" bizonyult.


Amit leírtál, az nem normális állapot. De a családokban ma (szinte egyikben sem), nem tudja sem a férfi, sem a nő azt a szerepet, amit be kellene töltenie, hogy jól működjön a család és mindenki jól érezze magát.

Leírok néked néhány férfi és fői szerpkört, amelyel ma is jól működnek a családok. Figyeld meg a sajátodat, mi az, ami hiányzik nálatok.


Férjek:

„Férjek, továbbra is szeressétek feleségeteket, mint ahogy a Krisztus is szerette a gyülekezetet, és odaadta magát érte . . . A férjeknek ily módon úgy kell szeretniük feleségüket, mint a saját testüket. Aki szereti a feleségét, önmagát szereti, mert soha senki nem gyűlölte a saját testét, hanem táplálja és dédelgeti, mint ahogy a Krisztus is a gyülekezetet” (Efézus 5:23, 25–29).

Jézus mindig tekintettel volt a tanítványaira. Figyelembe vette a korlátaikat és a fizikai szükségleteiket. Az a férj, amelyik „szereti a feleségét, önmagát szereti”. Ez azért van így, mert a férj és a feleség „már nem kettő, hanem e g y test”, ahogyan Jézus fogalmazott (Máté 19:6). Érdemes elgondolkodni azon a megjegyzésen, hogy „soha senki nem gyűlölte a saját testét, hanem táplálja és dédelgeti”. A férjeknek úgy kell szeretniük a feleségüket, mint önmagukat, és nem szabad elfelejteniük, hogy számadással tartoznak Jézus Krisztusnak, aki fölöttük ál.

A feleségek vágynak a férjük gyöngéd vonzalmára.


Feleségek:

„A Krisztus feje . . . az Isten”, éppen úgy, ahogy „az asszony feje . . . a férfi” (1Korintusz 11:3). Jézus kiváló példát mutat azzal, hogy alárendeli magát Isten főségének, hiszen mindannyiunk fölött van valaki, akinek alá kell rendelnünk magunkat.

De mi a helyzet akkor, ha a férj nem fogadja el Krisztus főségét? A Biblia így ösztönzi a feleségeket: „rendeljétek alá magatokat a férjeteknek, hogy ha vannak olyanok, akik nem engedelmeskednek a szónak, ők a feleségük viselkedése által szó nélkül is megnyeressenek, miután szemtanúi voltak mélységes megbecsüléssel párosult tiszta viselkedéseteknek” (1Péter 3:1, 2).

A feleség sok mindent tehet azért, hogy szerepét betöltve gondoskodjon a családjáról. A Biblia például arra buzdítja a férjes asszonyokat, „hogy szeressék férjüket, szeressék gyermekeiket, legyenek józan elméjűek, tiszták, háziasak, jók, alárendelve magukat a férjüknek” (Titusz 2:4, 5). Az olyan feleség és anya, aki így tesz, számíthat a családja tartós szeretetére és megbecsülésére (Példabeszédek 31:10, )


Nehéznek tűnhet megtanulni így élni, de megéri, mert sokkal békésebb és jobb kapcsolat van az "egy test" között, másként meg láthatjuk a sok válásból nem is működik.

Beszélj a férjeddel és osztozzatok a családi teendőkön.

2014. márc. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#3 ne bonyolítsd ebbe a ki szeret kit irányba. tud mit akarsz, mi a jó neked. szóval nem a nőknek úgy általában, hanem neked. és olyan irányba igyekezz módosítani a dolgokon, ami közelebb van ehhez. és ezt nem szomorúan, hanem vidáman :)
2014. márc. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahol lustaság, önzőség, önimádat van, ott ez fordul elő. A jelzőket nem rád értettem kérdező. Egy normális házasságban ez nem így van.
2014. márc. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Hívő keresztényektől kérdezném, hogy miért van az, hogy a nők viszik az egész háztartást, annak minden részletével,"

Elmennél inkább dolgozni a férjed helyett?


"ők hordják ki, szülik meg, és nevelik a kisgyermekeket"

A kisgyermeket a környezete és az apja is neveli valamilyen szinten. A férfi hogy szüljön gyereket?


"és még hozzá jön az, hogy ugyan úgy dolgozniuk kell, mint a férfiaknak, hozzá kell járulniuk a családi kasszához? "

Ennek az az oka, hogy a férfi által keresett bérből az egész család éhen pusztulna.


"Eközben a férfiak számára csak a munkahelyi feladatok vannak. "

Teljesen igazad van benne, hogy egy férfinek kötelessége otthon is segíteni és normálisként viselkedni.


"És miért van az, ha egy családos férfi kimozdul egyedül a család nélkül, arra senki nem néz rossz szemmel, de ha egy anyuka megy el egyedül, a férfira hagyva a gyerekeket, hogy kimozduljon, az már szemet szúr? "

Engem nem zavar.


"Azért is kérdezem ezt, mert nem csak az eszemmel nem értem, hanem kezdek teljesen kikészülni, lemerülni, kimerülni, és ha érteném, hogy miért, lehet könnyebb lenne tovább csinálni ezt a pihenés nélküli szélmalomharcot."

Erről beszéltél már a férjeddel kedves kérdező?

2014. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szeressük egymást ***** válasza:

Szerintem nem normális a házasságod.

A nő csak segítőtárs, de nem háztartási robot akkor ha ugyanúgy dolgozik mint a férfi. A lustasággal van baja a férjednek. Régen ez lehetett, mert a férfi a keresetével eltartotta egy családot, amellett pedig a nők vitték a háztartást. De ma már mindketten dolgoznak, így a háztartási feleadatokat is el kell osztani.

(nem vagyok házas, de nem rabszolgalányt vennék el) :-D

2014. márc. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hány gyereked van, mekkorák? Általában mindig a nők viszik a nagyobb részt(én így látom). Elismerésem a nőknek. Lehet, hogy csak ki kéne kapcsolódnod valahogy, regenerálódni néha kell.
2014. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!