Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lesz az ítéletkor egy...

Mi lesz az ítéletkor egy buddhistával?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a buddhista magához fogadja a vándort, a nincstelent, enni ad annak, aki éhes, stb. Tehát emberileg ha úgy teszik, makulátlan, vagy legalábbis sok kereszténytől különb szeretettel van az emberek iránt (már bocsánat).
2014. márc. 23. 09:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy buddhistával ugyanaz lesz, mint egy kereszténnyel. Az, hogy ki melyik klubnak szurkolt életében, teljesen közömbös a stadionból való eltávozáskor.
2014. márc. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Semmi rossz.
2014. márc. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És akkor hogyan kell érteni, hogy Krisztus az egyedüli út? Csak őáltala lehet Istenhez menni? Mi a helyzet ilyen alapon egy afrikai bennszülttel, egy természetközeli néppel? Mi a helyzet azzal, hogy cselekedetek által nem üdvözülhetünk? A hit munkálja ki bennünk a cselekedeteket, ezáltal a hit által üdvözlünk? De ha nincs hit, akkor mi van a cselekedetekkel? Mi lesz a keleti vallások sok millióival, akik hitét a környezete határozza meg? Akárcsak a legtöbb keresztény emberét is.
2014. márc. 23. 11:33
 4/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, te is nyilván tudod, amikor kérdezed, hogy nem Krisztus az egyedüli út. Már miért pont ő lenne? De vannak, akik ebben hisznek. Az ő dolguk. Krisztus hite egy kicsit bilincsbe veri az ember lelki szabadságát, de van, aki erre vágyik. A halál után nincsenek nevek meg nincsenek ilyen-olyan gyülekezetek. Csak az számít, hogy éltél és hogy ne kelljen megbánnod semmit! Élj lelkileg gazdagon és halj meg békével, nyugalommal!
2014. márc. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem Jézus fizikai teste vagy fizikai vére az út. Nem a neve az út. Hanem a tanítása és a viselkedése.


Jakab Apostolnak közönséges levele » 2. fejezet

14

Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

15

Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül,

16

És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, amikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna?

17

Azonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

18

De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

19

Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.

20

Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?


A cselekedet számít. A hit a Bibliában azt jelenti, hogy bízni. Én nem Jézus halálában bízom, hanem az életében.

2014. márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Voices-of-Echoes!


Viszont és a szavaidból úgy értelmezem, mint aki tanítónak vallja Jézust, és ez számít. Viszont úgy tudom, hogy Jézus megkérdezte a tanítványait, hogy az emberek kinek tartják Őt. Sok mindenkinek, mire megkérdezte, hogy a tanítványok kinek tartják, és a lélek kijelentette Péternek, hogy Jézus az élő Isten fia. Nekem ez úgy tűnik, hogy nem a tanítása, a tanítói titulusa a lényeg. Viszont akkor még mindig össze vagyok zavarodva, hiszen ha azt állítom, hogy a földön eddig 100 milliárdan éltek, de ezek közül 20 milliárdan hallottak Jézusról, akkor nem igazságtalan az, hogy az egyedüli út Jézusba vetett hit lenne? Vagy hogyan értsem, hogy Ő az út?


Ne értsetek félre, nem kötekedni akarok, kereszténynek vallom magam, a horoszkópom a bárány :), csak elgondolkodtató szerintem.

2014. márc. 23. 11:57
 7/17 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kötekedhetsz :D

De a horoszkópomat nem árulom el:P

Egyet viszont tippelhetsz, ha akarsz.


A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 7. fejezet

"12. Amit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták."


El lehet ezeken gondolkodni:

[link]


Arra akartam csak célozni, hogy Isten kizárólag annyit szeretne tőlünk, hogy emberségesek legyünk. Ne ártsunk egymásnak szándékosan, ne pusztítsunk értelmetlenül, hanem segítsük egymást és fejlődjünk.


A Biblia egy szent könyv amiből tanulni lehet, amin el lehet gondolkodni. De nem egy varázskönyv.


Mit gondolsz ezt Jézus miért mondta?


A János írása szerint való Szent Evangéliom » 15. fejezet

22

Ha nem jöttem volna és nem beszéltem volna nékik, nem volna bűnük: de most nincs mivel menteniök az ő bűnöket.

23

Aki engem gyűlöl, gyűlöli az én Atyámat is.

24

Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, amelyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.

25

De azért lőn így, hogy beteljesedjék a mondás, amely megiratott az ő törvényökben: Ok nélkül gyűlöltek engem.

2014. márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Jézus két törvényt hozott:

szeresd Istened és szeresd a másik embert. Pál azt írta, hogy ha segítünk máson, már betöltöttük a törvényt.

Azt is írja, hogy akik nem ismerik a törvényt, mert nem volt lehetőségük hallani róla, nekik be van írva a szívükbe.

Magyarul, ha valaki Jézus ismerete nélkül mégis betölti a törvényt, akkor nem veszik el.

2014. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Így már kezdem kapiskálni, valahogy én is így gondolom.


Tehát nem az a törvény, hogy megtartsunk egy napot, lásd pl. szombatot, vagy járjunk házról házra, hanem az, hogy úgy szeressünk mindenkit (!) ahogy szeretnénk, hogy szeressenek minket? Mert ha szeretem még az ellenségemet is, nem fogom meglopni, nem fogom a feleségét megkívánni, mert nem szeretném, ha bárki is ezt tenné velem, igaz?

De hogyan töltsem be, vagy hogyan tölti be egy nem keresztény, a kérdésnél maradva egy buddhista azt, hogy szeresd az Istent?

2014. márc. 23. 14:33
 10/17 anonim ***** válasza:
Isten a szeretet. Ha valaki szeretetre, békére törekszik, és ennek megfelelően él, az Istent szereti, akkor is, ha nem tud róla.
2014. márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!