Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek nagyobb hit kell...

Szeressük egymást kérdése:

Szerintetek nagyobb hit kell a gyógyuláshoz, mint az üdvösséghez?

Figyelt kérdés
Van itt olyan aki meggyógyult valamilyen betegségből?

2014. márc. 23. 15:36
 1/5 anonim válasza:
van remény még a rákból is felépülni, csak hinni kell!
2014. márc. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem bántásból, de nem valószínű, hogy valakinek lába fog nőni....

Az sem valószínű, hogy valaki nem fog meghalni egyszer.


Melyiket könnyebb mondani, hogy kelj fel és járj vagy azt, hogy a bűneid meg lettek bocsátva?


A gyógyuláshoz egészséges életet kell élni vagy imádkozni kell. Sokan mondják, hogy bízni kell abban, hogy meggyógyulsz és akkor a szervezeted jobban működik.


Az üdvösséghez, nem hiszékenység kell. Miben hiszel és mit cselekszel?

Nem hiszékeny vak hitre van szüksége, hanem bizalmi hitre.

Ha bízol Istenben, akkor meg nem gondolkodsz úgy, hogy bármit megtehetsz, mert majd üdvözülsz.

2014. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia !


Az üdvösség része a gyógyulás vagyis Isten tervében benne van a test helyreállítása vagyis meggyógyítása.

Nem a hit mennyisége hanem a minősége számít vagyis akkor történnek a csodák ha Isten hit van az ember szívében ebből elég egy mustármagnyi és nagy dolgok történhetnek ez tőlünk a hozzá állásunktól függ.

Istennek tetsző dolog ha ez a minőségi hit megnyilvánul vagyis utat engedünk neki, a hit fejleszthető hogy minőségi legyen az Isten Igéjének hallgatásából fejlődik ki, úgy hogy a Szent Szellem által felkent Ige belejut a szívbe.

Tehát az állomásai fül-szem, elme, szív itt fejti hatását itt nyilvánul meg a természetfeletti Isten Igéjétől, ha megreked a fejbe akkor elmebeli hitről beszélünk és akkor nem történik semmi.

Ez egy folyamat ami mindenkinél más van akinél rövidebb vagy hosszabb idő.

Én átéltem néhány csodát az életemben betegségből is meggyógyultam és Isten kegyelme, hogy egészségben élhetek minden ami áldás Istentől az életemben a golgotai kereszt pozitív következménye.



Üdv: Alex

2014. márc. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez két külön kérdés, az elsőre válaszolok.

Olvass el pár csodát, amit Jézus tett, az evangéliumokban. Különösen ajánlom: Lukács 17, a 10 bélpoklos férfi története.

Hogy olvasod? Csak azok gyógyultak meg, akiknek már hitük volt az üdvösségre, vagy nem? Általában nem. Legtöbbször vagy fordítva történt, vagy nem olvasunk az üdvösségbe vetett hitről mindenkinél.

A Lukács 17-ben speciel azt látjuk, hogy a szereplők 100%-a hitt a gyógyulásban, de csak 10%-nak mondja Jézus azt: "Kelj föl, és menj el: a te hited téged megtartott." (Megj.: görögben szótéria az üdvösség, ami a szódzó = megtart, megőriz szóból származik. Itt ez a szó szerepel, tehát "a te hited téged megtartott" egyenértékű "a te hited téged üdvözített" kifejezéssel.)


De valóban, ahogy előttem írták, nem feltétlenül arról beszélhetünk itt, hogy "nagyobb" hit kell-e valamelyikhez, inkább valóban minőségi különbség van a kettő között. Én azon a véleményen vagyok, hogy ebben az értelemben az üdvösségbe vetett hit a "nagyobb". Pál apostol ezt a hitet "első hit"-nek nevezi: a Jézusba mint Krisztusba, megváltóba, üdvözítőbe vetett hitet.

Ugyanis egy "csodarabbi" csodatételeit látva hinni abban, hogy meg tud gyógyítani, minőségileg másfajta "hit", mint abban hinni, hogy Jézus az Isten Fia, az Üdvözítő. Mert arra senkinek nincs semmiféle bizonyítéka, hogy Jézus őt fel fogja támasztani, az ebben való hit kizárólag azon alapszik, amit Ő erről mondott, amit megígért, a szavain.

2014. márc. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ugyanakkora
2014. okt. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!