Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hiszek a reinkarnációban,...

Ha hiszek a reinkarnációban, akkor az Istenellenes?

Figyelt kérdés
ha hiszek abban hogy a halál után a lélek újra egy testbe jut,akkor nem hiszek Istenben? ellene vétkezem??? 13/L

2014. márc. 23. 18:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Isten alatt nem csak a keresztények istenét kell érteni. Ilyen miatt pedig, hogy bármilyen természetfeletti ellen is vétkezel, nem kell aggódni egy cseppet sem :)
2014. márc. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Dehogy is vétkeztél, jaj ne már:)

Ettől még nem leszel sérült gonosz ember. Az viszont tény, hogy a világról máshogy fogsz gondolkodni.


A reinkarnáció tanítással két fő probléma van (amelyik azt állítja, hogy ide a földre születsz újra).


Az egyik, hogy bizonyíthatóan nem létezik abban a formában, amiben sokan állítják.

Én például nem érzem úgy, hogy más valaki lettem volna és egyik állat sem próbál meg velünk kommunikálni.

A csecsemők sem tudnak integrálni stb.

Ha pedig minden emlékem elveszik, akkor meg tök mindegy, mert az már valójában nem én vagyok.


A másik probléma, hogy sokan lehetőséget látnak benne új életre, ami öngyilkossághoz vezethet.


Bár ismerem nem is akarok más lenni, mint aki vagyok. Maximum az ellenkező nem, mert akkor magamat dugnám a tükörben :D Na jó nem...

2014. márc. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2014. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Úgy értem,hogy nem hiszek a teljes reinkarnációs tanításban,csak abban látok értelmet,hogy valaki új testbe megy a halál után

keresztény vagyok,és hiszek Istenben,ez biztos,és semmitől nem rendül meg

2014. márc. 23. 18:27
 5/15 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy még, sok variációt fogsz még mérlegelni. Ez is egy variáció, emberek milliói hisznek a reinkarnációba, bár attól még nem lesz valami igaz, hogy sokan hisznek benne. A reinkarnáció elmélete egy érdekes elmélet, de ha belegondolsz, hol is van a te lelked? Most lát, hall, érez? A szemeddel látsz, a füleddel hallasz. Ha meghalsz, akkor látni és hallani fog? De akkor most miért nem, ha benned van? Szerintem ezek is érdekes kérdések. Ha a Bibliával példálózhatok, a Biblia szerint nincs benned lélek, hanem Isten lehelt életet az emberbe, és így lett élő lélekké. Tehát maga az élő ember a lélek. Még egy példa:

Zsid 9,27 És miképen elvégezett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet:

Ez az idézet is ellene megy a reinkarnációnak.


Szerintem ne vesd el a reinkarnáció elméletét, kóstolgasd, rágcsáld egy kicsit. Mi lesz az x-edik újjászületés után, mi a vége, mi határozza meg az újjászületést, miért nem emlékszel az előző életeidre, és ha nem emlékszel, akkor mi értelme az egésznek? Miért nem emlékszel, és halálodkor miért emlékszel, ha egyszer az emlékek eszköze számunkra az agyunk. Mi is lesz az aggyal a halál után? Mérlegeld, gondolkozz sok-sok kérdésen. Tegyél fel kérdéseket magadnak, nagyon fontos. Egy vallás, ha kérdések nélküli, ha nem engedi meg a kérdéseket, akkor az egy nagyon rossz vallás. Kérdezz, kérdezz, kérdezz...

2014. márc. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 kefa 2000 ***** válasza:

T.Kérdező! Először is köszönet az őszinte kérdésért ami leginkább fiatal korod "naivitásából" ered.Őszinte kérdésre őszinte válasz jár.Kételkedem abban,hogy teljességgel fel is fogod ennek súlyát,de "röviden" válaszolnék.

A reinkarnáció lényege ,hogy az ember cselekedetei következménye/karmája szerint ölt testet.Ebből a körforgásból csak cselekvés útján lehet "feljebb"jutni ill.elérni a kívánt állapotot.Ebből a küzdelemből emel ki a Teremtő mert látja,hogy az ember nem képes a maga erejéből megtisztulva a bűneitől vissza jutni hozzá!Ezért megkegyelmez az embernek és így aki ennek a kegyelemnek részese annak örök élete van.Tévedés azt gondolni ezzel minden rendben van.Az örök élet egy út,amivel üdvösségre menendők vagyunk.A megváltáson túl már nem reinkarnálódik a lélek hanem egy azon testben járja az útját az ítéletig. Nem keverjük össze a vallások képtelenségeivel ez ellen ágálnak minden létező eszközzel,semmitől nem félve.Minden esetre csak óvatosan kérdezz ilyeneket mert a korodból adódóan komoly bántalmak érhetnek és nem mindig lesz melletted olyan személ aki megvédene.Üdv.

2014. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem. Az eredeti kereszténységben is úgy tudom, benne volt a reinkarnáció. A több élet alatt tökéletesre fejlődés a cél, szóval elvileg addig születsz le újjá és újjá kötelező jelleggel, amíg meg nem tanulod, amit kell, ahhoz, hogy tökéletes legyél. Ha valamit nem tanultál meg egyik életedben, akkor a következő, addig járod az iskolát és kerülsz olyan helyzetekbe, amíg meg nem érted, amit kell, na.:)
2014. márc. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
*ja, várjá',lehet,hogy nem jól írtam valamit, de asszem ilyen.
2014. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp nem Istenellenes, maximum keresztényellenes, mivel a kereszténység nem ezt tanítja.

Én mondjuk nem látom be, miért ne hihetne valaki a reinkarnációban? Úgyse tudjuk biztosra, mi van a halál után.

2014. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
8.és9.vagyok,még annyival egészíteném ki,hogy te döntöd el, miben hiszel, csak ne cselekedj hülyeséget.
2014. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!