Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetnék buddhista...

Hogyan lehetnék buddhista szerzetes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves fiú vagyok, és szeretnék szerzetes lenni. Mielőtt valaki írná, nálam ez nem valami hóbort, vagy fellángolás. Nem is a világ elől akarok menekülni, vagy hasonlóak.

Jó pár éve vonzz ez az életforma, és úgy érzem, ez az életem feladata.

A kérdésem az, hogy milyen szerzetesrendek vannak Magyarországon? Keresgéltem ezután, de nem igazán találtam úgy semmit..Ha nincs Magyarországon, akkor tudtok ajánlani valami színvonalas európai kolostort?

Második kérdésem az, hogy lehetnék-e szerzetes I-es típusú cukorbetegséggel? Ide most beleértem mind a katolikus, buddhista rendeket. Olvastam katolikus rendeknél, hogy kötelező "egészségesnek" lenni, de annyira nem tértek ki arra, hogy mit is értenek konkrétan egészséges alatt. Mind azt írta, hogy főleg a pszichikai tűrőképesség számít, ami nálam megvan. Szóval számítana-e a cukorbetegség?

Harmadik kérdésem az, hogy hogyan megy az átkeresztelkedési procedúra? Igen, buddhista rendekről kérdeztem, de mivel még bőven az útkereső fázisban járok, lehet, hogy sok minden változik még 18 éves koromig. Emellett szeretnék minél több vallást, utat megismerni, szóval fennhagyom a lehetőséget a katolikus rendekre is. A probléma csak az, hogy reformátusnak kereszteltek. Mennyi idő, míg átkeresztelnek katolikussá? S vannak rendek, amik egy "frissen keresztelt" katolikust is szívesen fogadnak? Nyilván olyat, aki bár református vallású, de pl: katolikus misékre jár, imádkozik rózsafüzért, etc. Azt tudom, hogy a jezsuitáknál követelmény az, hogy legalább 3 éve légy gyakorló katolikus, de a többiekről nem igazán tudok. Főleg a Pálos ill. Ferences rend érdekelne.

Bocsánat a kisregényért, és előre is köszönöm a válaszokat! :)



2014. márc. 24. 22:15
 1/6 feketepeter ***** válasza:
Tudod te egyaltalan, mit csinalnak a szerzetesek?
2014. márc. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"A probléma csak az, hogy reformátusnak kereszteltek. Mennyi idő, míg átkeresztelnek katolikussá?"


A ref. keresztséget elfogadja a kat. egyház tehát nem kell újrakeresztelkedni. Ha te katolikusnak vallod magad akkor onnantól kezdve az vagy és kész :) Hittanra viszont érdemes eljárni mert a teológiában sok különbség van.


Ajánlom neked a karmelita rendet:

[link]


És nagyon ajánlom még az úgynevezett "Szentélek szeminárium"-okat. Ha elmész egyre akkor megtapasztalhatod hogy ma is történnek csodák és alapjaiban meg fog változni az életed pozitív irányba.


Több közösség is indít ilyen szemináriumokat ha érdekel írj egy privát üzenetet és szívesen segítek!

2014. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha nem tudnám, hogy mit csinálnak, akkor nem vonzana annyira a dolog.

Köszönöm szépen a válaszodat, mindenképp utánanézek :)

2014. márc. 25. 15:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Kösd fel a gatyád mert sokan visszajönnek. kivánom neked h sikerüljön amit szeretnél, sok sikert a meditációban és a Buddha áldjon. :)
2014. márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, úgy lesz :)
2014. ápr. 2. 00:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocs az off-ért. Én is 15 éves fiú vagyok és szintén szerzetes szeretnék lenni (kizárólag buddhista)! Már jártam Zalaszántón a sztúpában és a szentély falain belül és elhatároztam, hogy ott (vagy tibeti, esetleg kambodzsai rendek között) élem le hátralevő életem. Privátban megbeszélhetjük a dolgokat...


Különben a témára visszatérve katolikusnak könnyebb lesz átkeresztelkedned, mint buddhistának - az előbbinél előny, ha az egyik ősöd az!

2014. máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!