Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pokolra kerül az ember ebben...

Pokolra kerül az ember ebben az esetben vajon?

Figyelt kérdés
Az öngyilkosságért a kárhozat a büntetés. De ha valaki elveszíti a szerelmét,és nem bír túllépni ezen. Esetleg leépül az illető fizikálisan,mert nem érdekli már többé mi történik vele,és esetleg bele is hal. Pl nem eszik,és iszik. Az is a pokolra jut?
2014. márc. 26. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez is egyfajta öngyilkosság,mert tudod hogy mi történik ha nem eszel és iszol. Szóval te csak okos akarsz lenni,és átverni a nagyfőnököt aki meg elvileg mindent tud. Szóval menj egyél 1-2 zsíros kenyeret :D
2014. márc. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

Szia!


Halála után minden ember a pokolra jut, mert a pokol (héber seol, görög hádész) a halottak tartózkodási helyét jelöli a Szentírásban. A valódi kérdés az, hogy mi történik ezután. A Biblia szerint ugyanis minden ember feltámad a pokolból, először azok, akik a "jót cselekedték az életre", azután akik a "gonoszt cselekedték" a kárhozatra.


Minden ember elsősorban a saját életéért felelős. El lehet tölteni az életet önző módon magába fordulva az embernek, úgy hogy "nem érdekli már többé mi történik vele" és másokkal, az ilyen ember nem az életet választja, így nagy valószínűséggel nem az életre fog feltámadni. És fel lehet ébredni ebből, észrevenni a mások fájdalmát, nyomorúságát, és megérteni, hogy a valódi boldogság adni, mégpedig önzetlenül, mert annak az ember a százszorosát kapja vissza itt az életben és a feltámadás után pedig az örök életet. Remélem, hogy minél többen ezt az utat választjuk!


Üdv. Péter

2014. márc. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem szándékosan kerül az ember ebbe a helyzetbe,akkor is kárhozat a jutalom? ha valaki egyszerűen nem kívánja az ételt,stb.... az én esetemben ez állna fent. igen a nagyfőnök mindent tud,akkor azt is megérti,ha valakit annyira szeretek,hogy nélküle képtelen vagyok élni.
2014. márc. 26. 16:49
 4/12 anonim ***** válasza:

Ugyan már.... a nagyfőnök jobban tudja mint te hogy tudsz e nélküle élni vagy nem :)

Gondolom nem véletlenül alakította így,lehet ez csak 1 próba hogy elbuksz e vagy nem...

2014. márc. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Péter ismét irkálja a zagyvaságokat sajnos
2014. márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Csatlakozom Péter zagyvaságos hozzá szólásához, részben.


Csak azt nem értem, miért kell Isten szent és tiszta személyiségét, ilyen aljassággal befeketíteni.

A Teremtő a halált szabta ki büntetésül, még csak a gondolatában sem volt Tüzes kín helyeket létre hozatni


azt mondta:

Vissza térsz ahonnan jöttél....

s honnan jött?

A föld alkotó elemeiből.

Ha az ember tovább élne valamilyen testben akkor minek Jézus halála?

S akkor ez a vers is érvényét vesztené:


(Róma 6:23) 23 Mert a bűn zsoldja a halál, az ajándék pedig, amelyet az Isten ad, örök élet Krisztus Jézus, a mi Urunk által.

A bűnért halállal fizetünk s Jézus halála által pedig örök életet kapunk.

Vagy is mindenki meghal, De azok akik erre érdemesek, vissza kapják az életüket Jézus halálának köszönhetően.


(Róma 6:7) 7 Mert aki meghalt, azt felmentették a bűne alól.

S ha valakit felmentenek akkor ott további büntetés nincs.

s egyébként sem lehet egy halottat kínozni, mert nincsenek érzék szervei.

Fizikai fájdalmat pedig nem lehet "szellemi" testnek okozni, ha létezne ilyen lehetőség.


Szörnyű...

Katy Weaver

2014. márc. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
kedves 4 es hozzászóló. ha tud mindent,akkor tudja a próbatétel végét is nem? nem értem miért enged szeretetből szenvedni. mondjuk csak a szeretet tud szenvedni erre jó példa Jézus. mi van ha elbukok? ha nem birom ki? megértem ha valakit megbüntet azért,mert direkt ellene szegül. de aki csak egyszerűen gyenge,azzal mi a helyzet? engem ilyennek teremtett. szeretek önzetlenül,és kitartóan. ez mindig szenvedést okoz.
2014. márc. 27. 06:51
 8/12 anonim ***** válasza:

"azt is megérti,ha valakit annyira szeretek,hogy nélküle képtelen vagyok élni."


A probléma az, hogy Isten azt várja el, hogy Ő legyen az a személy, akit ennyire szeretsz. Jézus azt mondta, az első és legfontosabb parancsolat az, hogy "szeresd az Urat, a te Istenedet, teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és minden erődből". Az általad leírt illetőről szóló jellemzésből az derül ki, hogy neki a szerelme az ő "istene". Isten pedig azt mondta, "ne legyenek neked idegen isteneid előttem". Az embernek az az "istene", akitől/amitől függővé teszi a boldogságát. Ha ez egy másik személy, akkor az a személy az istene. Ha ez a pénz, akkor a pénz az istene. Ha ez a foci, akkor a foci az istene.

Isten viszont az Őt megillető helyre akar kerülni az ember életében. Ő az a személy, aki boldoggá tud tenni. Ha ezt valaki mástól várja, garantált, hogy előbb-utóbb csalódni fog.

Ha itt a saját esetedről van szó: én megértem (és természetesen Isten is megérti), hogy nagyon nehéz a helyzeted. Nem azért írtam a fentieket, hogy részvétlennek tűnjek a problémáddal kapcsolatban. De a depresszióban nincs semmi jó, és nem kényszer, az embernek mindig van választási lehetősége, hogy teljesen átadja-e magát a búnak és az önsajnálatnak, vagy pedig azt mondja, hogy ha a fene fenét eszik is, túllépek ezen, mert élni akarok, és nem adom az ördögnek a boldogságomat, aki azt el akarja venni tőlem. Ha Istenhez fordulsz segítségért, nincs az a mély gödör és nincs az a kilátástalanság, amiből Ő ki ne tudna hozni. De ha nem hiszed, hogy Isten szeret, és képes neked segíteni, és azt mondod, inkább nem kell az élet, mint hogy próbálj Őhozzá közel kerülni, akkor a kárhozat nem büntetés, hanem te választod saját magadnak. Isten nem megbüntetni akarja az embereket, hanem örök életet akar nekik adni, de aki szándékosan elutasítja ezt, azt nem kényszerítheti, hogy örökké Ővele éljen.

2014. márc. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van.:( Imádkozzatok értem,hogy ne kerüljek ebbe a helyzetbe. Szeretem Istent mint apámat. A szerelem más érzés. Nem szándékos,de mivel volt már hogy szétmentünk,akkkor 1 hétig nem birtam enni. Egyszerűen nem ment. Nem tehettem róla. Próbáltam enni,de nem ment. Még nyugtatóval sem.
2014. márc. 27. 07:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Imádkozom érted.
2014. márc. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!