Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúitól kérdezem,...

Jehova tanúitól kérdezem, hogy miért akartok megtéríteni milliókat, ha csak korlátozott számú hely van?

Figyelt kérdés
Nem provokálni szeretnék, csak nem értem a filozófiájukat.

2014. márc. 28. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Bizony mondom néked, mikor az utolsó üstökös és az utolsó idők eljövendenek, 144 igazhitű jehova tanúi kiválasztatik, és mocsokban fürödtetik. És az ő kínjaik igen nagyok lesznek vala.

De ők nem aggódnak majd, mert tudják, hogy Júdeának 999 törzse van, és a törzsek fejei ők levéndnek vala; és bár megpróbáltatnak és a fügék megaszalódnak, ők azért megmaradnak.

S a többi jehovásból 144.666 kiválasztatik és megtisztíttatik vala.


Azért ne bánkódjatok, mert ott lesz az én testem és megismertek majd, amikor a folyók már felfele folynak.


És kövessétek a baglyokat, mert ők visznek el Sion hegyére.


És bizony mondom néktek, előbb találtok majd gyümölcsöt mag nélkül, mint téglát mazsola nélkül.


Azért vegyetek ti példát az sirályról, mert nem mozgatja a szárnyát, mégis repül az.


"A törpe nem más, mint kisnővésű óriás".

(Timótheániós könyve 345:11 '23 ''2 14°)


"És láték akkor kénköves gleccsereket és tűzpirosan tarka tehéntőgyeket; és tudám én, hogy Zakatos fia eljövend vala. Akkor megnyíltak a bugyrok bugyogói mind és jövének elő a krampuszok, kópék és kipák; és láték 666 millió 10 fejű 3 nyakú torkosborzot, melyeknek farkuk mint a majom feje vala és szájukból gázok és gőzök gurgulázának elő, melyektől a mákos tészta megkeseredik; és vala azoknak a fején korona, a pirosaknak három, a kékeknek nokedli, rajta címerrel, melyen oroszlán ül lábánál keresztcsonttal, alatta rabszolgalánc, felette kettéosztott pólya, arannyal szegélyezve, átlósan bal harántcsíkkal, s vala arra írva: Maggiore fretta, minore atto, s a pólyán embergyerek képe vala; s ettek azok a vadak rózsaszínűt és láték én kéket. De ím egy asszony közelend, egyik kezében kard, másikban karika, s az asszony elkezd füvet legelni; de ím jöve egy hatalmas lokomotív és utazának azon bélpoklosok és politikusok; és a vonaton vala egy szárny, hasonlatos az gólyatöcsnek szárnyához.


S esmét kérdem: nem jobb-é az kinek szeme van, de kenyeret nem ehet, mint akinek két harangja van, de nincs kolbásza?


/Kleofás látomásai, 12 könyv, "A bogarak eljövetele" 23:12 187'' 16/7898,32 § /


/"A szomorúság hajnalban felér egy nevetéssel, mikor alkonyodik"./


/Jukobeánus könyve a Jerikói kajafásokhoz 7656:321 ˘˘!/

2014. márc. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Ez a részlet az i. sz. 566-os timbuktui kinyilatkoztatásokból való. Kevésbé ismert könyv, de nagyon-nagyon információgazdag és tanulságos, érdemes elgondolkodni a mondanivalóján.
2014. márc. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Miért akartok..."

Korlátozott számú hely..."


Kedves kérdező.


Jézus azt a parancsot adta, hogy amíg a világrendszer befejezése nem jön el, addig ezt a munkát végezzük, mert Ő ezt támogatja a "jelenlétével"

Lásd idézet:

(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Ez nem a Jehova Tanúi "filozófiája" hanem Jézus adta utasításba, így nem hogy minket nem értesz, hanem inkább Őt nem érted.

A korlátozott szám pedig nem a földi reménységű emberekre vonatkozik, hanem az Égi társ királyokra.

Ugyan is csak meghatározott számú embereket vett meg Jézus a földről akikkel megosztja a hatalmat a föld felett élők ön.

(Jelenések 14:1) 14 És láttam, és íme, a Bárány ott állt a Sion-hegyen, és vele száznegyvennégyezren, akiknek a homlokukra van írva az ő neve és az ő Atyja neve.

(Jelenések 5:10) 10 és királysággá és papokká tetted őket a mi Istenünknek, és királyokként fognak uralkodni a föld felett.”


A földön maradókról akik túl élik Isten azon napját, nincs számhoz kötve, több millióan is lehetnek minden nemzetből népből.

(Jelenések 7:9) 9 Ezek után láttam, és íme, egy nagy sokaság, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből; és a trón előtt és a Bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak.


Az hogy "nem képes megszámolni őket" azt jelenti, hogy nem tudni mennyien lesznek a földön maradók, túlélők.


Talán azért nem értetted, mert némely vallások azt tanítják, hogy minden "jó ember" az égbe megy.

Ha ez így lenne akkor ki marad a földön?

A biblia nem tanítja, hogy mindenki az égbe megy, és az hogy kik és hányan maradnak a földön, az egyénre szabott, mindenki saját maga kell hogy eldöntse, akar-e Isten királyságának földi résében élni vagy sem.

S ezeket az embereket keressük. ezért küldte ki Jézus a követőit, hogy keressék meg azokat akik nyögnek és sóhajtoznak a világban zajló gonoszságok miatt, és szívesebben élnének Jézus messiási királysága alatt, az Ő alapelvei szerint.


Katy Weaver

2014. márc. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A Föld el fog pusztulni, ez tény!
2014. márc. 28. 22:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kedves kérdező.


A föld soha nem fog elpusztulni, és erre a Teremtő Isten a garancia.

Sőt azt írja, hogy Isten azokat fogja elpusztítani akik a földet pusztítják:

(Jelenések 11:18) . . .és pusztulást hozz azokra, akik pusztítják a földet.”


ezenkívül nem a föld vétkezett, hanem a rajta élő emberek, a teremtését nem engedi senkinek elpusztítani.

S ha elpusztulna, akkor ez a prófécia sem lenne hiteles:


(Zsoltárok 37:11) 11 A szelídek pedig öröklik a földet, És gyönyörködnek majd a béke bőségében.

(Máté 5:5) 5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet.

(Zsoltárok 37:9)  9 Mert a gonosztevők kivágatnak, De akik Jehovában reménykednek, öröklik a földet.


Stb.


Katy Weaver

2014. márc. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 KZitus ***** válasza:

Kedves kérdező


Mint már írták, nem azért megyünk, hogy térítsük az embereket.


Mielőtt eljött az özönvíz, Isten azt mondta Noénak, építsen bárkát, hogy túlélje az elkövetkező pusztulást. Nyolcan hitték ezt el, és ők végezték is azt a feladatot, amit Istentől kaptak. Elképzeled, milyen volt számukra az a 40-50 év? Mennyit szídták, gúnyolhatták a körülöttük lévő emberek, amikor elmondta Noé nekik, miért építik a bárkát? Hiszen addig nem esett eső, ezért az akkor élő emberek, el sem tudták képzelni, milyen az!


Jézus az utolsó napok leírásánál, a Máté 24 fejezetében, többek között ezt is mondta: "És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég." Máté 24:14 Látod itt sem beszél Jézus térítésről. "Tanúságról", más fordítások szerint bizonyságról beszél.


Később ezt a feladatot, a Máté 28:19,20 versében már kimondottan a tanítványainak adja PARANCSBA. Ez nem kérés. Aki kereszténynek vallja magát, az azt jelenti, szót fogad Krisztusnak. Akkor végeznie kell a Királyyság hírdető munkát. Aki nem építette a bárkát, az meghalt, régen. Jézus ahhoz az időhöz hassonlíította napjainkat:" Mert amilyenek a Noé napjai voltak, olyan lesz az Emberfiának jelenléte is. Mert amilyenek azokban a napokban voltak az emberek az özönvíz előtt: ettek és ittak, a férfiak nősültek, a nőket férjhez adták, addig a napig, amelyen Noé bement a bárkába, és semmit nem vettek észre, mígnem eljött az özönvíz, és elsöpörte mindnyájukat, olyan lesz az Emberfiának jelenléte is.


Ami a föld pusztulását illeti, ezzel kapcsolatban ezt írja, többek között, a Biblia: Zsoltárok 37:29 Az igazságosak öröklik a földet, És ÖRÖKKÉ rajta lakoznak.


Tudtam segíteni?


Üdvözöllek.

2014. márc. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A miatyánkban ami egy jól ismert ima azt kérjük, hogy "jöjjön el a királyságod". Ha a jó emberek valóban a menybe mennek,akkor míért imátkozunk azért,hogy jöjjön el Isten országa?

Isten eredeti szándékával összhangban, azok akik jónak találtatnak majd, ahogy már emlitették elöttem, a földön fognak élni öröké.


Üdv!

2014. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A Föld nem úgy fog elpusztúlni mint ahogyan sokan gondolják. Hanem úgy mint az özönvíz idején. Akkor is minden elpusztult a Földön. Kivéve a Bárkát és az azon lévőket.


Ézsaiás 66:22 Mert ahogyan megmarad az új ég és az új föld, amelyet én alkotok - így szól az ÚR -, ugyanúgy megmaradnak utódaitok és a nevetek is.


Ma a Föld bolygó az nem pusztul el de a világ amely most létezik az teljesen elpusztul az egész bolygó felszínén. S újjá lesz alkotva.


2Péter 3:13 De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, amelyben igazság lakozik.

Jelenések 21:1 És láttam új eget és új földet, mert az első ég és az első föld elmúlt, és a tenger sem volt többé.


De megjegyezném hogy: János 14:2 Az én Atyám házában sok lakóhely van, ha nem volna, megmondtam volna nektek. Elmegyek, hogy helyet készítsek nektek.


Ha esetleg átmenetileg nem is lenne alkalmas a Föld az emberi életre akkor is lenne hely ahová mehetnek az emberek.

2014. márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te hol szeretné élni örökké? Isten azt akarta, hogy az egész földön emberek éljenek, boldogan, örökké. Ez a szándéka nem változott meg. Neki kezdetben nem volt szándéka az, hogy emberek kerüljenek az égbe. Erre a bűnbeesés után lett csak szükség, mivel Krisztusnak társuralkodói is lettek. A Jelenések könyve meghatározza a számukat azoknak, akik az égben fognak élni (14:1), de az emberek többsége a földön élhet.
2014. ápr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!