Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus hogyan vállalhatta...

Jézus hogyan vállalhatta magára az én bűneimet?

Figyelt kérdés
Szóval nem értem ezt a dolgot. Azt állítják, hogy az egész emberiség bűnét vállalta magára, de az én bűnömet hogyan, amikor még akkor nem is léteztem? Szerintem erre lenne magyarázat a reinkarnáció, amivel jogosan lehetne magyarázni ezt a dolgot, hogy amit az egyik életembe elkövettem bűnt azt vállalta magára. Am azt is állítják, hogy a reinkarnáció benne is volt a Bibliában, de később kivették belőle. Ha a lelkem születésemkor vagy fogantatáskor jött létre, akkor hogy halhatott meg az én bűnöm miatt is, mert a nagy egyházi emberek nagyon szeretnek azzal fenyegetőzni, hogy az én bűneim miatt halt meg. Ha meg erről kérdeztem meg papokat azt mondták, hogy az ember mindig követ el bűnöket, alapvetően gyarló. Tehát akkor mégsem tökéletes Isten műve? Azt állítják ugye, hogy Éva elrontott mindent és belevitte az embereket a bűnbe. Miért kell akkor emiatt az egész emberiségnek szenvedni?

2014. márc. 30. 11:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a kereszténység istene csupa szeretet, meg minden, de ha valami nem tetszik neki, akkor azért valakinek lakolni kell. És még az sem érdekli, hogy ártalan az illető, de valaki halljon meg. Sőt, minél ártatlanabb, annál jobb, mert akkor még lelkiismereti kérdést is csinál a saját aljas és állati vérszomjából.
2014. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Szia!


Kérdéseidre a válasz:


"Azt állítják, hogy az egész emberiség bűnét vállalta magára, de az én bűnömet hogyan, amikor még akkor nem is léteztem?"


Ez úgy lehetséges, hogy Isten előre látja a jövőt, így lényegében minden ember személyes bűnét is. Tudta azt, hogy a Krisztus halála után született emberek milyen bűnöket fognak elkövetni, és olyan áldozatról gondoskodott, amelynek következtében minden bűn megbocsátható (kivéve a Szent Lélek ellenit). Szeretném hozzátenni azonban hogy Krisztus kereszthalálának egy ember életében akkor van igazán jelentősége, ha elfogadja azt. Tehát ha valaki tud Krisztus áldozatáról, és nem fogadja el, akkor a bűn ugyanúgy rajta marad, és neki kell majd elviselni a büntetést. Mint ahogyan sz ószövetségi áldozatrendszerben - amely Krisztus halálára mutatott előre - akkor bocsájtatott meg a bűn, ha az illető vitt egy állatot megáldozni, és ráhárította azt.


"Am azt is állítják, hogy a reinkarnáció benne is volt a Bibliában, de később kivették belőle"


Ez hoax, ami nagyon könnyen cáfolható. Ha Isten ugyanis el akarja juttatni az Ő üzenetét, akkor azt semmilyen emberi okoskodás nem fogja megakadályozni. Nem fogja hagyni, hogy az Ő ihletett beszédét valaki elrejtse az emberek elől, ezt a Bibliából egész biztosan lehet tudni, mert ígéretet tett az Ő beszédének a fennmaradásáról (Ésa 34,16). Másrészt pedig, erre az egyértelműen fals érvre megkérdezném, hogy "mikor vették ki azt a tanítást?" Általában rendszerint a keresztény egyház idejére teszik, a 4. századra. Ezt azonban úgy tudjuk cáfolni, hogy abból az időszakból is maradtak fent bibliai kézirataink, amikor a keresztény egyház még nem is létezett. A holt-tengeri tekercsek között (i.e. 3. - i.sz 1. sz) Eszter könyve kivételével az egész Ószövetségől találtak kéziratokat. Harmadrészt pedig a Bibliának a "lélekről" teljesen más a felfogáva, mint a keleti vallásoknak, és a korabeli pogány népeknek.


"Azt állítják ugye, hogy Éva elrontott mindent és belevitte az embereket a bűnbe. Miért kell akkor emiatt az egész emberiségnek szenvedni?"


Ezt csak akkor lehetne így állítani, ha Ádám és Éva vétkezése után az utódok nem követtek volna el egy bűnt sem. Azonban erről szó sincs. Minden ember bűnös, és minden embernek a saját, és mások bűnei miatt kell szenvedni. Azonban Isten megváltási tervet készített, amelynek következtében nemcsak az egyéni életünkben tisztulhatunk meg a bűntől, hanem a világegyetemből is eltűnök örökre, még az emléke is.

2014. márc. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
És ami kérdés ebből a kérdésből következik: Miért is büntetnek akkor engem a saját bűneimért, ha már egyszer Jézus magára vállalta az(oka)t? Büntessék csak őt, én meg bűnözök tovább a legnagyobb lelki nyugalommal. Legalább megvalósul a munkamegosztás is.
2014. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

"És ami kérdés ebből a kérdésből következik: Miért is büntetnek akkor engem a saját bűneimért, ha már egyszer Jézus magára vállalta az(oka)t? Büntessék csak őt, én meg bűnözök tovább a legnagyobb lelki nyugalommal. Legalább megvalósul a munkamegosztás is."


- Hohó, ennél azért fifikásabbak a keresztények... valóban magára vállalta Jézus a bűnöket, de még azt el is kell ám fogadni. Hogyan fogadom el? Hát, úgy, hogy keresztényként élek, amibe beletartozik, hogy a pokollal riogatjuk egymást.

2014. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Én teljes mértékben elfogadom! Akkor most már mehetünk bankot rabolni? :D
2014. márc. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Persze, csak aztán ne felejtsünk megbánást tanúsítani.
2014. márc. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy felismerted kedve Sceptic, hogy miért ökörség az állítás.

Hol írja a Biblia, hogy magára vette a bűnöket és nincs tovább?

2014. márc. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ha Isten látná a jövőt, akkor miért alkotta meg az embert.? Elég nagy veszedelmet okozott eddig is a biblia szerint pl özönvíz. Szerintem ha látná a jövőt, akkor nem teremtette volna meg az embert, hiszen tudta volna azt, hogy mennyi veszedelem fog történni...
2014. márc. 30. 13:40
 9/25 anonim ***** válasza:

"Ez úgy lehetséges, hogy Isten előre látja a jövőt, így lényegében minden ember személyes bűnét is."


Ez nem igaz,hiszen Ádám és Éva bűnét nem látta előre,és ebből következően azt sem,hogy milyen bűnhagyatékkal ajándékozzák meg az emberiséget.Vagy te ezt nem így látod?


"Szeretném hozzátenni azonban hogy Krisztus kereszthalálának egy ember életében akkor van igazán jelentősége, ha elfogadja azt. Tehát ha valaki tud Krisztus áldozatáról, és nem fogadja el, akkor a bűn ugyanúgy rajta marad, és neki kell majd elviselni a büntetést."


Akkor az eszkimó,aki nem hallott még róla,azon nem marad bűn?


"Mint ahogyan sz ószövetségi áldozatrendszerben - amely Krisztus halálára mutatott előre - akkor bocsájtatott meg a bűn, ha az illető vitt egy állatot megáldozni, és ráhárította azt."


Ilyesmit csak tudatlan,barbár emberek tesznek,akik nem tisztelik Isten teremtményeit,ezt ne felejtsük el.Ebből következően Isten sem kért ilyesmit az embertől,hiszen akkor ő is ugyanezen a szinten lenne.Ez semmi más,mint egy elmebeteg emberi agyszülemény.


Kérdező:

"...mert a nagy egyházi emberek nagyon szeretnek azzal fenyegetőzni, hogy az én bűneim miatt halt meg. Ha meg erről kérdeztem meg papokat azt mondták, hogy az ember mindig követ el bűnöket, alapvetően gyarló."


Mond valamit az a szó,hogy bűntudat? nagyon jól lehet vele manipulálni az emberi elmét.Akinek bűntudata van,az összehúzza magát,meghunyászkodik,és készségesen engedelmeskedik.Kitalálták azt a kettős stratégiát,hogy csakis Jézus a megoldás(tehát fordulj az egyházhoz)viszont tudj róla,hogy minden ember bűnös(tehát a bűntudat azért mindig ott motoszkáljon a fejedben,hogy rabszolga legyél,aki függ urától)

2014. márc. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

@13:56


"Ez nem igaz,hiszen Ádám és Éva bűnét nem látta előre,és ebből következően azt sem,hogy milyen bűnhagyatékkal ajándékozzák meg az emberiséget.Vagy te ezt nem így látod?"


Látta előre, már csak abból adódóan is, hogy Isten előre látja a kezdettől a véget (Ésa 46,10). Krisztus keresztáldozata pedig már a világ megalapítása óta ott volt Isten megváltási tervében, arra az esetre, ha a bűneset megtörténik (Jel 13,8/b). Tehát Isten fel volt erre készülve, ahogyan minket is felkészít a próféciákon keresztül, hogy mi fog történni a jövőben.


"Akkor az eszkimó,aki nem hallott még róla,azon nem marad bűn?"


A Bibliát igyekeznek a világ minden emberéhez eljuttatni, hogy mindenki értesüljön Jézus Krisztusról. Ma már a kanadában élő eszkimók is anyanyelvükön olvashatják a Szentírást:


[link]

2014. márc. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!