Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet pápától feloldozá...

Hogyan lehet pápától feloldozást kérni, a templomi esküvőre?

Figyelt kérdés
Nagyapám 85 éves mélyen vallásos ember, volt egy házassága majd elvált elvette a nagymamámat akivel 40 évet éltek. Most a nagypapám fél, hogy elkárhozok, hiszen az Úr szemében az egyház szerint ez halálos bűn. Tudom, hogy egy pápai feloldozás megnyugtatná és azt is hogy van ilyen de nem tudom, hogyan miként lehet igényelni

2014. ápr. 3. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Fordulj Erdős Péter bíboros hivatalához. Ha Magyarországon valakitől megbízható tanácsot kaphatsz, azok ők.
2014. ápr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést. Te miért kárhoznál el attól, hogy a nagyapádnak volt egy házassága. Vagy a nagyapád fél a kárhozattól?


Ha a nagyapádnak kell egyházi feloldozás a korábbi házassága alól. Be kell menni a püspökségre és ott megmondják, hová kell küldeni a kérvényt. Általában az egyházi bíróságra kerül az ügy, ahol kivizsgálják, hogy lehet-e érvényteleníteni a korábbi házasságot vagy sem. Ez egy elég hosszú folyamat és évekbe kerülhet, de talán nagyapád korára való tekintettel előrébb veszik az ügyet.

De miért most jutott eszébe nagyapádnak ez a dolog? Miért nem korábban?

2014. ápr. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem a pápához kell közvetlenül fordulni, az esztergomi érsekség fogja ezt intézni, és az előttem szóló már leírta, hogyan kell kérvényezni az eljárást. Egyébként az Egyház tanítása szerint nem törvényszerű, hogy emiatt elkárhozik, ha amúgy jó ember.
2014. ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel az egyház szegénységpárti, ezért számíts rá, hogy sokba fog kerülni.


Amúgy meg ne görcsölj ezen az egész egy "bűn" dolgon. Ez egy nagy bunda, csak a nép kontrollálására használt propaganda eszköz.


Csak azért mert régóta létezik ez a fajta központosított zsarolás, még nem jelenti azt, hogy bármennyire is igaz lenne.

2014. ápr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
itt nem erről van szó h a mi a központositott lehuzás, nem is arról h ez nekem fontos a nagyapámnak az akit igy neveltek ilyen iskolába járt 60 éve templomba mélyes vallásos tehát nem tudnám és nem is szeretném meggyőzni
2014. máj. 26. 00:30
 6/6 A kérdező kommentje:
egyszeruen az ő lelkinyugalmáról szól
2014. máj. 26. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!