Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nekem hálát kell adnom az...

Ha nekem hálát kell adnom az ételért és a ruháért, mert sokaknak még az sincs, ők miért legyenek hálásak?

Figyelt kérdés
Miért legyen hálás, egy etióp 5 éves, aki alig iszik 1 litert nem egy nap, hanem 1 hét alatt. A bordái kilátszanak, és ételnek nevezi a sár kenyeret. Nem valláskritikának szánom, komolyan érdekel. Tudom, hogy ez nem Isten műve és a többi, DE, ha ennek a kisgyermeknek a fejével gondolkoznál, mondd, te miért mondanál hálát?
2014. ápr. 3. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekik van idejük, nincs gondjuk téli tüzelőre és horgászcsalira.

Egyébként a kajahiánytól félholt etiópok miért nem Isten művei?

2014. ápr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha épp nem az ételért, de még sok másért lehet hálát adni. Pl. köszönöm Uram, hogy van egy anyukám, testvérem, kecském. Vagy, hogy köszönöm, hogy ma is felkelt a Nap. Köszönöm, hogy van kezem-lábam. Köszönöm, hogy látok. Stb.
2014. ápr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Egyébként a kajahiánytól félholt etiópok miért nem Isten művei?"

Azért, mert nem Isten miatt szenved kajahiányban.

2014. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!