Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek melyik a legérdeke...

Szerintetek melyik a legérdekesebb, legelgondolkodtatóbb Biblia-történet?

Figyelt kérdés
Melyik az a történet, amelyik értelmezése érdekes a számodra? (elemzéshez kell választanom egy történetet)

#Biblia #Biblia történetek
2014. ápr. 4. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor Lót leányai leitatják az apjukat és közösülnek vele. Igazi perverz ringyók!
2014. ápr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 moonlightsentinel ***** válasza:
75%

Én Jerikó ostromát szerettem, arról szól, hogy a hit és az ima többet ér bármilyen ostromgépnél (vagy bárminél) :)

Józsué 6

2014. ápr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A Lukács 15. fejezet. Ebben a fejezetben található az elhíresült tékozló fiú esete. Azért az egyik kedvencem, mert a rész egyáltalán nem a tékozló fiúról szól. Az egész fejezet az emberiség elveszett voltát és fajtáit sorolja fel. Az elveszett juh, a pénz és az elveszett fiú esetét. Első olvasatokra talán a legelveszettebb a pénz, ami nem szól, csak meglapul a szekrény alatt. Amelyik kevésbé elveszett, a juh, amelyik már béget, segítségért megy. Az elveszett fiú, aki az atya házában volt, de elfordult az atyai háztól. Ezek azok, akikről az első sorban szó van:

1. Közelgetnek vala pedig ő hozzá a vámszedők és a bűnösök mind, hogy hallgassák őt.

És ott van a legelveszettebb, a fiú testvére, akinek a példázat szólt is. Hiszen így folytatódik a fejezet:

2. És zúgolódának a farizeusok és az írástudók, mondván: Ez bűnösöket fogad magához, és velük együtt eszik.

3. Ő pedig ezt a példázatot beszélé nékik, mondván:

.

.

.

2014. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Szeretem Jézus szegény Lázár történetét. Tudom, hogy a szektások példázatnak állítják be és hogy tagadják a poklot, inkább adtak neki valami nyakatekert magyarázatot, de Jézus sosem, ismétlem sosem mondott olyan példát, aminek ne lenne valóságalapja és sosem beszélt olyan helyről, ami nem létezik.

Az, hogy egyes, önmagukat Bibliakutatónak beállító személyek nem értik az Ábrahám kebele régi zsidó kifejezést, az az ő bajuk. Innen látszik, hogy kicsit sem értik.

2014. ápr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem Dániel könyve 5. fejezete, mert ebből írtam a teológiai szakdolgozatomat. Két évet foglalkoztam vele. Ha érdekel: [link]


Nagyon érdekes történet, sok történelmi kuriózummal, és a Biblia hagyományos szemléletének egyik legfényesebb bizonyítéka a Bibliakritikával szemben. Remélem hasznodra lesz...


Üdv. Péter

2014. ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat, mindegyiket átolvasom, és majd hátha döntésre jutok. :)

Azt nem tudja valamelyikőtök megmondani, hogy melyik az a bibliai történet ami (nem tudom pontosan a címét és magát a történetet se) de valaki ad 3 embernek pénzt, mondván hogy visszajön érte 'x' idő múlva. Az első ember elveszti a pénzt, a második elássa és ugyanazt vissza is adja, a harmadik pedig megforgatja (juhokat vesz belőle, aztán eladja drágábban, vagy valami ilyesmi) és többet ad vissza mint amennyit rábíztak. Melyik lehet ez a történet?

2014. ápr. 5. 16:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Máté 25. fejezet
2014. ápr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
14-29 sorok
2014. ápr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!