Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha előző életemben püsoük...

Ha előző életemben püsoük voltam és többször megkereszteltek, akkor nem kell keresztelkednem ebben az életemben sem?

Figyelt kérdés
Több életemben már megkereszteltek és sokszor voltam pap, egyszer befolyásos püspök is a középkorban. Most azon vagyok, hogy ebben az életemben nem kereszteltek még meg, de mivel a Biblia szerint a keresztség örökké szól, így gyakorlatilag felesleges ez ? Most amikor megszülettem rendelkezem azokkal a természetfeletti képességekkel, amik a keresztséggel járnak és egyebekkel ?
2014. ápr. 12. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
lol :D
2014. ápr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

He-He, de vicces kedves van valakinek:)

Két probléma van csak.

A keresztelkedésnek nem a locsi-pocsi a lényege, reinkarnáció pedig nincs.

2014. ápr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem a locsi pocsi, ezért kérdezem. Reinkarnáció pedig hogyne lenne, hiszen hogyan emlékeznék előző életeimre ?


Az első Bibliában benne volt a reinkarnáció így tudom, csodálkozom hogy az én eshetőségemmel nem foglalkoznak a hittankönyvek a neten. Miért? :-C

2014. ápr. 12. 18:53
 4/12 anonim ***** válasza:
Spagettiszörny nem voltál valamelyik előző életedben?
2014. ápr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 kefa 2000 ***** válasza:

T.Kérdező! Bár egy kissé provokatívnak érzem a kérdést, azért megpróbálkoznék azzal,hogy némileg átláthatóvá tegyem ezt a sokak által elvetett dolgot.

Elsőként elmondom miért érzem provokatívnak.

Ha valóban tisztán tudnád az előző életeidet és ezekre "bizonyságot" megerősítést is kaptál akkor ezt a kérdést nem tetted volna fel! Az igazságnak lelke bennetek van és bennetek is marad ......

Reinkarnáció most is szerepel az írásban csak jól kell azt olvasni!

A megváltás kapcsán már nem reinkarnálódik a lélek mert kegyelem által az örök élet útját járja / üdvösségre menendő/ !!!

Tehát míg az ember a saját cselekedetei kacsán /karma/ képtelen az üdvösségre ezért a Teremtő megkegyelmez látva azt,hogy önerőből képtelen az ember megtisztulni az eredő bűntől.Ez az a pont ami sokak fejében teljes káoszt okoz!

Természet feletti képessége nincs a megváltottaknak "csak"olyan "ajándékokkal" látja el a lélek ami szerinte az ember számára szükséges és hasznos!

Természetesen kizárólag a saját hitvilágomból merítve válaszoltam a kérdésedre és nem felekezeti hovatartozásból.Üdv.

2014. ápr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Néhány dolgot szereznék hozzáfűzni a kérdésedhez.


1. A Biblia fényénél nem lehet előző életről beszélni, mivel a Szentírás nem tanít a reinkarnációról.


2. Nem egészen világos, hogy mit értesz a keresztségen. Gyanítom, hogy a gyermekkeresztséget. A Biblia azonban a teljes alámerítkezéssel történő felnőttkeresztséget támogatja. Josephus Flavius ókori zsidó történész szerint Keresztelő János is így keresztelt. A bibliai keresztségben az alámerítés a bűnnek való meghalást, a vízből való kiemelés pedig egy új életre való feltámadást jelent. Pál apostol beszél erről a római levél 6. fejezetében.


3. A keresztség nem jár természetfeletti képességekkel, hanem egy szimbolikus kifejezése annak a szövetségkötésnek, ami Isten és az ember között történik.

2014. ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha te egyszerre akarsz az Isten fia általi és az önmegváltásban hinni, akkor is keresztelkedj meg. Mert, ha létezik reinkarnáció, akkor valaki más keresztelkedett meg, és nem te. Ha nincs lélekvándorlás, akkor nincs a lelkeden a keresztség jele, így nem vagy még megkeresztelve. Az ördög a lélekvándorlással, mint számodra szimpatikus tanítással akarja elhitetni veled, hogy felesleges lenne megkeresztelkedned, hiszen te már meg vagy keresztelve, sőt, felszentelt pap vagy. Így hamis biztonságba ringat, és könnyebben be tud hálózni. Keresztelkedj meg!

2014. ápr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Emlékezés előző életekre: önbecsapás. Amikor hipnózisban regressziót végeznek, akkor a lélek jelképekkel azonosítja magát. Más tudatállapotban is előkerülhetnek ezek a jelképek, csak nem értelmezed megfelelően.
2014. ápr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A strandon való alámerülés keresztelésnek számít?
2014. ápr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem teljességgel mindegy, de a hindu vallás, amely régebbi az ószövetségnél is, fontos eleme a reinkarnáció.
2014. ápr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!