Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen filmet nézhetnénk meg?

Milyen filmet nézhetnénk meg?

Figyelt kérdés

Keresztény vagyok és jön hozzám két barátom nemsokár. Az egyik már megtért a másik viszont nem. Egyikük sem szeretne keresztény filmet nézni, ahogy én ismerem őket (de azért bepróbálkozok), ezért az lenne a kérdésem, hogy milyen filmet nézhetnénk meg?


A horror, thriller és egyéb szörnyűségek szóba se jöhetnek, és az olyan vígjátékok sem, amikben erkölcstelen dolgok vannak.


Az "Életre valók"-hoz hasonlón gondolkoztam...



2014. ápr. 12. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Én főleg a kaland filmeket szeretem. Nem tudom azzal hogy álltok, szóval ezek nem a felszabadult egészestés családi mozi kategóriába tartoznak:

Kon-Tiki

Master and Commander

Open range

United 93

Even the rain

Apollo 13

2014. ápr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom Rick Steve's Europe, európai útikalauz filmjeit.

Vagy vonatos dokumentum filmeket, vagy Simon Templar-t, Bujtor filmeket.

2014. ápr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én most néztem egy filmet, amiben egy férfi embernek műtötték a szívét. Elméletileg új szívet kellett volna kapnia, csak az orvosok és a nője úgy gondolták, hogy meg kell halnia. Mert a nő azért házasodott össze vele a műtét előtt, hogy megkapja a férfi pénzét ha az meghal és ráadásul ebben az orvosok is benne voltak.

A pasi egész műtét alatt mindent hallott és érzett, csak mozogni nem tudott és szólni senkinek.

Nem csak fizikailag fájt neki, hanem lelkileg is.

Az műtő orvosok közül az egyik nem volt csak benne az akcióban. Amikor a férfi "meghalt", a normális orvos engedélyt kért az anyjától, hogy végleg le kapcsolják a gépről, mert nincs több olyan ritka szív (hiszen amit a fiú kapott volna, megbuheráltak a többiek).

Az anyja viszont rájött különböző jelekből, hogy direkt akarták megölni a fiát. Ellenezte is a műtétet annál az orvosnál, aki műtötte.

A film vége az lett, hogy az anya gyorsan hívott egy másik orvost, aki az anyja szívét adta oda a fiának, mert az anya valamit csinált magával, hogy a fiúnak adják a szívét.

A szemeteket pedig börtönbe csukták.

Hogy tetszik? :D

2014. ápr. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Inkább nézzétek meg ezt:

[link]

2014. ápr. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Agora

Goya kísértetei

Mennyei Királyság

2014. ápr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vidám Vasárnap :D
2014. ápr. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csillagkapu


Az erősen kapcsolódik a valláshoz.


Először van egy film (talán 1994-es), utána meg elkezdtek egy sorozatot. (stargate sg1) ennek 10 évada van, a végén meg van 2 film ami lezárja az elvarratlan szálakat.)

A 7. vagy 8. évad körül meg indult egy másik széria (talán 5 évados) az atlantis.

Utána meg indult az universe de azt nem néztem még végig.

2014. ápr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy jó sci fit nézzetek szerintem, itt eléggé széles a választék. :)

pl: Hold(film), Szárnyas Fejvadász, Metropolis, Gattaca, A kétszáz éves ember stb

2014. ápr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

Szervusz


"Fiatalok kérdezik: Mit kezdjek az életemmel?"


"A tékozló fiú"


"Fiatalok kérdezik: Hogyan szerezhetek igazi barátokat?"


" Istent dicsőítő célokra törekedjünk!" és még sokat találsz a jw.org - on

2014. ápr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!