Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnatok nekem meselni valamit...

Tudnatok nekem meselni valamit a Baptistakrol?

Figyelt kérdés
Milyenek a parkapcsolatban, emberi kapcsolatokban. Problemanak szamit-e az, ha a parjuk nem Baptista? Sokan kepmutatonak meg anyagiasnak tartjak oket, de szerintem az ember nem a vallasa miatt lesz ilyen.
2014. ápr. 14. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyik "legtisztább" vallás.

Nyugodtan fordulhatsz hozzájuk ha bármilyen kérdésed lenne velük kapcsolatban.:)

Az Úr Áldjon!

2014. ápr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért tartják őket anyagiasnak meg képmutatónak?
2014. ápr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, itt olvastam egy velemenyt roluk, miszerint egy holgy hosszu ideig volt hazvezetono egy baptista csaladnal, es o ezt a kovetkeztetest vonta le. En sem tartom oket annak, pedig van egy alakulo felben levo kapcsolatom egy baptista fiuval, ezert is erdeklodom a vallasa felol meg ugy a kapcsolataik felol, hogy tudjak kb valamit roluk. A srac egyaltalan nem illik be az anyagias kategoriaba, sot, nagyon rendes, jolnevelt valaki.
2014. ápr. 15. 00:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Református vagyok, de szerintem a baptisták általában rendesek és tisztességesek. Például ha a világon bárhol katasztrófa van, a magyarországi baptista szeretetszolgálat az elsők közt érkeznek segíteni!
2014. ápr. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor mesélek magunkról:

csak Isten szavát ismerjük el, mint hiteles forrás. Nincsen szervezetünk, aki dirigál és megmondja mit hogyan értsünk, nincs önmagát prófétának mondó hazug ember, viszont a közösség nekünk nagyon fontos, és összetartó is.

Természetesen vannak olyan testvérek, akik nem biztos, hogy teljes szívvel szolgálják az Urat, na de kik vagyunk mi, hogy ítélkezzünk egymás felett, majd az Úr megdorgálja, ha azt látja jónak.

Örömmel adakozunk abból a pénzből, amit Istentől kaptunk jövedelemként és ha egyik másik testvér bajba kerül, akkor nem hagyjuk cserben: készült már adományból új tető, vagy került étel asztalra, lett kifizetve elmaradt számla és még sorolhatnám.


A legtöbb baptista nagyon mélyen hívő, hisz a megtérés és bizonyságtétel feltétele a bemerítkezésnek, így a kapcsolatok is biblikusak szoktak lenni. Viszont senki sem tökéletes, de igyekszünk Istennek tetsző életet élni, amiben számítunk az ő segítségére is.

2014. ápr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

A baptisták és a többi szervezet közt is csak annyi különbség van mint a krumpli és a burgonya közt.


Lényegében semmi.


Ezek felszínes, csak a dogmákban különböző csoportok.


Alapvetően nem sok értelme van különbséget tenni a legtöbb csoportosulás közt, mert ha hisznek valamiben, akkor az kb ugyanaz a dolog, mindegy mi a formáció neve.


Ez az egész ez olyan mint amikor egy srác először megy a gimiben és választ, hogy melyik zenei stílushoz csatlakozzon és hogy kikkel lógjon.


Amint felnő a diák megtanulja, hogy mindenki csak zenét hallgat és hogy a felszínes kategorizálások semmit sem érnek.


Ha rám hallgatsz, ne foglalkozz gyülekezetekkel. Legyél független és nyitott gondolkozású.


Rengeteg forrásból növelheted a tudásodat és a felvilágosodásodat.


Ha egyszerre tanulmányozol több vallást, filozófiát és tudományt akkor közelebb kerülsz a valósághoz.


És amennyiben létezik Isten, így közelebb kerülsz az igazi Isteni világhoz és nem csak pár hívő beszűkült nézetéhez.

2014. ápr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hm.... Isten szava kontra GreatMoel okoskodása.... nehéz döntés... :)

De én Istenre szavazok. :)

2014. ápr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves GreatMoel valaszoló, én szeretnék valós alapokra épülő válaszokat hallani, mert nekem ez fontos. Előre is köszönöm
2014. ápr. 15. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!