Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten legelőször Ádámot...

Ha Isten legelőször Ádámot teremtette meg, aki fehérbőrű volt, akkor hogyan lettek a sötét bőrű (néger) emberek?

Figyelt kérdés
És a négerek mióta vannak a Földön?

2014. ápr. 16. 16:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ööö honnan tudod, hogy fehér bőrű volt?
2014. ápr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Miért ne lehetett volna nig.ger? (bocsi, ha van itt néger testvér, nem sértésnek írtam, csak menő ez a szó).
2014. ápr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 MrPifta ***** válasza:
100%

És az nem tűnt fel, hogy ha Ádámnak és Évának 2 fi volt, akkor a többi ember honnan lett?


Onnan, hogy az ókori ember nem értette volna meg az evolúciót, ezért szép mesét illesztettek a helyére. Nem azt mondtam, hogy nem Isten teremtette a világot, hanem hogy nem szabad mindent szó szerint venni.

2014. ápr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 moonlightsentinel ***** válasza:
50%
Ádám és Éva története egy szimbolikus történet, nem szabad szó szerint értelmezni, viszont nagyon sokat lehet tanulni belőle, ha az ember gondolkodik egy kicsit a mögöttes tartalmán.
2014. ápr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi..
2014. ápr. 16. 17:31
 6/16 A kérdező kommentje:
Eddig nem is gondolkodtam el, hogy 2 fiuk volt... Ez érdekes... Állítólag Ádám génjei magukban hordoztak minden gént, így lehetett néger fia is. Szerintetek? Ezt nemrég olvastam.
2014. ápr. 16. 17:33
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy Ádám fehér volt?

Menj el egy afrikai keresztény templomba: ott Mária félvér, Jézus pedig fekete.

A mormonok szerint pedig Jézus Amerikában élt.

Minden szentnek... vagyis mindenki magához hasonlónak teremti meg az isteneit.

2014. ápr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Bábel tornyánál azt olvashatjuk, hogy Isten NEMZETSÉGEKRE osztotta szét az embereket. Valószínűleg nem csak a nyelvek keverődtek össze.
2014. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a teremtéstörténet egy mese. Egy szó nem igaz belőle. Hát így.
2014. ápr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként akik azzal érvelnek, hogy a teremtéstörténet, csak szimbolikus, azoknak mondanám, hogy MINDEN vallásos dogma csak onnantól számít szimbolikusnak, hogy a tudomány azt megcáfolta. A teremtéstörténet is csak Darwin után lett az.
2014. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!