Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség e két szó...

Mi a különbség e két szó között "követni-utánozni"?

Figyelt kérdés

Jézus mindig mindenkinek azt mondta,"kövessetek engem" és soha nem azt, hogy "utánozzatok engem".

"Egyesek" utánozni akarják Őt. Lehet e egyáltalán utánozni a Megváltót?

Lehetünk tökéletesek saját ernőkből mint amilyen Ő volt,tehetjük ugyanazokat a csodákat amelyeket Ő tett,még csak megközelítőleg is élhetünk úgy ahogyan Ő élt? Lehetünk e szellemileg,testileg annyira tiszták amennyire Ő volt?

Szerintem utánozni valamit azt jelenti,hogy lemásolom azt a valamit és tökéletesen adom vissza. Pl lehet egy eredti Nike termék ugyanaz mint egy kínai másolat? Kétlem!

Lehetünk e ugyan olyanok mint Jézus Krisztus vagy csak lejáratjuk magunkat és egy még tökéletlenebb "kínai terméké"válunk?

Követni Őt az egészen máskép hangzik,nemde? :)

Követem tanításait,követem parancsait de nem válhatok azzá ami Ő volt.



2014. ápr. 26. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet utánozni, a közelébe sem lehet magunktól jutni. A Biblia világos:

Isten az, aki vonz.

Isten az, aki kidolgozza bennünk a megtérést és a bűnbánatot.

Isten az, aki megigazít és nem mi javítjuk ki önmagunkat.


Aki.mást mond. az nem olvassa a Bibliát.

2014. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szeressük egymást ***** válasza:
100%

Nem mintha én már elértem volna, de minden kereszténynek a kifogások és mentegetőzések helyett kötelessége törekednie hogy elérje, mert ez parancs. :)))


Máté 5:48 Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.

2014. ápr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 yuda ***** válasza:
100%

Isten megismerésére el lehet jutni, hiszen ha nem így lenne, akkor nem szerepelne a bibliában.

Tökéletességre és szentségre is el lehet jutni, hiszen ez is bele van írva.

Úgy gondolom, elfogadható és logikus dolog, ha Isten ezt mondta, akkor nem lehetetlen helyzetet teremtett ezzel, hanem éppen hogy elérhetőt.


Kérdés tehát, ha megérted, és egyetértesz, hogy elérhető, -akkor a "hogyan"?


Jézus követésének a kezdete a megtérés, újjászületés. Nem vallásos templomi porhintés és kifogások keresése, hanem valódi bibliai elvek és útmutatások szerint.

Egyet kiemelek, hogy értsd: ha a biblia víz alá merítkezésről ír, akkor az nem szenteltvíz és nem fröcskölés.

Vagy komolyan veszi valaki és Isten szavának a bibliát, vagy szélhámoskodik és kárát vallja.

Egyetlen mérce volt eddig is és az nem emberi tradíciók, hanem Isten beszéde.

Nem pápánk van nekünk és nem szűzmáriánk és meghalt szentek őriznek, hanem az élő Isten vigyáz ránk.

Jézus a mi közbenjárónk, sosem volt más!


Követés: Jézus követték a tanítványok, ami sok mindent jelent. Figyelték, beszéltek Vele, hallgatták és a fokozatosság elve alapján egyre nagyon megértésre jutottak Az egész személyiségük radikális változáson ment keresztül.

-Akinél ez nem történik meg, nem találkozott Istennel, nem adta át neki az életét.

Tanítványok engedelmesek voltak és megtették amit meg kell. Kifizették az árat: átadták fenntartás nélkül a teljes életüket az Úrnak. Meg is haltak érte, ha kellett, de nem tagadták meg az Igazságot.

Úgy vélem, ez az egyetlen és helyes hozzáállás a győztes élethez, hogy az embernek az élete sem drágább, mint Isten akaratának megcselekvése.

Ha valaki így áll hozzá, akkor az Úr egyre többre bízza. Értékeli a hűséget.


Utánzás: nem gondolom, hogy enélkül, amit előzőleg leírtam, valaki tudná utánozni a Krisztust.

Valódi megtérés, valódi újjászületés nélkül rituálékba menekülnek, mint látszik is sok, magukat kereszténynek valló emberen.

A kereszténységnek csak a látszatát próbálják megtartani különböző rituálékkal, de lényegében nem többek a világi bűnös embereknél. Egyszerű szó van erre: képmutatás.


Kereszténység kifejezés (és nem megyek bele mélyebben), krisztusit jelent. Semmi köze a kereszt szóhoz, hanem tartalmilag azt jelenti:

-olyan, mint Krisztus

-Krisztushoz hasonló


Meg lehet ismerni kik az úr követői, mert Jézus személyiségjegyeit hordozzák magukon.

Beszédben, cselekedetben, isteni erőkben és csodákban, mert Isten nem változott. Nem volt rá oka, mint egyebek mondják, hogy a csodák és apostolok korszaka véget ért.

Ez nem igaz.

Amíg Isten munkálkodik, a valódi hívők is teszik. Maga pedig a világ megváltója, Jézus, bizonyságot fog tenni és együtt munkálkodik velünk. A betegek ezután is meg fognak gyógyulni, a foglyok megszabadulnak és a teljes evangélium hirdettetni fog. Körül kellene nézni, mert magyarországon is élnek hívők, akik az Élő Istent szolgálják.

2014. ápr. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdezö, az 1.Péter 2:21 ezt írja

"....Krisztus is szenvedett érettetek, néktek példát hagyván, hogy az ö nyomdokait kövessétek" /Károli/


Ha elgondolkodol ezen a versen, megkapod a kérdésedre a választ.


Követni a Jézus nyomdokait, mit jelent ez?


Kipróbáltad már milyen nehéz a hóban pontosan köveni valakinek a nyomdokait?


Most például térdig érö friss hóban el kell jutnod a munkahelyedre. Az elötted menö nyomában mégy, ha nem taposol pontosan szerinte, még el is eshetsz. Tudom miröl beszélek. És bizony fárasztó, nem könnyü.


Mi keresztények kell hogy kövessük Krisztus nyomdokait. De ugyanakkor utánozod is, mert ugyanolyan formán kell taposnod, nem nem néhány fokkal jobbra vagy balra.


Még azzal, hogy valaki nyomát követed vagy utánozod, azért te sohasem fogol azzá a személlyé átalakulni, hanem példaképed az illetö.


Katy

2014. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Pál apostol a következőkre ösztönözte a hittársait: „Legyetek az utánzóimmá, mint ahogy én is utánzója vagyok Krisztusnak” (1Kor 11:1).

2014. ápr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szép estét!

Kedves Zitus az én Bibliámban ez áll;

"Legyetek az én követőim, mint én is a Krisztusé."(1Kor.11:1)

De most nem szeretnék a Biblia fordításokon felakadni mert nem erről szól a kérdés...talán majd egyszer.

Ki az aki azt mondja,hogy tökéletes lettem a magam erejéből?

Vagy azzá tudok lenni a magam erejéből!

Ismerek valakit aki ezt gondolta magáról,a Biblia így ír róla;

"Édenben, Isten kertjében voltál; rakva valál mindenféle drágakövekkel: karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafirral, gránáttal és smaragddal; és karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek ama napon, melyen teremtetél.

Valál felkent oltalmazó Kérub; és úgy állattalak téged, hogy Isten szent hegyén valál, tüzes kövek közt jártál."(Ez.28:13-14)

Ő ugyan azt akarta és akarja mai napig is,Istent játszani,Istent utánozni de sikertelenül.

Soha nem vitattam azt,hogy Isten Lelke szüntelenül dolgozik,de nem ez volt a kérdés. És épp ezért megpróbálom megértetni magam a Biblia által.

"És prédikála, mondván: Utánam jő, a ki erősebb nálam, a kinek nem vagyok méltó, hogy lehajolván, sarujának szíjját megoldjam."(Mk.1:7)

Kit akartok ti utánozni!?

Ha Keresztelő Szent János úgy érezte,hogy nem méltó még arra sem,hogy saruja szíját megoldja aki a szó szoros értelmében egy Szent ember volt akkor mit akartok ti akik azt mondjátok,hogy utánozzátok Jézus Krisztust!?Méltónak érzitek magatokat arra,hogy a János saruját megoldjátok?

Inkább azt az alázatot kellene utánozni amit Keresztelő János mutatott Isten Fia iránt és nem a saját erőtökben való elbizakodottságot.

Tudjátok mit kért Jézus?

"Ezenképen azért valaki közületek búcsút nem vesz minden javaitól, nem lehet az én tanítványom."(Lk.14:33)

"Jézus pedig rátekintvén, megkedvelé őt, és monda néki: Egy fogyatkozásod van; eredj el, add el minden vagyonodat, és add a szegényeknek, és kincsed lesz mennyben; és jer, kövess engem, felvévén a keresztet."(Mk.10:21) Húha ez egy nagyon érzékeny pont,igaz?

Hányan mondhatjátok el azt magatokról,hogy kint a szabad ég alatt töltöttétek az éjszakát és másnap folytattátok a prédikáló munkát?

Hányan adtátok el javaitokat és "utánoztátok"Jézust?

Lám lám túl sokat kér,igaz?

Nem lenne autó a fenekünk alatt,nem lenne szép öltöny rajtunk,nem lenne meleg ágy alattunk, ÓÓÓ nem túl sokat kér,igaz?

Nna itt kezdődik az igazi apostoli élet,itt kezdődik Jézus utánzása,képesek vagytok erre kedves tanúk?

Hisz ti akarjátok Őt utánozni!

De itt van valami ami segithet elérni célotokat ha figyelmesen végig olvassátok az igét;

" Minden gondotokat ő reá vessétek, mert néki gondja van reátok."('Pét.5:7)

Azt hiszem mindent elmondtam amit el akartam mondani.

Végezetül talán ez még belefér;

" Egymás iránt ugyanazon indulattal legyetek; ne kevélykedjetek, hanem az alázatosakhoz szabjátok magatokat. Ne legyetek bölcsek timagatokban."(Róm.12:16)

Jó Éjszakát!

2014. ápr. 27. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!