Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Kezdetben vala az Ige és az...

"Kezdetben vala az Ige és az Ige vala az Istennél és Isten vala az Ige. " Akkor nem csak az Ige volt, hanem Isten is, mert nála volt az Ige. De Isten vala az Ige is. Akkor kezdetben vala Isten a négyzeten. Hogy van ez és mit jelent itt akkor az Ige?

Figyelt kérdés
Persze olvastam már, hogy az "ige" az rossz fordítás, ma már nem így fordítják, de akkor mit jelent. A másik dolog, hogy akármit is jelentsen, akkor most Istennél volt, vagy pedig ő volt, tehát azonos vele? Ez így értelmetlennek tűnik. A-nak van B-je, és A = B. Most akkor melyik az igaz? Valaki nem rendelkezhet valamivel, ami azonos ővele, önmagával. Hogy van ez? Köszönöm

2014. ápr. 27. 16:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Így folytatódik:

János 1:9 Az Ige volt az igazi

világosság, amely megvilágosít

minden embert: ő jött el a

világba.

János 1:10 A világban volt, és a

világ általa lett, de a világ nem

ismerte meg őt:

János 1:11 saját világába jött,

és az övéi nem fogadták be őt.

János 1:12 Akik pedig

befogadták, azokat felhatalmazta

arra, hogy Isten gyermekeivé

legyenek; mindazokat, akik

hisznek az ő nevében,


Ki is jött el, hogy meghaljon értünk, hogy ne neked kelljen, ha befogadód öt? Jézus Krisztus.

Olvasd újra végig ezt a pár igét és megérted.

2014. ápr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Most akkor ez azt jelenti, hogy az Ige = Jézus Krisztus? Tehát behelyettesítve : "Kezdetben vala Jézus Krisztus és Jézus Krisztus vala Istennél és Isten vala Jézus Krisztusnál." Most így eggyel előbbre jutottunk, mert megtudtuk, hogy az Ige az Jézus Krisztus, de végül is ugyanott tartunk, mert ez azt veti fel, hogy Jézus Krisztus azonos-e Istennel vagy "csak a fia", vagy még egy lehetőség: Jézus Krisztus, "a fiú" Isten egy része, a Szentháromság része, azaz 1/3 Isten. Tehát behelyettesítve a Biblia első mondatába: Kezdetben volt az 1/3 Isten, és az 1/2 Isten volt az Istennél, és Isten vala az 1/3 Isten. Tehát Isten = 1/3 Isten. Tehát valaki egyenlő a saját maga egyharmad részével. Ennek megint csak nincs értelme.


Szeretném megérteni a Biblia legelső sorát, különben nem tudok továbbhaladni. Kérlek, segítsetek! Köszönöm!

2014. ápr. 27. 16:57
 3/27 A kérdező kommentje:

Előző hozzászólásom javítása: 1/2 helyett 1/3 .

Tehát "Kezdetben volt az 1/3 Isten, és az 1/3 Isten volt az Istennél, és Isten vala az 1/3 Isten."

Lehet, hogy ez nem olyan, mint a matematika, és nem lehet ezeket a fogalmakat behelyettesíteni, de akkor ti ezeket a mondatokat hogyan értitek meg? Hogyan lehet a Biblia szövegét "kikódolni"? Szerintem csak szóról-szóra, mivel ez szent írás, azaz a "Szentírás". Tehát csak szóról-szóra lehet értelmezni. Sajnos a téves fordítások sokat rontanak a szent szövegen.

2014. ápr. 27. 17:01
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Ez ám a nyelvészeti probléma.

Isten a négyzeten. Jajám.


Meg amikor egy magállóban leszáll a fél busz. Mi?? Hogy honnan száll le a fél busz? A buszról. Mi van?? Az milyen már, hogy leszáll a fél busz az egész saját magáról???

2014. ápr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
#4: szerintem ne vicceld el a dolgot! tartsd tiszteletben mások vallását! szeretném megérteni a Biblia első sorát.
2014. ápr. 27. 17:27
 6/27 anonim ***** válasza:

Egyszerű a megoldás.

Ha értelem szerint lefordítjuk, akor ezt jelenti:

"egyszer volt, hol nem volt..."


Jobb kérdés ez:

" Kezdetben teremté Isten az eget és a földet.

A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén"


Tehát még isten ELŐTT volt a Sötétség.

2014. ápr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

#6: "Tehát még isten ELŐTT volt a Sötétség."

Itt még nem tartunk. Egyelőre a Biblia legelső mondatát szeretném érteni, próbálom értelmezni. Vajon hogy értik meg ezt az általános iskolások?


""egyszer volt, hol nem volt...""

Nem azt jelenti, hanem azt, hogy "Kezdetben volt az 1/3 Isten, és az 1/3 Isten volt az Istennél, és Isten vala az 1/3 Isten."

2014. ápr. 27. 17:35
 8/27 anonim ***** válasza:

Ez nem egy képlet!


A=B, B=C --> A=C


Kezdetben Isten szava volt. Szólt, és meglett. Ezt az Isten beszédét mondta Jézus. Isten beszéde testté lett. Amit Jézus mondott, Isten mondta, mert:


Jn 15,15 "...mindazt, a mit az én Atyámtól hallottam, tudtul adtam néktek."



Erről szól a János eleje:

5Móz 18,18 Prófétát támasztok nékik az ő atyjokfiai közül, olyat mint te, és az én ígéimet adom annak szájába, és megmond nékik mindent, a mit parancsolok néki.

2014. ápr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

Első vagyok:

Kezdetben vala az ige (nevezzük Krisztusnak :)), satöbbi... És Isten volt Krisztus. Aztán jön a többi. Igen, Jézus Krisztus az emberré lett Isten, aki megüresítve magát leszületett, hogy elhordozhassa mindenki bűnét és meghaljon miatta, hogy legyen reménység nekünk egy új és jobb életre.


Azért nevezik Isten fiának, amiért Ember fia is: mutatja, hogy honnan jött.

2014. ápr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

"Ez nem egy képlet! "

-Erre céloztam én is, de mégis csak szóról szóra kell haladni, nagyon figyelni, és értelmezni, elemezni a szavakat. Csak így lehet tárgyilagosan felfogni. Ha nem így teszünk, az találgatás.


"Kezdetben Isten szava volt. Szólt, és meglett".

-Ezt honnan veszed? Egyelőre az első mondatnál tartunk. Maradjunk annál. Ott az van, hogy "kezdetben vala az ige". Mi az Ige? itt tartunk. Milyen forrásból tudjuk meg, hogy mi az Ige?

2014. ápr. 27. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!