Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a baj a wiccakkal?

Mi a baj a wiccakkal?

Figyelt kérdés
Sorra szűnnek meg a covenek, programok alig vannak, sorra zárna be vagy adnak hiányos eszközöket az boltok. Mi a baj?
2014. máj. 1. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
minek teszed fel többször ugyanazt a kérdést?
2014. máj. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
elvettek toluk az egyhazi statust, nincs penz. csak a kwhe maradt (egyesuletkent), annak a honlapja is elegge kihaltnak tunik (2013-as az utolso 'hir' rajta).
2014. máj. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es: nem tudom mire gondolsz. Más is feltette kérdést?


2-es: Hát igen. Tehát csak azért, mert elveszik tőlük az egyházi státuszát, ez történik? Na és akkor mi van? Attól még lehet egyház. Hogy mit jelent az egyház a gyakorlatban, és a zavaros jogban az két külön dolog.

2014. máj. 1. 19:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehetne, csak gyanítom akik eddig működtették, mostmár nem kapnak pénzt, pénz nélkül meg a "hit" gyorsan odébb áll :)
2014. máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyesületi támogatásokra sem számíthatnak? Hacsak néhánynak lenne külön temploma/állandó szentélye, akkor legalább az előadótermek bérletet nem kéne fizetniük.
2014. máj. 1. 19:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat de tudtommal a wicca Magyarországon nem is volt bejegyzett egyház.

Van pár wicca ismerősöm, ők rendszeresen járnak találkozókra, összejövetelekre. Nem úgy vettem észre, hogy ez csökkenne. Lehet, hogy egyszerűen csak más csatornákon kommunikálnak.

2014. máj. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Másrészt nekik eleve nincsen templomaik, szentélyeik.
2014. máj. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, te tetted fel: www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5627586-mi-a-baja-wiccakkal
2014. máj. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én wicca vagyok, és az én templomom a természet :)

Külföldön élek, egyelőre egyedül gyakorlom a vallásom, de így is elég jól megvagyok. Gyakran járok a természetbe meditálni, relaxálni, olvasni, vagy csak csendben üldögélni.

Persze jó lenne megosztani valakivel ezeket a tapasztalatokat, de így sem esek kétségbe :)


23/N

2014. máj. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Holdbársony: És arról mi a véleményed, hogy eltörölték a wicca egyházak egyházi státuszát. Én magam is elítélem az egyházügyi törvényt, de szerinted miben hibáztak - ha hibáztak - a wiccák?
2014. máj. 4. 20:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!