Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha tartózkodási hely miatt...

Ha tartózkodási hely miatt nem tudok mindig ugyanabba a templomba járni misére, az ugye nem baj? De akkor hogyan lehet "bizonyítani", hogy nem mulasztottam el vasárnapi misét, hanem éppen máshol vettem azon részt?

Figyelt kérdés

Vagy ez 100%-ban az adott hívő lelkiismeretére van bízva?


Kérdésem a római katolikusokhoz szól.



2014. máj. 4. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan ki előtt akarod bizonyítani, hogy ott voltál?
2014. máj. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy mivel nem minden hétvégén vagyok ugyanazon a településen, így nem tudok rendszeresen ugyanabban a közösségben részt venni a misén.


De a lényeg az, hogy ne mulasszak misét ugye?


Tehát csak azért, mert nem egyetlen helyre járok, még bármelyik helyen ugyanúgy áldozhatok, ugye?

Tehát csak a mise teljes elmulasztását (ha sehol nem vettem azon részt) kell meggyónni áldozás előtt?

2014. máj. 4. 00:29
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Engem sose engednek áldozni, hiába állítok oda a marhával.
2014. máj. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát csak azért, mert nem egyetlen helyre járok, még bármelyik helyen ugyanúgy áldozhatok, ugye? "


Igen. Ha katolikus szentmisén veszel részt, akkor bárhol lehetséges.

Ha valaki kinéz téged kérdezés nélkül (vagy kérdezéssel), mert nem látott, azt az embert egyébként is kerüld el.

Az atya nem fog olyat csinálni, hogy nem ad neked ostyát, mert nem látott. Ha igen, akkor az a pap csak egy guru.


Egyébként ha meg nagyon izgat, amikor kis gyerek voltam, lehetett kérni igazolást a mise után, hogy ott voltam. (ha jól emlékszem).

De senki nem nézni, nem kell igazolni, nem kérik számon.

2014. máj. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Nem kerik szamon. Ez abszolut a lelkiismeretedre van bizva. En is 2-3 hetente mashova jarok misere, ahol eppen utba esik!
2014. máj. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%

Arról nem is beszélve, hogy a mise nem kötelező, Jézus ilyet soha nem mondott. Nincs olyan, hogy "mulasztás".

Ha nem tudsz menni, akkor nem tudsz menni.

Persze, ha lustaságból nem mész, az megint más.

2014. máj. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bizonyítani, én se tudok mindig ugyanoda menni.

100%-ig a te lelkiismeretre van bízva, hogy mész-e áldozni vagy sem.

2014. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem alapból nem kell minden vasárnap templomba járni, vagy ha mész is ne azért menj, mert azt mondták hanem, mert te szeretnél imádkozni/Istenről tanítást hallani. A lényeg, hogy azt az időt tényleg szánd Neki. Ha mondjuk nem mész templomba attól is tudsz nap, mint nap Istennel időt tölteni azzal, hogy otthon imádkozol, olvasod a Bibliát. A gyónás meg szerintem alapból felesleges dolog, hiszen mért a papnak mondod a bűneidet? Neki semmi köze hozzá, inkább közvetlenül Istentől kell bocsánatot kérni szerintem.
2014. máj. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!