Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! A Bibliában az...

Katolikusok! A Bibliában az áll, hogy ne faragjunk magunknak képeket Istenről, és semmi olyanról, ami a Mennyben (szentek) van?

Figyelt kérdés
Akkor hogyhogy lehetnek képek a templomban? A Biblia melyik része legitimizálja ezt?

2014. máj. 4. 19:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%
Református templomban nézelődj.
2014. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Deggial necsiiii.....
2014. máj. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
A Biblia szerint nem a képek tilosak, csak azok imádása. A katolikusok pedig nem imádják a képeken levő személyt.
2014. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

pont ezen gondolkodtam én is... én hallottam vmi olyat h átfogalmazták kicsit a 10 parancsolatot,az egyiket ketté szedték,egyet meg kihagytak. Katolikus 10parancsolat: [link] ,reformátusoknál: [link]

Egy református lány

2014. máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
javítom,az egyik parancsolatot ketté szedték
2014. máj. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A mózesi törvény azért fogalmaz így, mert abban a korban, mikor íródott, az izraelitákon kívül a népek többistenhitűek voltak és bevett forma volt, hogy szobrokban imádták az isteneiket és áldozatokat is mutattak be nekik. A parancs úgy szól, hogy először is Úr az egyedüli Isten és ne szolgálj más isteneket és ezért ne is csinálj bálványokat. A két parancs összetartozik. A katolikus Bibliából ezt nem felejtették ki, hanem a Katekézis tárgyalja egyben. A reformátusok külön veszik, de ők meg az utolsó két parancsot vonják össze: a házastársat és a tulajdont. :))

Egyébként a szobrok, képek készítése nem bűn, már az Ószövetségben is van szó szobrokról, lásd Frigyláda, amin két kerubot ábrázolnak.

A szobrok, képek imádata a bűn, tehát ha valaki Isten helyett egy tárgyat felruház pl.: varázserővel és attól kér segítséget.

2014. máj. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%
Kérdező! Hol van a Bibliában, hogy gyakorin nyaggasd a katolikusokat? Nincs? akkor hagyd már. A templomba a szakrális szertartásért járunk! Én megnézem a szép szobrokat, képeket, építészeti kialakítást, de ez szakmai ártalom. A lényeg, hogy ragadjon a bélyeg.
2014. máj. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 yuda ***** válasza:
89%

Nem értem miért kell folyton ezzel piszkálni a katolikusokat.

És ha bálványt imádnak?

Akkor mi van?

Elkárhoznak és?

Ő dolguk.

Te szóltál nekik, akkor tiszta vagy. Megtetted amit lehetett. Engedd már meg nekik, ha tudatosan benne maradnak, had legyenek már bálványimádók.

Igenis ha szobrokat készítenek, vagy azok mögé mögöttes személyt képzelnek, ez legyen az ő dolguk.

Szabadság van.

Egyébként rengeteg katolikusnak kinyílt már az ejtőernyő és egybevetették a bibliával a szertartásukat és miután meglátták az eltéréseket, kifutottak onnan.

Katolikus hátterű embereknek is ad Isten kegyelmet megtérésre.

Ezt biztosan tudom, mert én is onnan jöttem ki és egy percig sem bántam meg, -sőt ma már csodálkozom, egyáltalán hogy bírtam ott ki.

Persze akkor olyan szintű sötétségben voltam, hogy nem értettem még azt sem, amit kérdeznek. :D

2014. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem a katolikusok ellen vagyok, épp ellenkezőleg, ezt a kérdést azért tettem fel, mert szeretném megérteni mindazt, ami a katolikus vallás. Szeretném eloszlatni a kételyeimet, és ezért teszem fel kérdéseimet. Van egy ilyen rész a Bibliában: "Ne csinálj magadnak faragott képet és semmi hasonlót azokhoz,amelyek fenn az égben,vagy amelyek alant a földön,vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak" - most itt nem a képimádatra vagy nem-imádatra gondolok, egyszerűen csak az a kérdés, hogy mi alapján lehet ezt legitimizálni: szent képek, Szűz Mária szobra, Krisztus a kereszten stb. Én úgy gondolom, ez csakis úgy lehetséges, hogy ezen személyeket "földi", nem pedig "mennybéli" voltukban jelenítik meg. Ezért lenne bűn az Atyát lerajzolni, megformálni, Krisztust viszont nem, mert őt szem látta. Jól értelmezem ezt?
2014. máj. 4. 20:47
 10/15 yuda ***** válasza:
60%

Nem, nem értelmezed jól.

Isten ábrázolásának minden formája bűn és bálványimádás. Nem kell senkit mentegetned, sem okot találni rá hogy lehetne mégis.

Bálványimádás úgy ahogy van bűn.

Ha te hiszed, hogy Jézus Krisztus Isten fia, sőt maga is Isten az Atyával és Szentlélekkel együtt, akkor borult a teóriád, mert Isten ábrázolása tiltott.


Egyébiránt pedig remélem nem hiszel ilyen gyerekmesékben, hogy a szobrokon-képeken Jézus volna?!

Csak szólok, hogy a művész fikciója, hogyan nézhetett ki.

Felkért egy modellt és azt plasztikázta. Semmi köze Jézus valódi kinézetéhez, sem Máriáéhoz.

Ezt nem gondolhatja senki komolyan?!


Jézusról annyit tudunk/feltételezünk, hogy erős fizikumú ember lehetett, mert kétkezi ács volt és szakállas. Mást nemigen.


Keresztábrázolás pedig ott dől, hogy meztelenül volt a kereszten és ha fotó készült volna róla, akkor a bibliát tatom hitelesnek, nem a művészetet: egy véresre vert, emberi roncs, -egy véres, alaktalan húscafat volt a kereszten. Gyakorlatilag emberi formája nem volt.

A festmények szentimentalizmusa kamu.


Fejét szétroncsolta a töviskoszorú, ami csontjáig ledarálta a fejbőrét. Botokkal szétverték az arcát. Nem lányosan, hanem erőből. Szét volt dagadva, monokli, alvadt vér...., belilult. Képzeld el. Hátából a húst kiszaggatták a csontvégű horgas korbáccsal. Szakállát tőből, erőből kitépték és folyt a a vére.

..folytathatnám, de gyakorlatilag embernek is felismerhetetlennné tették.

Ésaiás így ír róla. Miért nem veszed komolyan?


Ézsaiás könyve:53:2 Felnőtt, mint egy vesszőszál Ő előtte, és mint gyökér a száraz földből, nem volt néki alakja és ékessége, és néztünk reá, de nem vala ábrázata kivánatos!

Útált és az emberektől elhagyott volt, fájdalmak férfia és betegség ismerője! mint aki elől orcánkat elrejtjük, útált volt; és nem gondoltunk vele.


Tényleg ezt szeretnéd látni képeken, szobrokon?


Az a hígított vallás amit a történelmi egyházak kínálnak, valóban a népek ópiuma, semmi több.

2014. máj. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!