Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus katekézis valóban...

A katolikus katekézis valóban tartalmaz ilyet?

Figyelt kérdés
"Mert az Isten Fia emberré lett, hogy mi Istenné válhassunk" (Ignatius Press) 116. oldal.

2014. máj. 8. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
tartalmazhat, de ilyet sok más helyen is olvasni, pl keleten. már több helyen is találkoztam vele. de attól függ te hogy értelmezed, mert egyébként egy egyszerű és gyönyörű dolog. szóval, számodra ez mit jelent? és onnan haladhatunk tovább akkor.
2014. máj. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Az én könyvem a Szent István Társulat kiadása (ez a hivatalos), ott a 116. oldalon a karácsony misztériumánál így van írva: "Istenből kell születni (Jn 1,13), hogy Isten fiai lehessünk (Jn 1, 12). Karácsony misztériuma akkor teljesedik ki bennünk, amikor Krisztus alakot vesz fel bennünk (Gal 4,19). A karácsony ennek a csodálatos cserének a misztériuma."
2014. máj. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Anxo ***** válasza:

szia!

végül is tartalmazhat.

a katolikus hit szerint a menny nem más mint hogy az isteni természet részeseivé leszünk.

1+1=1: én nem vagyok Isten, Isten nem én, de egyé válhatok Vele, ez a keresztény misztika.

2014. máj. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szp72 ***** válasza:
Ebben a formában nem tartalmazhatja, legfeljebb kis i-vel, de még az is túlságosan félreérthető. Az ember sose lesz Isten csak isteni, Istenhez hasonuló, megistenülő, vagy ahogy a misében is mondják: Részesülünk annak istenségében, aki kegyesen részese lett emberségünknek.
2014. aug. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A dogmák közt határozottan kimondják, hogy ez nem lehetséges. Nem éred fel soha Istent, még az üdvözülés sem jelent megistenülést. Nézzetek utána. Világos tanítás van erről a dogmatikában. tessék

3. God’s Nature is incomprehensible to men.

7. God’s Essence is also incomprehensible to the blessed in Heaven.


Vagyis Isten természete felfoghatatlan az ember számára-és az üdvözülés után továbbra is felfoghatatlan marad az üdvözült lelkek számára. Szóval fura lenne a dogmák fényében, ha a katekizmus ilyeneket tartalmazna.

2017. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!