Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen hatást gyakoról a...

Milyen hatást gyakoról a hidedre a lelet?

Figyelt kérdés

Találtak egy 1600 éves bibliát, ami szerint, Jézust nem feszítették keresztre, s csak egy próféta volt nem volt isten fia.. (nem részletezem tovább, mert hallottátok ti is)



Az én hitemre nem gyakorólt hatást.

Éppenséggel örülök is ennek a leletnek.. mindíg is tudtam, hogy a vallást mindíg érdekek szerint kiforgatták.



2014. máj. 9. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Mielőtt nagy filozófiai magasságokba emelkednél, kérlek ismerkedj a magyar helyesírással.
2014. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Tisztelt Kérdező!


Millió olyan írás terjed a világban amelyik igyekszik lejáratni a kereszténységet. Kezdő keresztényként még olyan voltam, hogy amikor eljutott hozzám egy keresztényellenes írás, akkor bújtam a könyveket, és rengeteget kutattam, hogy lehetőleg a történettudomány segítségével tudjam cáfolni az adott kritikát, és meg tudjak válaszolni ezekre a kérdésekre. Ennek meglett az eredménye, mert sikerrel jártam. Viszont azt vettem észre, hogy többet foglalkozok a Bibliának a történelmi hátterével, mint magával a lelki tartalommal, amellyel Isten jobbá akarja tenni az életem. Mivel elég sok olyan írás van a világon, amely a Bibliát akarja lejáratni, ezért már azt is tudom, hogy több időt kéne fordítanom a cáfolatok megírására, mint magára az evangelizásra, hogy megismertessem másokkal is, a testté lett Istent, Jézus Krisztust.


Ezt azért mondtam el, mert így valószínű érteni fogod, hogy miért mondom azt, hogy "Az a cikk egy a sokk közül, amelyet cáfolni sem érdemes". Éppen a mai napon egy jó barátom, - mivel tudja, hogy hívő ember vagyok - tette fel kérdést arról a cikkről, ami a kérdésben is szerepel. Körülbelül két mondtadban elintéztem a választ hivatkozva a forráskritikára, és több időt nem is fordíttotam rá.


Az én hitemre semmilyen hatást nem gyakorol az a cikk, ugyanúgy töretlen a Jézus Krisztusba vetett hitem. A hittudományban jártas embereket nem lepik meg az ilyen iratok ugyanis tudunk elég sok ószövetségi és újszövetségi apikrifről, amelyek kb az i.e. 2 és az i.sz. 2 század kötött keletkeztek. Jézus Krisztusról a legnagyobb bizonyságtétel Dániel könyve, amely időre pontosan tartalmazza a Krisztus fellépésére és halálára vonatkozó próféciát, és az evangéliumok, amelyet szemtanúk és kortársak írtak le. És idesorolhatóak még az egyházatyák (i.sz. 2.) írásai is, és talán Josephus Flaviusé, (i.sz. 1.sz), aki a kutatás szerint írt Jézusról, csak később módosításon ment át a másolás alatt a műve. Az egyik arab fordítás szerint pedig, amelyről feltételezik, hogy visszanyúlik a történetíró eredei szövegére - és nem tartalmazza a messianisztikus betoldásokat - Krisztus haláláról is szó esik.

2014. máj. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Semmi hatása nincs a hitemre, mivel élő hitem és élő kapcsolatom van, aminek jelentését, ahogy a helyesírást sem ismered.
2014. máj. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! 1986 óta őrzi az iszlám vallású török ezt az állítólagos ütős leletet, melyet valahogy nem szándékoznak kiadni. Pedig Barnabás evangéliumát, melyet évszázadokkal Jézus után írtak őrzi a vatikán, nem titok, hozzáférhető. Viszont ezt a másolatot nem adják ki. Olyan másolatot, amilyen kódexeket a 9-11. században készítettek, mivel ez is fényképről úgy néz ki. Nem beszélve arról, hogy a lelet hozzáférhetetlen, nem adják ki, és 28 éve lobogtatják úgy, hogy csak ők láthatják, vizsgálhatják. Ez kérem eddig csupán nem más, mint kamu.


Olvasd el ezt a cikket erről a leletről, bár már jó lenne, ha elolvasnád, mert két napon belül ez a harmadik ilyen kérdés.


[link]

2014. máj. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Na olcsóbb lesz a tej.

Ha nem tudnátok,mióta Jézus Krisztus feltámadt,kb.2000éve,nagyon sok írás keletkezett,hogy ennek az ellenkezőjét "alátámasztják".

Na de a tények tények maradnak.

Jézus él ,és nem sokára vissza jön ítélni élőket és holtakat.

Kedves kérdező,mi lesz akkor a te bűneiddel??

2014. máj. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mulder614 ***** válasza:
100%
Akinek hatással van a hitére az ilyesmi annak el kel gondolkodnia azon hogy vajon eddig erőss volt-e a hite?
2014. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia !


Semmilyent továbbra is maradok az eddigi Bibliámnál, amelyből részesedhettem Isten áldásaiból.



Üdv:Alex

2014. máj. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 homo ludensz ***** válasza:
100%
Két fajta gondolkodás mód van egy racionális ami mindenben a dolgok logikáját keresi. A másik az érzelem által vezérelt gondolkodás.Ez befogadóbb és nyitottabb az időnkénti közlésekre mint ez is amit tárgyalunk. Ez bár látszólag képlékenyebb de még is erősebb.Miért? Azért mert a hit erejére támaszkodik amely átfonja mint egy drótkötél azt aki ebben éli a mindennapjait. Mosolyogva és udvariasan meghallgatja,talán el is gondolkozik kicsit rajta és lép tovább.Ez nem vallási fanatizmus mert az csőlátóvá tesz csak szilárd hit a Teremtőben és Jézus Krisztusban. Van akinek 5 perc is elég mint a jobb oldalra felfeszített latornak,míg másnak 50 év is kevés.Sokan meg csak az utolsó órában jönnek rá hogy hit nélkül éltek. Lehet élni persze csak akkor mi értelme van a sok évnek amit kaptam én is ti is itt a föld nevű bolygón? Az agy és a szív mikor egyenlő arányban van akkor kiegyensúlyozottan él az ember.
2014. máj. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sheral ***** válasza:
100%

Amennyiben a törökök által talált Barnabás evangéliumára vonatkozik az írásod egyfelől a valláskritika kategóriába kellett volna írnod a kérdést, másfelől egyáltalán nem bizonyított, hogy hiteles írásról van szó.


Az iszlám országokban rendszeresen találnak Barnabás evangéliumokat, amik a korán hitelességét támasztják alá, azonban nem hajlandóak megmutatni senkinek csak a saját sajtójukban jelennek meg szenzációhajhász kijelentések. Ha mégis rákényszerülnek, hogy nyugati szakértők is megtekinthessék, mint azt legutóbb Jézus testvérének állítólagos sírjával is történt kb 20 percig tart, hogy kiderüljön, hogy hamisítvány ról van szó, még ha egy valódi első századi sírkőre is volt utóvésve a felirat.

2014. máj. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
70%
Nem vagyok túl vallásos, de azért gondoltam szólok, hogy ezt egy álhíreket terjesztő oldal írta...
2014. máj. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!