Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha tehát Dávid Urának hívja...

Ha tehát Dávid Urának hívja őt, mi módon fia?

Figyelt kérdés

Mikor pedig a farizeusok összegyülekezének, kérdezé őket Jézus,

Mondván: Miképen vélekedtek ti a Krisztus felől? kinek a fia? Mondának néki: A Dávidé.

Monda nékik: Miképen hívja tehát őt Dávid lélekben Urának, ezt mondván:

Monda az Úr az én Uramnak: Ülj az én jobb kezem felől, míglen vetem a te ellenségeidet a te lábaid alá zsámolyul.

Ha tehát Dávid Urának hívja őt, mi módon fia?

És senki egy szót sem felelhet vala néki;


Erre a kérdésre mi volna a helyes válasz?


2014. máj. 10. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem: test szerint a fia, lélek/szellem szerint az Ura.
2014. máj. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szeressük egymást ***** válasza:

Szerintem az elsőnek igaza van.

(és a másodiknak is) :-)

2014. máj. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, a amikor megszületett a Földön emberként valóban a Dávid király családi fájából született.

Ekkor volt rá érvényes, hogy a Dávid fia


Feltámadása után, mint magas hivatalú mennyei Lény, tehát helyesen van megjövendölve, hogy a Dávid király fia felyett Urává lett.


Katy

2014. máj. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 KZitus ***** válasza:
Kedves első és második. Dávid sok száz évvel korábban élt mint Krisztus. Kérlek vegyétek ezt tekintetbe....:)
2014. máj. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

KZitus!

Jézus azt mondta egy szer ,mielőtt Ábrahám lett Én Vagyok.

Vagyis ezek szerint már Ábrahám előtt is létezett.És persze Dávid előtt is.

Nem értem a gondolkodásmódodat.

2014. máj. 10. 22:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, ez a prófécia nem zárja ki azt a tényt, hogy Jézus Krisztus már a Földön történt megszületése elött létezett.


Ez egy prófécia, amit Isteni ihletés alatt megírt Dávid király a Zsoltárok 110 fejezetében, ami majd évszázadok múlva következett be.


Jézus Krisztus, mint "elsöszülött" Isten teremtményei közül /így írja róla a Biblia/.


Majd az életét, Istene , Atyja áthelyezte a Mária méhébe. Mária Dávid király utódja volt. Érdekességképpen ha megfigyeljük a Jézus családfáját, nevelö apja József is a Dávid király családi fájából "nött ki", de másik ágon.


Tehát összefoglalva: Jézus Krisztus mint Jehova legelsö Teremtménye, elsöszülött Fia, a mennyben élt, igen már réges-régen Ábrahám elött


Majd tökéletes emberként megszületett a Földön, ekkor lett Dávid fia, vagyis leszármazottja, utódja


Majd feltámadásakor, már nem ember volt, hanem hatalmas szellemi Lény, királyi hatalmat kapott Atyjától, és így Dávid Ura lett


Katy

2014. máj. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Aha ,értem,akkor erre mondja a Héberekhez írt levélben az Úr:

Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz.(13,8.vers)

Az Írás szerint,Jézusnak nincs kezdete és vége,vagyis Örökkévaló Isten.

Ahogy a Melkisédek szerinti Papság alapján is magyarázza az Ige.

De a testi vonala Máriával kezdődött,a Dávid királyi vérvonalából,hogy a próféciák beteljesedjenek.

2014. máj. 11. 14:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Még ennyit kiegészítésnek kedves kérdezö, hogy Jézus Krisztus valóban örökéletet kapott.


De ugyanakkor volt "kezdete". Ö volt Atyjának Jehova Istennek a legelsö teremtménye.


Kolossé 1:15 "A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek elötte született" /Károli/


A Jelenések könyve szintén úgy jelöli meg Jézust, mint "Isten teremtésének kezdete"


A vers kedves kérdezö, melyet idéztél ugyanezt támassza alá. "tegnap és ma, és örökké"


tehát tegnap és ma, de volt kezdete és örökké fog élni


Katy

2014. máj. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Aha ,értem,de Jézus nem lehetett csak ember.

Mivel a Római lev.3. része leírja ,hogy nincsen egy igaz embersem.

Vagyis ha Jézus nem Isten,akkor hogyan tudott minket a bűneinkből megváltani?

És Péter az Apcselben ,a 10.36.ban nem mondaná,hogy Ő Mindenki Ura.

És ha Ő a teremtő,és hatalmas szavaával tartja fenn a mindenséget,ahogy a Héber levél elején olvassuk,ha Jézus nem emberi testben megjelent Isten akkor értelmetlen az egész Biblia.

Mivel Istennek minden lehetséges,miért gondolod azt ,kedves Kéty,hogy nem tud hozzánk hasonló formában megszületni?

Hát igen ez hit kérdése,sokan akkor sem hitték amikor látták a cselekedeteit,és sokan manapság sem hiszik el.

De hála Istennek sokan elhiszik,hogy,Jézus az Atyában van ,és az Atya Jézusban...lásd János evangéliuma.

2014. máj. 11. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!