Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elgondolkodtál már azon,...

Elgondolkodtál már azon, hogyha eljön a világvége és elpusztul a világ akkor Isten újra teremt egy új világot új emberekkel meg új Biblia lesz?

Figyelt kérdés
Vagy lehetett már előttünk is egy világ emberekkel, de azok is igy jártak mint mi? vagy mi vagyunk az elsők? és ha igen akkor lesz még utánunk élet? Gondolom erről nem ir a Biblia, de szerintem lehet erről szó, végülis Isten utána mit csinálan? Szerintem csak unatkozna és ő is le kell foglalja magát valamivel :D
2009. dec. 27. 19:05
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nincs türelmem ezt a hosszú választ elolvasni :D de azért köszi midnent
2009. dec. 27. 20:42
 12/16 anonim ***** válasza:

19:26: Akkor mivan? Nos, gondolom a vallás szerint azt is az egy Isten teremtette, így a legfőbb lényként, képes figyelemmel kísérni, akár végtelen világok alakulását.

Amúgy nincs semmi, az a világ is a miénkhez hasonló lenne, csak lehet a történelem menete máshogy alakul.

De ha merészebbet gondolom, van mind1ik világban valami katalizátor, és verseny az emberiségek között, hogy ki jön rá először a Miért? kérdésre.

2009. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
kedves kérdező. te mit tennél, ha az albérletbe kiadott házadba téged átverve olyanok költöznének, akik rossz életet élnek? lerombolnád a házat, és ujjat építenél? valószínűleg nem, hanem elzavarnád őket, felújjítanád a házat, és olyanoknak adnád ki, akik megbecsülik. Isten nem pusztítja el a földet, a föld örökre megmarad, a szelídek pedig öröklik a földet, és örökké rajta lakoznak, mondja a biblia. viszont a biblia csak a jelenlegi világrenszer pusztulásáig vezet minket, utánna új tekercsek nyittatnak, mondja a biblia. Isten nem uneatkozik most sem.
2009. dec. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%

nyugi a világvégét te nem éled meg (igaz nem tom hány éves vagy ) de a világvégét a jelenlegi élők közt senki se fogja megélni akkor lesz világvége mikor a nap felrobban vagy pedig mikor elolvad az összesjéghegy a sarkokon

a nap kb még 50 millió év vagy igy valahogy

a jég : én úgy hallottam vhol hogy évente 2-3mm nő a vizszint szóval ez is kitod számolni hogy az is nagyon messze van még

a 2012 meg hülyeség

2009. dec. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek:

Nem, ezen még nem gondolkodtam el, de nincs kizárva. De hülyeség, hogy ehhez a mi lelkeinket használná, mert a mennyország és a pokol is örökké tartana. Csak egy örökké tartó világban élhetnénk tovább, ahol nincs születés, és nincs halál.

2009. dec. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Sőt. Új gyakorikérdések is lesz, amit új kérdésekkel és új bibliás válaszokkal teliszpemmelhetünk. Aztán mindenki elvonulhat az új farkát verni, hogy ma is mennyi újat alkotott az új gyakorikérdéseken.
2009. dec. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!