Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha minden térd Isten előtt...

Ha minden térd Isten előtt hajol meg, hogyan lehetséges, Pál apostol azt írja, hogy Jézus az, aki előtt minden térdnek meg kell hajolnia? (igék lent)

Figyelt kérdés

"Magamra ESKÜDTEM,igazság jött ki a számon,szavam megmásithatatlan: Előttem hajól meg minden térd,rám esküszik minden nyelv."(Ézs.45:23)


"...hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon,mennyeieké,földieké és földalattiaké."(Fil.2:10)


Két lehetőség van;

Pálnak nem volt ismerete.

Vagy pedig a sokat vitatott Szentháromságról van szó.



2014. máj. 11. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Kérjük Katy Weavert, fáradjon az információs pulthoz...


Egyébként számomra vonzó alternatíva, hogy Pál hülye volt.

2014. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én már próbálkoztam ugyanezzel. másoltam egy hosszú se füle se farka szöveget, többen is, aztán tapsikoltak egymásnak és utána hiába irt bárki is cáfolatot, nem törődtek vele. Legtöbbször nem válaszolnak, ha mégis, akkor megint valami bugyuta, oda nem illőt és már futnak is tovább. Mindig ugyanazokat másolják, mert saját gondolatra nem futja nekik.
2014. máj. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

első :) vicces vagy,de azért köszi a választ!

Második...hát akkor kár,hogy feltettem a kérdést. :/

Kösz,hogy szóltál

2014. máj. 11. 21:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor megválaszolatlan marad?..
2014. máj. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jézus egy Isten-klón, egy halvány utalás a beavatásra, viszont lényegét és egyházi működési mechanizmusát tekintve projekció (=kivetítés).


...

A hagyomány a tűz hagyománya és férfiaké, sosem lesz, sosem lehet nőké.

Az Isten: Tűz és aki az Istenből való, maga is tűz.

A nő az mindig Hold és Víz. Mindig árnyék. = A férfi árnyéka.


...

Tanítalak benneteket:

A Vízöntő Kora a Boszorkány eljövetelének kora. A Hold hármas aspektusa. A harmadik aspektusa jön el: a Boszorkány.

Az összes New Age ezotéria(pótlék) a Boszorkány eljöveteléért van. Ott lesz a Tisztátalan Asszony az Oltáron. Utána eljön az Erős, az Igaz.. Bocrából, talpig bíborban, borsajtót préselve.

(Pecsét a szavaimon.)

2014. máj. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia


Az általad idézett első vers Jézus apukájáról Jehováról szól. Nem Jézusról, Hiszen Jehova volt az istenük az Izraelitáknak nem Jézus aki amúgy sem a mindenható Isten hanem a megváltó messiási szerepet jött betölteni, és nem Istenként megjelenni.


Jehova azt ígéri Izraelnek, hogy megmenti Babilonban azokat, akik hozzá térnek. Lehetetlen, hogy ne váljon valóra próféciája, mert Jehovának megvan mind a vágya, mind a képessége arra, hogy megmentse népét (Ézsaiás 55:11).

Azoktól, akik el akarják nyerni a kegyét, jogosan megköveteli az engedelmességet („minden térd nékem hajol meg”) és az állásfoglalást („rám esküszik minden nyelv”). Azok az izraeliták, akik állhatatosan kitartanak Jehova imádatában, megmenekülnek. Dicsekedhetnek majd azzal, amit értük tesz Jehova


A filippiekhez írt idézet Jézusról szól,


Vajon azok a szavak, hogy ’a Jézus nevében minden térd meghajoljon’ azt jelentik, hogy hozzá kellene imádkoznunk? Nem. A szóban forgó görög kifejezés „azt a nevet jelenti, amelyre azok, akik térdet hajtanak, egyesülnek, azt a nevet, amelyre egyesülten mindenki (πᾶν γόνυ) imádatot mutat be. A név, amelyet Jézus kapott, mindenkit egységes imádatra indít” (G. B. Winer: A Grammar of the Idiom of the New Testament). Ahhoz, hogy egy ima elfogadható legyen, valóban „Jézus nevében” kell elhangzania, viszont ennek ellenére Jehova Istenhez kell intézni, és ez az ő dicsőítésére szolgál.

minden nyelv ismerje el nyíltan, hogy Jézus Krisztus Úr, az Atya Isten dicsőségére” (Filippi 2:10, 11).


Tehát Jézus királyi hatalma Jehova dicsőségére szolgál nem Jézus Istenné emelésére.


Katy Weaver

2014. máj. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocs én a másik Katy vagyok :)


Egy egyszerü szemléltetés talán segít. Ez ugyanolyan helyzet, mint mikor egy férfi egy fiúgyermeket nemz, aki nagyon hasonlít az apukájára, soha senkinek az eszébe sem jutna azt mondani , hogy ez a kettö egy személy.


Kedves kérdezö, ha egy nagy hatalommal rendelkezö egyén megbízza a fiát nagyon fontos feladattal, és elvárja hogy minden alattvalója tisztelettel viselkedjen fiával szemben, mivel apja érdekeit képviseli, akkor ez azt jelenti hogy az apa meg a fiu egy személybe bujik, csak egy lesz a kettöböl?


Pál apostol ezt tudta. Ö nem ismerte a szentháromságot, a keresztények a zsidók hitböl jöttek ki tulajdonképpen. a zsidók nem Jézust, hanem Jehovát imádták.


Igen ahogyan Katy Weewer is leírta, Jehova Isten elött minden térd meg fog hajolni.... ezt a kiváltságot a mennybemenete után megkapta Jézus Krisztus is.


Tudod mit jelent ez a kifejezés? Tudtad, hogy még a földi királyok elött is például Dávid király meg a többi elött is térdet hajtottak, vagyis leborultak alattvalói?


Még ma is némely kultúrában mélyen meghajlanak az emberek a köszönés közben.


Ugye ez a tisztelet kifejezése.



Katy

2014. máj. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Én a harmadik lehetőségről szeretnék neked írni :)


Amikor Isten Mózest elküldte a fáraóhoz, hogy mondja meg neki, endedje el a nézpét, ezt mondta Mózesnek:

2Mózes 7:1

"Jehova pedig ezt mondta Mózesnek: „Nézd, én Istennek tettelek meg téged a fáraó előtt,..."


Hogyan lett Mózes Istenné a fáraó előtt? Úgy, hogy Mózes isteni erőt és hatalmat kapott a fáraó fölött.


A fáraó is Isten előtt hajolt meg, amikor elengedte a népét,de Mózes előtt is, hiszen ő vitte Isten szavát a fáraóhoz.


Hasonló a helyzet az általad fölvetett kérdésben is.


Isten a Mindenható, és előtte "hajol meg minden térd", de mivel azt tudjuk meg személyesen Jézustól, hogy "„ így beszélt hozzájuk: Nekem adatott minden hatalom az égben és a földön."Máté 28:18,, ezért igaza volt Pál apostolnak, amikor azt írta a Filippiben élő keresztényeknek, amit idéztél tőle.


És ez igaz ma is. Ha Isten előtt térdre szeretnénk ereszkedni, akkor mindenben hallagtnunk kell Krisztus tanítására, és akkor vele is ugyan azt tesszük.


Egyetértesz ezzel? :)

2014. máj. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kizárólagos hogy ha "előttem hajol meg minden térd" ne hajolhatna meg más előtt is. Miért lenne két lehetőség?
2014. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Matt Robin ***** válasza:

Márk 16,19.

"Az Úr azért, minekutána szólott vala nékik, felviteték a mennybe, és üle az Istennek jobbjára."

2014. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!