Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi szerint a...

A Jehova tanúi szerint a Biblia nem mindenkinek egyformán íródott, hanem első sorban a kiválasztottaknak, igaz ez?

Figyelt kérdés

Lehet valahol olvasni a Bibliában erről?

Vannak olyan igék amelyek alátámasztják ezt a kijelentésüket?

De ha már így is lenne akkor miért teszi ezt a különbséget,mert tudtommal Isten szemébben mindannyian egyformák vagyunk.



2014. máj. 12. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz kedves kérdezö.


Jehova tanúi tudják, hogy a Biblia MINDEN ember számára lett megíratva. Mindenki hasznát veheti.


én is te is :) igen Isten elött mindannyian egyformák vagyunk, akár a királyi családban születtünk meg, akár az afrikai viskóban.


Aki mást állít, az hazudik :( vagy tévesen van informálva


Katy


Katy

2014. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Érdekes módon,most az egyszer igaza van Katy nak.

Csak azt kellet volna még meg említeni,hogy nem mindenki egyformán magyarázza,mert vannak nehezen érthető dolgok ,amit csűrnek csavarnak ,a maguk vesztére.

Akiket Isten ,vagy Jézus Szelleme vezérel,azok álltalában egyformán magyaráznak,értelmezik,a Bibliát.

A vallsosok és a szektások,vagy a jehova tanúi,úgy értelmezik ahogy nekik a legjobb legyen,vagy ahogy meghatározzák nekik felsőbb körökben.

Isten sajnálja ezeket az emberekt ,hogy nem hiszik el ,hohy Jézus Krisztus ,nem más személy mint Jehova megtestesülése .

2014. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a Testvéremhez Katyhez.


Te azzal kevered össze ezt, mert valószínűleg valamit félre értettél, hogy vannak akik Jézus kiválasztott Társuralkodóknak hogy "Segítsék" a munkáját a föld felett élőkön.

eredetileg ha Ádámék nem hibáztak volna, senkinek az eszébe sem jutna az égbe menni, mert Isten a földből teremtette az embert a földre. s a halál pedig észben sem volt, mert örök életre teremtette az embert.


Ha az Izraeliták elfogadták volna Jézust annak ami, akkor most közülük kerülnének ki a 144.000 tagjai,

De mivel ez nem történt meg, Isten "szellemi Izraelt" hozott létre, akik bárhova bármelyik nemzethez tartozhatnak.

Nekik és a Földi reménységűeknek ugyan úgy egyformán be kell tartani a biblia alapelveit, csak ezen kevés számú csoport kap kiváltságot az ezer éves millenium alatt királyi "címre"

Ha mindenki az égbe menne, akkor ki lesz az újvilág társadalmának Földi része? Kin fognak Jézus és a felkentek "uralkodni"?


Katy Weaver

2014. máj. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az hol van meg írva hogy "szellemi izráel"?

Mrt az viszont meg vab írva ,hogy nem vetette el Isten az ő népét.Római lev:


1. Mondom tehát: Avagy elvetette-é Isten az ő népét? Távol legyen; mert én is izráelita vagyok, az Ábrahám magvából, Benjámin nemzetségéből való.

2. Nem vetette el Isten az ő népét, melyet eleve ismert. Avagy nem tudjátok-é, mit mond az írás Illésről? a mint könyörög Istenhez Izráel ellen, mondván:

3. Uram, a te prófétáidat megölték, és a te oltáraidat lerombolták; és csak én egyedül maradtam, és engem is halálra keresnek.

4. De mit mond néki az isteni felelet? Meghagytam magamnak hétezer embert, a kik nem hajtottak térdet a Baálnak.

5. Ekképen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint.



Sajnos Katy te félre vagy informálva.

2014. máj. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha nem csal az emlékezetem akkor egyszer pont Katy Weawer írta azt,hogy "első sorban a Biblia a felkenteknek íródott".. Tévedek?

De most őszintén. :)

Nem hiszem,hogy én értettem volna félre.

Az igaz,hogy már nem emlékszem,hogy melyik kérdésnél válaszolta a fent említett sorokat de megkereshetem.

2014. máj. 12. 22:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia


Igen jól emlékszel.

akkor mikor az evangéliumokat elkezdték írni, az akkor élő keresztényekből szinte mindenki oda tartozott, ezért is ír sok apostol konkrétan az égi reménységről, amit ha mindenki magára venne, már nem 144.000-ből állna a felkentek száma.

Jézus úgy beszélt a kicsiny nyájról mint akik királyságot kapnak mert ez tetszett Jehovának, hogy Jézus nem tartja meg magának azt a kiváltságot, hogy egyedül vegyen részt ebben az ezer év alatt.

A más juhok akik nem az égi reménységűek, azokat is előfogja hozni, de ha megfigyeled a ragozást, Ők későbbiekben jönnek a felszínre, hogy kik ezek, s a jelenések könyve ír már konkrétabban a földön maradottakról.

ettől függetlenül ind a két "csoportnak" egységesen kell a bibliában leírtakat betartani, nem alakulhat ki "felsőbb" rendűség csak azért, mert valaki elhívatott az égbe, sőt Jézus kijelentette a saját példája révén, hogy aki nagy akar lenni annak kell szolgálnia a többieket, mert Jézus példát adott ebben.

S így egy imádatban egyesülnek és egy tanításban részesülnek az égi és földi reménységűek, hiszen Krisztushoz tartozó tagok, mindegyikre szükség van a munkához.


Katy Weaver

2014. máj. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia

4-es válaszolónak.


Ha ez így volna akkor Jézusnak a szavai, mely szerint elveszik a test szerinti Izraeltől Isten királyságát hazugság volna

Jehova már nem a Test szerinti hovatartozást nézi, ezért beszélünk szellemi Izraelről, akik minden nemzetből népből és törzsből valók.

ellenben akkor ezek a versek is mind hazugságok lennének.

s ezt a Biblia új teremtésnek:"Isten Izraelének nevezi" a Galata levelében.

(Galácia 6:15, 16) 15 Mert sem a körülmetéltség nem valami, sem a körülmetéletlenség, hanem egy új teremtés, az valami. 16 És akik rendezettségben fognak járni e viselkedési szabály szerint, mindazokon béke legyen, és irgalmasság, igen, az Isten Izraelén!


(Tehát az ’Isten Izraeléhez’ tartozást már nem az határozza meg, hogy teljesíti-e valaki az Ábrahámnak előírt feltételeket, vagyis hogy háznépének minden férfitagja legyen körülmetélve. A Galácia 3:26–29 ehelyett megmagyarázza, hogy akik a Krisztuséi és egyben Isten szellemtől született fiai, azok tekinthetők ’valóban Ábrahám magvának’.)

Jer 31:31–34: „»Íme! Jönnek napok — ez Jehova kijelentése —, és új szövetséget kötök Izrael házával és Júda házával . . . Nem tanítja többé ki-ki a társát és ki-ki a testvérét, így szólva: ,Ismerjétek meg Jehovát!’, mert mindnyájan ismerni fognak engem, a legkisebbtől a legnagyobbig« — ez Jehova kijelentése.” (Ez az új szövetség nem a test szerinti zsidók nemzetével, hanem Jézus Krisztus lojális követőivel lett megkötve, akik megkapták az égi élet reménységét. Amikor Jézus bevezette a halálának Emlékünnepét, egy pohár bort adott nekik e szavakkal: „Ez a pohár jelenti a véremen alapuló új szövetséget” [1Kor 11:25].)


Jel 7:4: „hallottam az elpecsételtek számát: száznegyvennégyezer, Izrael fiainak minden törzséből elpecsételve.” (A következő versekben azonban ’Lévi törzse’ és ’József törzse’ is meg van említve. Ezek nem tartoztak a test szerinti Izrael 12 törzséhez. Érdekes módon azt látjuk, hogy bár ’minden törzsből el lesznek pecsételve’, Dán és Efraim törzséről mégsem esik szó. [Vesd össze: 4Mózes 1:4–16.] Itt tehát mindenképpen Isten szellemi Izraelére történik utalás, amelyről a Jelenések 14:1–3 feltárja, hogy Krisztussal együtt részesei lesznek az égi Királyságnak.)


Katy Weaver

2014. máj. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amit pedig idéztél ne keverd a régi szövetséggel, mert Új szövetség köttetett, ezért nem Én vagyok félre informálva, hanem Te ezt nem veszed figyelembe, pedig maga Jézus is kijelentette.


John F. és John E. Walvoord teológusok ezzel szemben azt mondják: „Pál apostol világosan kimutatja, hogy az ószövetségi Izraelre vonatkozó ígéretek még nem teljesültek be. Ezt írta: ’Azt kérdem tehát: Talán csak nem vetette el Isten az ő népét? Semmiképpen sem!’ (Róma 11:1).” De nem idézik e versnek a folytatását: „Hiszen én is izraelita vagyok, Ábrahám magvából, Benjámin törzséből!” Mit értett ezen Pál?


Pál semmiképpen sem hihette, hogy az izraeliták mint nemzet továbbra is különleges helyet foglalnának el Isten szemében, hiszen ő maga „nagy nyomorúságot és szüntelen szívbéli fájdalmát” fejezte ki amiatt, hogy az izraeliták Isten jóságára nem helyesen reagáltak (Róma 9:2–5). A Róma 9:6-ban Pál ezt mondja: „Arról szó sincs, mintha Isten (Ábrahámra vonatkozó) szava megdőlt volna. Hiszen nem mind izraelita, aki a [test szerinti] Izraeltől származik.” Figyeljük meg, mit akart mondani Pál e szavakkal: Isten többé a zsidókat nem tekinti Izraelnek, pontosan azért, mert elvetették Krisztust. Jézus Krisztus felkent követőinek gyülekezete alkotja az igazi „Izraelt”, azt az eszközt, amely által az egész emberiség áldásban részesül (1Péter 2:9; Galata 3:29; 6:16; 1Mózes 22:18).

Isten egyénileg nem vetett el minden zsidót, hiszen Pál maga is kihangsúlyozta: „Hiszen én is izraelita vagyok.” Vagyis a zsidó nemzetből — Pálhoz hasonlóan — mások is részét alkothatták a szellemi Izraelnek, de ennek egyik feltétele az, hogy Krisztust elismerjék. Csak egy „maradék”, egy elenyésző kisebbség döntött így (Róma 11:1, 5).


Katy Weaver

2014. máj. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Legyen a te hited szerint.
2014. máj. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!