Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek azok a mai hitrendszere...

Melyek azok a mai hitrendszerek amiket az Ábrahámi vallások ihlettek?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg azokból fejlődtek ki felhasználva az alapokat.

2014. máj. 14. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
A modern zsidó vallás (az ókorit, ami például Dávid idejében volt, nem sorolnám ide). Továbbá a kereszténység, és bizonyos vonatkozásban idetartozik még az Iszlám is, bár ez egy szinkretista vallás, mert ötvöződnek benne a zsidó vallás, a kereszténység, és az ősi arab törzsi vallások elemei.
2014. máj. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ábrahám nem vallást alkotott, hanem szövetséget Istennel!

A vallás az távol áll Istentől. A mi időnkben Jézust kell elfogadnod megváltóként és egy igaz Istenként, ahhoz hogy azt mondhasd, hiszel úgy mint Ábrahám valamikor.

2014. máj. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Ábrahámnak nem hogy vallásai, de egy "vallása" sem volt.

Ahogy előttem szóló írta, Ő volt az akit Jehova méltónak talált a szövetség megkötésére, és ígéretet tett hogy az Ő vonalán fog a messiás megszületni


Isten egyféle imádatot vár el és engedelmességet, nem ide oda csapongó vallásosságot.

Jézus mint az új szövetség követe megkötötte a tanítványaival ezt és helyre állítva a tiszta imádatot, további irányelveket, alapelveket szabott már nekik akiket később keresztényeknek kezdtek el hívni

De egység volt ebben és nem többféle vallásos kialakulás.

akik Jézus követői akartak lenni, fel kellett hagyniuk a az addig gyakorolt "vallásukkal" vagy nézeteikkel és ezen életforma szerint kellett tovább élniük hogy egységben legyenek ebben is.


Katy Weaver


Katy Weaver

2014. máj. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Katy Weaver,

Katy Weaver,


Nem unod még a fejünket tömni az állandó jehovás szöveggel?

Nincs olyan vallási kérdés, ahol te ne ájtatoskodnál szektád hipokrata szövegével!


Nem szoktam ilyesmit írni, különösen nem ilyen durván, de ami sok, az sok!


Kérdező, Ábrahám - ahogy előttem is írták -, a zsidó, a keresztény, és a muzulmán monoteista vallásokban egyaránt mint az első "szövetségkötő" és pátriárka szerepel. A muzulmánoknál Ibrahim a neve. (Az eltérés abból származik, hogy az eredeti héber nyelvben nem voltak magánhangzók.)

2014. máj. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Julianna.


Nem vagyok Jehovás, és amit írok azt a bibliából írom, és nem a "Szekta" akarata szerint.

Talán elsiklottál felette, De Kornéliusnak is ott kellett hagynia a "vallását" ha keresztény akart lenni, vagy is Jézust követni.


Egyebek mellett szólás , és vallás szabadság van,

és ezért ellehet fogadni vagy el lehet utasítani azt egyénileg amit olvasunk, vagy hallunk.


Továbbra is fent tartom, hogy amit írok, az összhangban van a Biblia üzenetével, és Jehova Tanúi nem szekta.


S nem unom, sőt szeretem Istenem szavát, és Jézus tanítását, ennél szebb dolog nincs is ....


Katy Weaver

2014. máj. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ebben semmi durva nem volt. Nem szeretném bemutatni, hogy mi a durva.
2014. máj. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Katy Weaver!


Meggyőződésem szerint, amit írsz, az nincs összhangban a Biblia üzenezétével, te csupán a Bibliának egy értelmezését képviseled, amely meggyőződésem szerint nem áll meg az ige mérlegén. De tudod, abban igazad van, hogy vallásszabadság van, és ahogy nekem jogom van elutasítani a te bibliaértelmezésedet, úgy neked is jogod van elutasítani azt az értelmezést, amit én követek. Nem is evvel van a baj, hanem avval, hogy nem a kérdésre válaszoltál.


A Kérdező arra volt kíváncsi, - egy kicsit más szóhasználattal élve - hogy melyek azok a ma kialakult vallások, amelyek valamilyen szinten Ábrahámra vezethetőek vissza. Ábrahámnak is volt ugyanis vallása, hiszen az istenségekben/istenségben való hitet vallásnak nevezzük a köznyelvben. Ha Ábrahám nem hitt volna Istenben, akkor ma ateistának neveznék, de mivel hitt, ezért a mai nyelvezet vallásosnak mondja őt is, aminek következtében három további nagy vallás alakult ki: A zsidó, a keresztény és az iszlám vallás. Mindháom vallásban ugyanis Ábrahám nagy szerephez jut. A válasz helyett azonban te elkezdtél beszélni általánosságban a vallásokról. Persze, mindenki tévedhet, így nem rovom ezt neked fel, és abban igazad van, hogy illetlenség volt téged sértegetni, ez nem volt helyén való.


Minden jót!

2014. máj. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szeressük egymást ***** válasza:

Akkor én is. :-)

Zsidó, Iszlám, Katolikus, Református, Evangélikus, Baptista, Unitárius, Mormonok, Jehova tanúi, stb.

Ezek közül több is kereszténynek vallja magát, de a hitrendszerük eltér tőle.

2014. máj. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Julianna.


bizonyos értelemben igazad van, De Isten nem vallásokat vagy vallást adott Ábrahámnak hanem az igaz imádati forma bemutatását kérte a népétől, és mindenkitől aki hozzá akar tartozni, így egységes nézetet és imádatot vallanak az emberek és egy törvény szerint éltek és tartották be azt mert mindenkire ugyan az az érvényes, ezt nem lehet személyre szabni.


Igen egy kicsit eltértem a tárgytól, ezért köszönöm a figyelmeztetésedet.


Katy Weaver

2014. máj. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sandor76 ***** válasza:

Isten mindig meghatarozta milyen imadatot fogad el.

Ebbe tartozott abraham,izsak,Jakob es sokan masok.

Ok kovettek amit Isten elvar az embertol.

Kesobb ezt felhigitottak,igy alakultak ki a mai vallasok,szektak .

Ilyenek voltak mar az Izraelitak idejeben,azert kerte Isten a nepetol,hogy tartsa magat ezektol a nepektol tavol.

De ezektol fuggetlenul,csak egy eletforma felel meg Istennek,nem mindegyik amelyik azt mondja magarol.

A hitrendszer es tanitasok emberi megmagyarazasok es elferditesek,az emberek buneire.

Lasd;haboruk,homosexualitas,politika.

2014. máj. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!