Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az, aki ma Magyarországon...

Az, aki ma Magyarországon ortodox, az kötelezően valamelyik kisebbséghez tartozik?

Figyelt kérdés
Úgy értem, léteznek Magyarországon etnikai szempontból Magyar, hagyományosan ortodox vallású emberek, itt nem a Szerb vagy Román kisebbség tagjaira gondolok.Továbbá létezik Magyar Ortodox egyház?Többek között azért merült föl bennem a kérdés, mert a Magyarság az Államalapítás körüli időszakban már kapcsolatba került a keleti kereszténységgel, ill. (ha jól tudom) Gyula(Horka fia) is vallásilag Bizánchoz, a keleti egyházhoz tartozott.
2009. dec. 29. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Ortodox = zsidó Azokhoz tartoznak.
2009. dec. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Te jó ég, nem mondod komolyan , kedves előző, h nem hallottál még az Ortodox Kereszténységről???! :o :O


[link]


NEM ortodox (hithű) zsidókra gondoltam !!!

2009. dec. 30. 00:26
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Hú, első EPIC FAIL :D


Pusztán vallásuk miatt nem tartoznak kisebbséghez, az etnikailag magyar ortodox keresztények magyarok.


A magyarországi egyházuk szerveződéséről nem tudok nyilatkozni.

2009. dec. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Persze, azt tudom, h nem a vallás határozza meg az etnikai hovatartozást, de én arra vagyok kíváncsi, h az Ortodoxiának van-e hagyománya a Magyar lakosság körében is, ugyanis azt olvastam, h az Ortodox vallás Magyarországon első sorban etnikai kisebbségek között található meg.Ahogy már említettem, már az államalapítás környékén, ill. a honfoglalás és az államalapítás közötti időkben is már kapcsolatba került a Magyarság a keleti, Bizánci egyházzal, sőt előbb, mint ahogy később a nyugati típusú kereszténységhez csatlakozott később Szent István.Azt szeretném megtudni, h ennek a korai kapcsolatnak a keleti egyházzal vannak-e nyomai a mai felekezeti eloszlásban is, és úgy általában, h a Magyarországi Ortodox hitélet etnikai eloszlása milyen.Összehasonlításképpen, hogy talán érthetőbb legyen: a Buddhizmusnak Magyarországon semmilyen hagyománya nincs, akik ezt a vallást követik valamelyik keresztény felekezetből tértek át arra.Azt szeretném tudni, h vannak e olyan Magyarok,akik a pogányság után az Ortodox kereszténységet vették föl, és ezt a mai napig továbbörökítették

Az egyházzal kapcs. meg arra irányul a kérdés, h egyrészt bejegyzett felekezet-e az Ortodox Magyarországon, ill. hogy van-e (nemzeti) Magyar Ortodox egyház, hasonlóan , mint pl. a Szerb,Orosz, Román, Bolgár stb. Ortodox egyházak.

2009. dec. 30. 10:46
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Így időben volt olyan terv, hogy legyen Magyar Ortodox Egyház, de végülis nem jött össze. A magyarországi ortodoxok jelenleg 5 felekezetben vannak, de mindegyikben vannak olyanok is, akik kisebségi származásúak, de elmagyarosodtak. S természetesen olyanok is vannak, akik egyszerűen áttértek az ortodox hitre.
2010. jan. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!