Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol gyónhatok? Bármelyik...

Hol gyónhatok? Bármelyik katolikus templomba elmegyek beülhetek és kiönthetem a lelkem?

Figyelt kérdés
Nem katolikus vagyok, baptista, de a lelkipásztor elött szégyelném magam, sőt mindenki elött a családom stb. , mert borzalmas ember vagyok. és így is gyónhatok annak ellenére hogy más felekezethez tartozom? Köszönö m

2014. máj. 25. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A mi papunk egyszer meggyóntatott egy reformátust Úgyhogy szerintem semmi akadálya
2014. máj. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy borzalmas vagy. Nem fogják kérdezni a vallásod és nem is kötelező szerintem a bemagolt szöveget mondani. Bár a pap tuti fel akar majd oldozni a bűneidből és jobb, ha tudja, hogy más vagy, ha mégis várná a bemagolt szöveget. Tehát én ùgy kezddném, hogy miért jöttél. Ha elhajtana, akkor csak olyan kém pap. Budapesti vagy?
2014. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A bűnöd szabad megkérdeznem?
2014. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de szerintem borzalmas vagyok : ( a barátnőmmel ahogy viselkedtem megengedhetetlen bántottam,ugy beszéltem vele mint 1 kutyával ,a szüleim se lehetnek büszkék rám egy senki vagyok ,másik 2 testvérem már elért valamit 20 évesen rég nem laktak otthon ,persze érzem hogy nagyon szeretnek a szüleim meg a család ,és sose hánytorgatnak ilyeneket meg semmi de érzem hogy nem ilyennek kéne lennem. meg az évek során nagyon sokat züllötem ,sok embert átvertem,loptam,borzasztó dolgokat csináltam.függő is voltam egy ideig a fűre lassan fél éve sikerült letenni végleg.de legjobban az fáj amit a barátnőmmel tettem.amugyis labilis szegény én meg ráttem még egy lapáttal,közbe szegény nem is számithat szinte senkire,mert nem túl stabil a családi háttere.egy annyira söpredék senkinek érzem magam. pedig 13-4 éves korom elött nem ilyen voltam, nem tudom mi történt velem. de mintha nem is én lennék. undorodom magamtól ,nem tudok a tükörbe nézni sokszor. mindenki ridegnek hitt közbe titokba sírtam. volt olyan hogy kiközösítettek kisebbként. meg néhány sérelem ért,de semmi olyan ami arra adna inodokot hogy egy ilyen csődtömeg legyek aki mindenkinek csak árt és tönkre tesz mindenkit.és mindig elhatározom hogy megváltozok és imádkozni is szoktam,ha eszembe van.de úgyérzem elhagytam Istent. pedig tudom ő szereti az összes gyermekét.annyira rossz embernek érzem magam..
2014. máj. 25. 21:51
 5/12 A kérdező kommentje:
töményen ez ami eszembe jutott ,de még ezt meglehetne szorozni sokszázzal : /
2014. máj. 25. 21:55
 6/12 anonim ***** válasza:
Szegény Ha azt akarod hogy megboccsásson Isten térdepelj le foglald meg bűneidet és bánd meg neki ő megbocsát.Aztán kérd hogy segítsen az életben hogy sikeres tisztességes legyél beszélgess vele sokat hidd el mindig meghallgat és tényleg megbocsát.
2014. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 David82 ***** válasza:

Borzalmas vagy...de legalább benned van a jó szándék, hogy meggyónd bűneidet, és ez nagyon jó.

Kérj bocsánatot a barátnődtől, és szeresd őt. A szeretet mindennél fontosabb.

2014. máj. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Miért nem kérsz bocsánatot a barátnődtől? (amíg nem késő?)

Attól mert még "nem értél el semmit", még bárki lehetsz és vagy egyébként is valaki. Nem gondolnám, hogy söpredék vagy, már csak azért sem, mert bánod amit tettél és undorodsz a gondolatától is.

Egyébként miért szoktál olyan dolgokat tenni, amikre nem vagy büszke? Mit tehetnél, hogy abba tudjad hagyni?

Lopni miért loptál és most már miért nem akarsz?

Megváltoztál?

Munkád van? Végzettséged?

2014. máj. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyébként meg sok helyesen szokás együtt élni a családdal.

Ebben semmi rossz nincs.

Az élősködés az ami nem pozitív példa.

De azon tudsz változtatni, hogy segítsz abban, amiben tudsz vagy megteszel mindent, hogy máshogy legyen.

2014. máj. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, bárhová bemehetsz és elmondhatod, baptista vagy, de gyónni szeretnél. Lehet lelkibeszélgetést kérni, ha az jobb, akkor egy időpontot kapsz és hosszasabban megbeszélhetitek. Lehet lelkigyakorlatra is menni, egyéni vezetéssel, ott segítenek feldolgozni, helyrehozni, amit rossznak érzel. Valami fontos veszett el, azoknál, akik ezt egy elbújni egy szobában és megbeszélni közvetlenül I.-nel. Az az ima és fontos. De a lelkibeszélgetés nem engedi, hogy elkallódjon, hogy elkenődjön, hogy önmagunknak megbocsátóan kényelemesen belehelyezkedjünk ebbe a kis emberi világunkba, világosságba hozza, ami ott a homályban van a tudat alatt. Segít tudatosítani és ezzel a helyrehozást is jobban látod majd magad.

Mindemellett az ima nagyon fontos. A krónikáink lejegyzik nagy szent királyainkról - Szent László hős lovagkirályról is - sírtak, mikor imádkoztak. Mert látták a bűneiket.

És ha nagyon sírtak: látták Istent.

De a gyónás-beszélgetés is fontos. A nem mondható, hogy túl kicsapongó, bűnös életet élő Calkuttai Teréz anya élete végéig levelezett/ beszélgetett gyóntatójával.

2014. máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!