Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Szerintetek van üdvözül...

Hívők! Szerintetek van üdvözülés az egyházatokon kívűl?

Figyelt kérdés

Itt olyanokra gondolok, akik más egyházhoz tartoznak ("hamis egyházhoz"), tehát máshogy értelmezik a bibliát, emiatt teljesen máshogy is élik meg a hitüket. Nem követik azokat az elveket, amiket szerintetek kellene, viszont hisznek olyanban/tesznek olyat, ami pedig szerintetek nem elfogadható.

Amennyiben szerintetek csak a ti egyházatok útmutatása szerinti élet vezet az üdvösséghez, elmondanátok hova tartoztok?



2014. máj. 26. 20:30
1 2
 1/11 Pietrosol ***** válasza:
51%

Szia!


Nem valószínű, mert mindannyian embernek születtünk. Az ennél szűkebb egységek, általában jó szellemi táptalajul szolgálnak a szektásodáshoz és a látókör beszűkítéséhez.

2014. máj. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Engem nem a hit, hanem a tettek érdekelnek.
2014. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1. nincs

2. Krisztus testéhez tartozom, az ő egyházáhiz tartozom.

3. mert csak az üdvözül, aki hisz Őbenne

4. a többi vallás nem preferálja az üdvözülést, ők mindenféle csiribiriben hisznek, egyedül Jlzus támadt fel és igérte meg hiveinek, hogy ők is megkapják. A többinek nem kell.

2014. máj. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Butaság lenne azt gondolni, hogy csak az üdvözül, aki ahhoz az egyházhoz tartozik, amelyikhez én is.Ezt vallástól függetlenül mondom.

Ott van a kereszténység, az is millió darabra szakadt szét a történelem folyamán, és bizonyos kérdésekben teljesen ellentmondanak egymásnak.Már egy valláson belül is millió egyház létezik ezáltal a maga apró egyedi vonásaival.

Ha tehát valaki szerint csak egy egyház tagjai üdvözülnek, akkor egy komplett vallás híveinek nagy része nem üdvözül, míg a másik igen.Eléggé paradox módon hangzik.

Az összes többi vallásról pedig még nem is beszéltünk(mert ugye a kérdés nem nevezett meg vallást).

Szerintem ez olyasmi, amin tök felesleges gondolkodni, hiszen úgysem kapunk rá választ.Mindenki érje be a saját szubjektív igazságával, mert ez az, ami az egyén szempontjából igazán számít.

2014. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Crussader ***** válasza:
Én röviden c
2014. máj. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Természetesen igen, hiszen nem az egyház üdvözít, hanem Jézus Krisztus. A Megváltó nyitotta meg a kaput az üdvösség felé, kizárólag neki van joga eldönteni azt, hogy ki fog örök életet kapni, és ki nem.
2014. máj. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az Élő Egyházhoz való tartozás nélkül biztos, hogy nem. Isten pedig nem felekezetekben gondolkodik, hanem új emberekben, ahogy Pál apostol mondja: "Mert Krisztus Jézusban sem a körülmetélkedés, sem a körülmetéletlenség nem használ semmit, hanem az új teremtés."(Gal 6,15) Aki az Élő Egyház része, az bármelyik gyülekezethez tartozik is adminisztrációs szempontból, Isten embere. Aki nem része az Élő Egyháznak, bármelyik gyülekezetbe is tartozzon adminisztrációs szempontból, nem Isten embere. De az is tény, hogy gyülekezetenként változik az élő keresztények százalékos aránya, egyes helyeken egyáltalán nem tudok elképzelni, legfeljebb átutazóban, más helyen pedig viszonylag magas az arányuk. Az etalon pedig nem gyülekezeti tanítás, hanem a Biblia, mégpedig a teljes Biblia, nem pedig a szövegkörnyezetből kiollózva felépített tanítási rendszer. Azaz nincs üdvözítő egyház. Tévelygő egyház azonban van.
2014. máj. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Élő gyülekezet alatt a karizmatikusokra gondoltál? Tehát pl. egy hithű katolikus már nem üdvözülhet? Mondjuk aki nem átutazó Pl egy pap aki hisz abban amit csinál és így hal meg.
2014. máj. 27. 11:23
 9/11 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nem az egyház üdvözít hanem Krisztus! Egyházon belül sincs üdvösség az hogy valaki tartozik egy egyházhoz az nem üdvözít.


János 14:6 Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.

2014. máj. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

27/F/hívő református


Kétféle egyház van:


1. Földi egyház. Én református vagyok, természetesen a református egyházon kívül is van üdvösség, a mennyben biztos, hogy egy csomó evangélikus/baptista/szabadkeresztyén/metodista/stb. emberrel fogok találkozni, és abban is biztos vagyok, hogy NEM fog minden református üdvözülni.


Nem üdvözülnek viszont a muszlimok, buddhisták, stb.


2. Isten láthatatlan egyháza. Ebbe tartozik minden olyan hívő, aki Jézust személyes megváltójának tekinti. Ebből az egyházból mindenki üdvözülni fog, de ezen kívül senki sem.


Kérdező, te vélhetőleg arra vagy kíváncsi, hogy a tőlem eltérő vallásúakat hogy látom. Nos, aki nem keresztyén az biztos nem üdvözül. (Van egy szűk csoportja a keresztyéneknek, akik szerint minden zsidót üdvözít Isten. Én ezt nem így látom, de el tudom fogadni az ő értelmezésüket is.) A többi keresztyén (vagy magát annak tartó) felekezettel kapcsolatban pedig az a véleményem, hogy Isten a mennybe vezető iránytűnek a Bibliát adta. Ez mindenki előtt ott van, de ha sok butaságot odateszünk mellé (Szent hagyomány, mormon könyve, új világ fordítás), akkor az iránytűvel nehezebb lesz eltalálni az utat.


Persze bárhonnan elhívhat Isten bárkit, de mivel a hit hallásból van, nagyobb az esélye annak, hogy olyanok fogják őt megtalálni, akiknek a gyülekezetében a tiszta ige hangzik.


Akik szerintem nem tiszta tanítást adnak: mormon, jehova tanúi, római kat., orthodox., ősmagyar zagyvaságok, Dávid Kulcsa

Akik tiszta tanítást adnak, de lényeges problémák vannak velük: pünkösdista, golgota, unitárius, Hit Gyülekezete

Akik tiszta tanítást adnak: református, evangélikus, nazarénus, bizonyos szabadkeresztyén gyülekezetek, baptisták


Persze ezek között is lehetnek különbségek.

2014. máj. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!