Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az áldás lényege?

Mi az áldás lényege?

Figyelt kérdés

2014. máj. 27. 13:12
 1/6 sandor76 ***** válasza:
Isten helyeslese.
2014. máj. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor hogy kell megáldni valakit?
2014. máj. 27. 13:59
 3/6 yuda ***** válasza:

Hosszú és rövid magyarázat...mondom a rövidet.

Áldás kétféle lehet :

-fizikai

-szellemi


Fizikailag megáldhatsz valakit. Pl. adsz neki pénzt, kaját, segítesz a takarításban, vagy bármiben, amiben rászorul. Neki abban a dologban több lesz, jobb lesz. Van benne egy növekedés.

Nem kizáró ok, hogy csak rászorultat áldhatsz meg. Megteheted bárkivel. Meg lehet áldani egy kifejezetten jómódú embert is. Isten is ezt teszi.

Pl Ábrahámot megáldva megáldotta.


Szellemi áldás törvénye, hogy nagyobb áldja a kisebbet. Más szavakkal abból tudsz adni amid van.

Pl. egy jól menő multicég tulajdonosa tart egy előadást és olyan törvényszerűségeket vázol fel, ami alapján mondjuk megtanulhatod a sikeres üzleti élet alapjait. Ez számodra áldás.

Ha ugyanezt egy kezdő, még nincstelen üzletkötő teszi meg és felvázolja előtted, hogy ez a siker kulcsa és dúsgazdag leszel, ha mellé állsz....-nos ő hiteltelen, mert abból akar adni, amije nincs.

Érted?

Abból tudsz adni, amid van. Amid nincs, abból bajos lenne, és őket hívják szélhámosoknak.


Szellemi áldás másik fő, bibliai vetülete, amikor valaki, pl. Ábrahám, vagy Jákób, vagy Dávid király megáldotta:

-fiát,

-népét, izraeli templomot...stb.

Ezt olyan emberek teszik meg és működik náluk/általuk, akik Istennel állnak szoros kapcsolatban és gyakorlatilag Isten áldását/akaratát közvetítik személyre szabottan.

Ajánlom figyelmedbe a személyre szabással kapcsolatban pl. Jákob megáldotta 12 fiát.

Mondhatott volna rájuk egy közös, mindent átfogó áldást, ami majd beteljesedik az életükben és utódaik életében, de az nem lett volna helyes.

Mindegyik gyermekére személyre szabott áldást mondott ki, amik mind beteljesedtek. Erre, mint utaltam rá, -kizárólag Istennel kapcsolatban álló szellemi emberek képesek.

Ennél kisebb szinten is működik természetesen: pl. apa megáldja fiát az esküvőn.


Személy szerint hiszek és teljes meggyőződésben vagyok mind az áldás, mind az átok valódiságáról.

Ajánlom még figyelmedbe, ha jobban el akarsz ebben mélyülni pl. a biblia.hit.hu online biblia használatát. Keresőjébe írd be, hogy áldás, vagy áldott, vagy áldani és ezek ragozott alakjait és mindre kapsz találatot.

2014. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt a részét el tudom fogadni, hogy adni csak az tud, akinek van. Eddig nekem is evidens néhány pohár bor után is.


Tehát adományt adni csak az tud, akinek van.

"Szellemi" kincset (tudást) is csak az tud adni, aki tud.

De én ezt nem áldásnak szoktam hívni. Hanem adománynak, jólelkűségnek, tanításnak meg ilyeneknek.

Legrosszabb esetben is szerencsének.


A másik fajta áldás/átok verzió már nem tetszik.

Egyrészt az átkokban nem hiszek. Csak Isten hatalmában.

Másrészt meg nem gondolom, hogy az építő jellegű jó dolgokat személyhez kellene kötni.


Én úgy tudnám elfogadni az áldás, mint jó kívánság.

De nem gondolom, hogy jó csak a kiválasztottak kívánhatnak.

Persze akik hisznek a démonokban, azok máshogy gondolkodnak.

2014. máj. 27. 15:11
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a válaszod!
2014. máj. 27. 15:11
 6/6 A kérdező kommentje:

Undorodom attól, hogy néhányan elítélnek gyerekeket, mert nem áldott házasságban születtek, vagy nem lett a szülők kapcsolata megáldva.

De ezek a viselkedés formák, remélhetőleg csak a fejemben léteznek....

Persze mondhatnánk jogosan, hogy Isten sok mindent nem fogad el, amit elfogad azt megáld (támogat). De ártatlan embereket nem kellene belekeverni.

2014. máj. 27. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!