Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Nem érzitek hogy...

Hektorr7 kérdése:

Katolikusok! Nem érzitek hogy hogy a sok liturgia, szabály, ünnepnap, szentek meg lótúró között elveszik a vallás valódi értelme?

Figyelt kérdés

Bevallom én katolikus voltam nagyon sokáig. Aznban fokozatosan évek alatt átláttam hogy hiábavalóság katolikusnak lennem mert az egész csak színpompa és semmi más. Tehát tele van ünneppel az egyház, Karácsony, Húsvéti mise, Nagyboldogasszony, Kisboldogasszony, Mária mennybemenetele stb.. Áldozás meg gyónás is évezredes hagyomány szerintem h*lyeség. Van még olyan hogy a papok nem házasodhatnak.


Na ezeket se tartom semmire meg az aranyoltárokat sem de ami engem mégjobban bosszant hogy katolikusoknál elveszik szerintem a hit értelme. A lényeg mindig a külcsíny, hagyományosság, áldozás meg minden amit csak kitalálnak. Valahogy kevés szó esik Jehováról, Jézus Krisztusról. Alig van spontán ima. Nem inspirál ez a vallás arra hogy az ember jobban elmélyüljön Jehovával való kapcsolatában. Tehát úgy érzem hogy ez az évezredes hagyományosság ami jellemzi a katolikusokat már elavult, idejétmúlt és egyre kevésbé a vallásról szól.


Nektek mi a véleményetek erről? Én nagyrészt azért tértem át másik vallásra mert úgy éreztem a katolikus egyház már nem Jehova és Jézus dicsőítéséről szól hanem a hagyományok kőkemény betartásáról és emiatt elveszik belőle a vallásos tartalom!!!



2014. máj. 29. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Szóval te áttértél a Jehova tanúja hitre. Szerintem minden ember függetlenül a felekezettől, ha a teremtő Istenhez vagy Jézushoz imádkozik meghallgatásra talál. Nem kell Isten és ember közé közvetítő. Nem kell a pap, és nem kellenek a vének a Jehova tanúitől. Isten mindenhol jelen van és ha befelé figyelsz megtalálhatod akár egy bevásárló központ közepén is. A templomok afféle körítések ahol sok ember emeli a lelkét Istenhez ezért a hely energiája is olyan lesz mint ahol könnyebben tudsz kapcsolódni és válaszra lelni. Ugyanilyen nálatok a Királyság terme is. Ki így , ki úgy találja meg a JóIstent. Energetika alatt azt a finom rezgést értem amit érzel egy helyen. Például egy osztályterembe ülve könnyebben merülsz le agyilag, vagy egy olyan házban rosszabbul érzed magad ahol sokat vitatkoznak és egy olyan házban sokkal jobban érzed magad ahol előtted szépen élő emberek lakták az épületet. Tehát a templom azért jó mert ott sok ember emeli egyszerre fel a szívét Istenhez.
2014. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Nem fog tetszeni, ami írok..

Az Egyházat Jézus alapította és 2000 éve ugyanazt tanítja.

A katolikusoknál elveszik a hit értelme? Számodra mi a hitünk?

A mi hitünk az, hogy Jézus halálát hirdetjük és hittel valljuk feltámadását, amíg el nem jön újra. Ezt mondjuk az átváltoztatás után. Az egész szentmise Jézusról szól. És ami megint nem fog tetszeni: hitünk szerint minden misében közénk jön Jézus az Eucharisztiában titokzatosan, de valóságosan.

De még ha nem is így lenne, akkor is inkább ragaszkodnék a hagyományokhoz, minthogy egy olyan szekta tagja legyek, ami jóformán csak a gyűlölködésből és más vallásának gyalázásából él meg.

2014. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Egy fizikai világban élünk. És a külsőségek hatnak ránk. Segíthetnek ráhangolódni valamire. Ahogy pl semmi értelme a temetőnek, mégis ha elmész, akkor rá tudsz hangolódni az emlékezésre. A katolikusok sem hiszem, hogy azt gondolják, hogy van "értelme" a rituális formáknak teológiailag önmagában. Ezek az ő hagyományaik. Azok a mozdulatok, amiken át be tudnak lépni abba a hangoltságba, ahol könnyebb nekik Istenhez közel kerülni.


Egy születésnapnak sincs semmi értelme. Mégis egy arra alkalmas közösség megtöltheti azzal.


Továbbá az évről évre körbe menő ünnepek Isten országának állandóságát fejezik ki. Az örökké való rend.

2014. máj. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az arany oltárokat a régi építésű templomokban találhatod meg. Nem csak a hívők hanem az emberek vigyáznak ezekre az épületekre, mert az őseink is fordultak Istenhez. A templomok többsége műemlék a bennük lévő tárgyakkal, ezért jól esik a mai embereknek ilyen környezetben imádkozniuk. Tudják hogy ezek közt a tárgyak közt imádkoztak az őseik is. A mai hívők vigyáznak a rájuk maradt értékekbe, de hidd el teljesen tisztában vannak vele hogy Isten országa a szívükben van. De ha megfigyeled van jó pár új építésű katolikus templom is. Ott nem olyan fontos a pompa. Leginkább a természetes anyagok és a praktikum jellemzi ezeket a templomokat. Érdekes módon a Teremtő Isten ott is meghallgatja a híveit, nem ragaszkodik a freskókhoz.
2014. máj. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Anxo ***** válasza:
83%

A válaszom: egyáltalán nem érzem.

A kérdésedből kitűnik, hogy nem is igazán érted a katolikus hitet, így egyáltalán nem csodálkozom azon hogy így érzel, a liturgiát nem értvén tényleg kínszenvedés lehet végigélni.

Így lehet hogy jobb is hogy áttértél, de arra vigyázz, hogy az új vallásodat rendesen ismerd meg, nehogy úgy járj, mint a katolikussal.

2014. máj. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!