Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleménye Istennek az...

Mi a véleménye Istennek az ilyen szépészeti dolgokról? (nem műtét)

Figyelt kérdés

Csak mert van egy mélyen vallásos ismerősöm, elég fiatal 30 körül van és nő.


Pár napja befestettem a hajam barna volt eredetileg most vörös.

Mikor meglátta megszólt érte, elbeszélgettünk és azt mondta nekem hogy bűn a hajfestés, a smink, a szőrtelenítés, még az is ha valakinek eredetileg hullámos a haja és vasalja (ezzel rám célzott)...stb., mert ahogy meg lettünk teremtve azon nem szabad változtatni.

Én nem értek egyet vele és kíváncsi vagyok mi a véleményetek erről?


2014. jún. 5. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudtad, hogy Szt Margit ugyan ezzel az indokkal nem tisztálkodott soha? :D

Kérdezd meg, szokta-e vágni a haját. Ha azt szabad, a szőrt miért nem? A férfiak sem borotválkozhatnak? :D

Én vasalom a hajam, sőt(!) még szemüveget is hordok. Pedig nem túl jó látással lettem teremtve :( Vágom a körmömet, és néha napján még zuhanyzok is :D


Ne foglalkozz, az ilyenekkel!

2014. jún. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát megpróbálok nem foglalkozni vele, csak elgondolkodtatott a dolog.
2014. jún. 5. 17:08
 3/11 yuda ***** válasza:
100%

Annyira nem bonyolult a dolog.

Bizonyára az ismerősöd kicsit túlspirázza a dolgokat.

Valóban van arra utalás a bibliában, pl. egyik közismert ige, hogy a testünk a Szentlélek temploma és hogy emiatt felelősek vagyunk érte.

Más lenne, ha valaki vagdossa magát, vagy dohányzással-, kábítószerrel károsítja...stb, de egy egyszerű hajfestéssel, vagy vasalással mit ártasz?

Jó, mondjuk a túlzott vasalás azért egy időre károsíthatja a hajat, ha valaki szélsőségesen használja.

Mindegy is, mert a lényeg, hogy mond az ismerősödnek, -főleg, ha nő, hogy ne húzza ki a szemét, vagy ne fésülje a haját, vagy ne sminkeljen, vagy ne rúzsozzon...sorolhatnám, mert Isten nem úgy teremtette. :D

Ez a viccesebb hozzáállás.

Ha annyira alázatos akar lenni, járhat pl. zsákruhában. :D


Komolyabb pedig, hogy kérd meg, definiálja neked a bűn fogalmát a bibliából bármelyik igével és lássuk, mire akarja ráerőltetni.

Nyilván valamit erősen félre kell magyaráznia, ha erre talál igét.

2014. jún. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az ismerősöd gondolom azért mondta neked ezt, mert a nők csábításra szoktak színészkedni, nem pedig egészségügyi célzattal. Márpedig ha a te vörös hajad bármely férfi megbámulja vággyal, akkor bűnt követtél el, mert paráznaságra buzdítottad. Mert Jézus azt mondta, hogy már az parázna, aki egy nőre vággyal tekint. Tehát nekünk nincs jogunk őket bűnre csábítani.


De a szőrös lábat nagyon utálom.

2014. jún. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok csúnya általában tetszem a férfiaknak, de nem ilyen céllal festettem be a hajam.

Most akkor ha valaki smink nélkül egy egyszerű ruhában is ragyog mert annyira szép az mit csináljon, járjon csadorban vagy mi? Mindig van valaki akiben szexuális vágyat keltünk akaratunkon kívül is. azzal hogy pusztán szép valaki nem követ el bűnt.

2014. jún. 5. 20:57
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdezö,


A Bibliában van egy történet Eszter királynöröl. Mielött a király elé vezették öt és a többi szép szüzet, hosszú szépítési kúrán kellett részt venniük.


A király öt választotta ki feleségül. Példaképpen van állítva a számunkra az erös hitéért, jó szívüségéért...

és csak egy szó sincs róla, hogy helytelen lett volna a szépítési dolog


NEM helytelen, ha egy nö jól néz ki. Mélyen Istenben hivö vagyok gyermekkorom óta, és festem a hajamat, szeretem a szép ruhákat, a magassarkú cipöt a szép retikülöket, a nyakláncot stb.. a láb szörtelenítése a mai idöben nélkülözhetetlen, úgy gondolom.


Mint Jehova tanúja rendszeresen részt veszek az összejöveteleinken, kongreszusainkon. A legtöbb nö, akinek van jó ízlése, nagyon csinosan, elegáns sminkkel, ápolt körömmel jelenik meg.


Ami helytelen, ha egy nö, csúnya természetü, rosz, hisztis...arról azt mondja a Biblia, hogy olyan mint a disznó orrában a perec


Katy

2014. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hívő, nem hiszek Istenben. De egy kérdést azért engedj meg kérlek:

Az ismerősöd nudista/naturalista? Mert ugye Isten eredetileg meztelennek teremtette meg Ádámot és Évát...

2014. jún. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Minek tettel fel akkor a kérdést, ha megvan mindenre a válaszod, hogy kimagyarázod magad? Ez a jehova sem öltözik keresztényhez méltóan, hanem abszolút világi, de ezen nem is csodálkozom mert annyi köze van neki Krisztushoz, mint neked. Semmi.
2014. jún. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocs kérdezö, gondolkodok hogy reagáljak-e a az utolsó ha jól látom a 8-asra


Kedves kérdezö, nem csodálkodok, hogy ennek a válaszírónak fogalma sincs róla, mit tanít a Biblia az ápolt teströl. mikor még azt sem tudja, hogy ki Jehova...:(


Mi akik a Biblia Istenét imádjuk, nagy szabadságnak örvendezünk.

Istenünk úgy alkotott meg minket nöket, hogy legyen esztétikai érzésünk. Ezzel mi széppé, kellemessé tehetjük nem csak az otthonunkat, férjünk és gyermekeink örömére.


Ugyanakkor a férjünknek és a gyermekeink nem kell hogy szégyenkezzenek miattunk, hogy elhanyagoltak, ápolatlanok, csúnyák lennénk.


Láttam egyszer egy régi filmet. Az volt a témája, hogy idös, nyakig begombolkozott, sötétruhás, hosszúszoknyás, "lenyalt" frizurás hölgyek pletykálkodtak. Míg aztán érdekes vége lett a filmnek, mert kiderült, hogy fiatalabb korukban eléggé szégyenteljes életet éltek. Már maga a pletyka bün, a szép ruha, az ápolt test nem ....:)


Katy

2014. jún. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én úgy látom hogy egy kereszténynek nem szabad kihívóan öltöznie én sem szoktam. De soha nem bírnám azt elviselni hogy olyan ruhát vegyek fel amit nem szeretek ami nem tetszik. Majdnem mindenki így van ezzel.

Ezek szerint nincs igaza az ismerősömnek és mondhatjuk rá hogy igénytelen és valami nagyon félre értelmezett.

2014. jún. 6. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!