Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy humoroldalon olvastam egy...

Egy humoroldalon olvastam egy érdekes kérdést: Isten házán miért van villámhárító?

Figyelt kérdés
Ezt komoly kérdésnek szántam.
2014. jún. 10. 07:41
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Isten nem lakik ember keze által készült épületekben:


1 Korintus 3:16 Nem tudjátok-é, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke lakozik bennetek? 17 Ha valaki az Isten templomát megrontja, megrontja azt az Isten. Mert az Istennek temploma szent, ezek vagytok ti.


1 Korintus 6:19 Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, amelyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok? 20 Mert áron vétettetek meg; dicsőítsétek azért az Istent a ti testetekben és lelketekben, amelyek az Istenéi.


2 Korintus 6:16 ...az élő Istennek temploma vagytok, amint az Isten mondotta: Lakozom bennök és közöttük járok; és leszek nékik Istenök, és ők én népem lesznek.

2014. jún. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor miért mondják azt, hogy a templom Isten háza+Jézus az oltárban lakik stb.?
2014. jún. 10. 08:15
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Idézzük inkább az Ószövetséget, és akkor kiderül hogy de, a Führer igenis lakik házban. Már az után hogy kiköltözött a hippi-sátorból.


A kérdés meg jogos, sőt.

Mivel villámlás, és mindenféle természeti katasztrófák "istenműve", így nyilvánvaló hogy amennyiben egy villámcsapás (vagy áradás stb.) kárt okoz a templomban, az saját tulajdonban történt szándékos károkozás, tehát a biztosítónak nem kéne fizetnie.

2014. jún. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kései Sirató ***** válasza:
22%
Ez egy vicc, ezért nem jó kategóriában tetted fel a kérdést!
2014. jún. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Az időjárásra sincs hatása Istennek.
2014. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem látok magamon villámhárítót. Az ilyen viccet meg a tudatlan tahók találják ki, akiknek semmi ismeretük nincs Istenről és a Bibliáról. Dunát lehetne veletek rekeszteni.
2014. jún. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért, hogy a villámhárító védelmi terébe tartozó területet megvédje a villámcsapástól, mivel az így nem véletlenszerűen, hanem biztonságos módon fog a földbe érni.

30 méternél alacsonyabb épületeknél a villámhárító 45 fokos védelmi kúpot tud képezni, amelynek földelési sugara kb. egyenlő a villámhárító magasságával. Magasabb épületeken ez a védelmi terület akár 30 méter sugarú is lehet. Mivel a templomtornyok általában kiemelkednek a többi épület közül, ezért értelemszerűen logikus villámhárítóval ellátni őket.

2014. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Viccesek vagytok. Nem is értitek mit kérdeztem. :)

Engem ne érdekel,hogy kik találnak ki ilyen vicceket, és - ebből a szempontból - a villámhárítók funkciói sem érdekelnek. Engem egy dolog érdekel: a templomba milyen megfontolásból raknak villámhárítót? Hát nem bíznak az Isten védelmében?

2014. jún. 10. 19:26
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
Annyira bíznak az isteni védelemben, hogy egy olyan szerkentyűt építenek a tetejére, amely direkt odavonzza a villámokat. Ez az, amit közönségesen villámhárítónak hívunk. :D
2014. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kitörölték a válaszom.


Azt írtam, hogy csak azokra a templomokra kell villámhárító, amelyeket Isten nem tekint a saját házának.


Példának felhoztam a riói Jézus szobrot: ez pedig a bálványokról szól.

Több már rajta a fém fonat, mint valaha Jézuson volt a töviskoszorú - mégis kétszer már úgy megcsapta a villám, hogy komoly sérülései lettek.

Ez sem véletlen.


Külön üdvözlöm azt a bigott vallásos moderátort, aki eltüntette ezt az írásomat. Gondolom, nem bírt vele szembenézni.

2014. jún. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!