Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem léphetett Mózes az...

Miért nem léphetett Mózes az ígéret földjére?

Figyelt kérdés

2014. jún. 11. 09:22
 1/7 munyamunya ***** válasza:
66%

IV.Mózes 20:1-13


""Mivelhogy nem hittetek nékem, hogy megdicsőítettetek volna engem Izráel fiainak szemei előtt: azért nem viszitek be e községet a földre, a melyet adtam nékik.""

2014. jún. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 megfelelő ***** válasza:
71%

4.móz.14.29 Itt a pusztában fogtok holtan elhullani, a számba vettek mind, ahányan csak vagytok, húszévestől fölfelé, mert zúgolódtatok ellenem.

30 Nem mentek be arra a földre, amelyről esküvel ígértem, hogy ott fogtok lakni, csak Káléb, Jefunne fia és Józsué, Nún fia. 31 De gyermekeiteket, akikről azt mondtátok, hogy prédává lesznek, azokat beviszem, és megismerik azt a földet, amelyet ti megvetettetek. 32 De ti holtan hullotok el itt a pusztában.

33 Fiaitok pásztorok lesznek a pusztában negyven esztendeig, és bűnhődnek a ti hűtlenségetekért, míg holttesteitek az utolsóig a pusztában nem lesznek.

34 Negyven napig kémleltétek ki azt a földet, most negyven évig bűnhődjetek, egy-egy napért egy-egy esztendőt számítva, hogy megtudjátok, mi az, ha én ellenkezem veletek.


Ebbe Mózesék is beletartoztak. Mózes 80 volt,mikor kijött Egyiptomból és 120, mikor meghalt, Áron 83 és 123.

2014. jún. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Igen, ahogyan az elsö felelö már idézte a 4.Mózes 20:1-12

ben, nem szentelték meg Isten nevét. Igy mondta Mózes "Avagy e kösziklából fakasszunk-e nektek vizet"


A valóságban Isten volt az, aki a vizet fakasztotta a kösziklából.


Mózes bár nem lépett be az Igéret Földjére, de Isten emlékezetében van a sok hüséges tanúval együtt, akik fel lesz támasztva itt a Paradicsommá tett Földön


Mindenkire nem vonatkozott az hogy nem lépnek be az Igéret Földjére, akik fellázadtak 20 évestöl felfelé, amikor a kémek viszajöttek. A Biblia ír Józsuéról Kálebröl, ezek beléptek az Igéret Földjére. Józsué lett a nép vezetöje a Mózes halála után


Katy

2014. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

utólag olvasom kissé értelmetlené vált az utolsó mondatom. Ketten voltak akik nem lázadtak fel, ezek voltak Józsué és Káleb, akik még nagy tetteket vittek véghez


Katy

2014. jún. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Azért meg megütötte azt a kősziklát, mely Krisztust jelképezte, és melyhez szólnia kellett volna. Itt találod a történetet:

[link]


Üdv. Péter

2014. jún. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ateista vagyok, de ez az egyik kedvenc történetem. (kiskorom kedvence, tehát nekem ez "mese" volt. viszont nem szeretnék senkit sem megbántani) És ezt a történetet én minden gyereknek elmesélném mert a legnagyobb tanulság benne a tisztelet és az alázat. Avagy merj elfogadni segítséget szégyen nélkül, ha szükséged van rá, és tiszteld azt, aki "vizet fakaszt neked". Mózes pedig megbántotta az "apját" aki vizet adott neki, azzal, hogy úgy állította be az egészet, mintha ő, Mózes talált volna vizet. Most képzeld el, amikor te kitalálsz valamit és más meg lenyúlja az ötleted, aztán övé a dicsőség. Nem bosszantó?
2014. jún. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenkinek köszönöm szépen a konkrét és épületes választ,s mert jó volt és tetszett,mert lényeges,mindenkit egy zöld kézzel jutalmaztam-

Én a Bibliát végigolvastam,de valahogy túl keménynek találtam az ekkora büntetést.

Most legalább fixálnom kell azt is amit máshol Isten mondott: " A ti gondolataitok nem az Én gondolataim."

2014. szept. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!