Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a római...

Mi a véleményetek a római katolikus emberekről?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen egy korábbi, görög katolikusokkal kapcsolatos kiírt kérdés ihlette ezt a kérdést.

Ugyanis tudomásom szerint eredetileg van közös gyökere a görög és római katolikus hitnek, irányzatnak.


Így engem pedig az érdekelne, hogy mi a vélemény a római katolikus emberekről?

Ők valóban világiasabb életet élnek pl., ahhoz képest, mint ami a másik kérdéshez írt első válaszban olvasható?


2014. jún. 23. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Hogy ki minek vallja magát az a mai világban az egy dolog. Akik nagyon komolyan veszik a római katolicizmust, tényleg elég prűdek tudnak lenni... Viszont a legnimfomániásabb lány akit valaha ismertem szintén templomba járó római katolikus volt.
2014. jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

@14:51


A nimfománia nem az illető szabad akaratából történik, hanem egy betegség, amiért senki sem ítélhető el. Tehátez nem ugyanaz, amikor valaki a szabad akaratából lefekszik azzal, akivel akar. Egy nimfomániás nő is értelemszerűen lehet hívő, mert beteg, és várja Jézus Krisztustól a szabadulást.

2014. jún. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Anxo ***** válasza:

Láttam a másik kérdésedet is.

A A római és görög katolikusok hitben teljesen megegyeznek, csak a szertartás menete más.

Maga a római egyház pedig olvasztótégely, ami nálam abban nyilvánul meg, hogy a közös hit és Jézus kapcsol bennünket össze, de nyelvben, kultúrában mentalitásban egészen különbözőek lehetünk.

Világiasabb élet: sokakat gyermekkorukban katolikusnak kereszteltek, szerintem helyesen, mert minél hamarabb el kell kezdeni a kegyelemben járni, később nehezebb elkezdeni. De sokan felnőttkorukra nem tesznek tudatos döntést Jézus mellett, teljesen elvilágiasodott életet élnek, tehát nem keresztények, nem katolikusok, de azért ha megkérdezik tőlük az utcán hogy mi a vallásod, rávágják hogy "Katolikus vagyok", pedig közük sincs hozzá. Az ilyen példák miatt mondják, hogy a katolikusok ilyenek vagy olyanok. Egy katolikus nem élhet (páli értelemben vett) világias életet.

Ez persze nem jelenti azt, hogy nem a világban élünk, sőt, küldetésünk van! - mint ahogy a mise végén mondja a pap, a világban kell Jézust képviselnünk. És ez nem jelent befelé fordulást, sok keresztény extrovertált, míg az általad említett lány befelé forduló. 1,2 milliárd katolikus él a Földön, mindegyik más.

2014. jún. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az összes eddigi választ!

A többi kérdést nem én írtam ki, hanem a görög katolikusokkal kapcsolatos kérdés ihlette ezt a konkrét kérdést. :)

2014. jún. 26. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!