Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol szerepel a Bibliában a...

Szeressük egymást kérdése:

Hol szerepel a Bibliában a cölibátus kifejezés?

Figyelt kérdés

2014. jún. 29. 14:37
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

#10!

"Szerintem fogadjuk el, hogy a katolikus egyházban

cölibátus van, és pont."


Csak amiatt írtam ki, hogy a hitben erőtlenek is lássák, hogy hogyan működnek a vallásos démonok:


1Tim 4:1 A Lélek pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén...

1Tim 4:3 Akik tiltják a házasságot...

2014. jún. 29. 17:00
 12/25 anonim ***** válasza:

Kérdező!

ÉS te melyik szektába jársz?

Ott minden tökéletes gondolom, hogy így oktatsz mindenkit..:)

2014. jún. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Ez itt az én kérdésem, ha nincs a kérdésre több válaszod, akkor hagyjuk a személyeskedést, végeztünk. :-)
2014. jún. 29. 19:45
 14/25 anonim ***** válasza:

a cölibátus nincs benne, viszont van benne kifejezés, amin meglepódtem:


"Nem büntetem meg leányaitokat, hogy paráználkodnak, menyeiteket sem, hogy házasságtörők, mert ők magok is félremennek a paráznákkal és áldoznak a k..rvákkal. De az értelmetlen nép elbukik." - Hós 4,14


Ez isten igéje.

2014. jún. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Benne van a Bibliában, Szent Pál leveleiben. Pontosan nem tudom idézni, de leírja, hogy mindkét állapot helyes, és hogy Isten előtt kedves a szüzesség, hiszen Mária is szűz volt.
2014. jún. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%

Nincs sok értelme az ilyen jellegű vitáknak, mindenki be tudja a saját maga igazát bizonyítani ugyanabból a Bibliából. Tessék, erre varrjál gombot:


"Mert vannak heréltek, akik anyjuk méhéből születtek így; és vannak heréltek, akiket az emberek heréltek ki; és vannak heréltek, akik maguk herélték ki magukat a mennyeknek országáért. Aki beveheti, vegye be." Mt 19:12


Üdv,

(egy nem katolikus)

2014. jún. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

#16!

"...Aki beveheti, vegye be."


Jézus sem adott parancsot a cölibátusra a tanítványainak.

2014. jún. 29. 21:32
 18/25 A kérdező kommentje:

#14!


"Ez isten igéje."


Ez a szó a magyaroknak a fő szitokszavuk lett, de a latinból vettük át:


latin: curvum = romlott, az

igaz útról letért

latin: curvo = eltér, kanyarodik, hajlik, görbül


A Hóseás 4:14-ben templomi női prostituáltakról van szó.

2014. jún. 29. 21:50
 19/25 anonim ***** válasza:

Azt kérdezted, hogy hol szerepel a Bibliában a cölibátus, erre szerintem választ kaptál.


"Jézus sem adott parancsot a cölibátusra a tanítványainak."


Aki "nem tudja bevenni", nem kell elmennie papnak - lehet így is magyarázni. Mindenki azt tanít a Bibliából, amit akar. Mindenki úgy válogatja ki magának a verseket és úgy magyarázza azokat, ahogy akarja. A katolikus egyházban a cölibátus a szokás, más egyházban meg más. Mindenhol csinálnak olyan dolgokat, amelyeket Isten soha se mondott nekik.


Üdv,

(egy nem katolikus)

2014. jún. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 FCs ***** válasza:

Kedves 16. hozzáíró!

Szeretném pontosítani a Mt.19,12-t: (12)Van, aki azért képtelen a házasságra, mert úgy született. Van, akit az emberek tettek a házasságra alkalmatlanná. Végül van, aki a mennyek országáért önként mond le a házasságról. Aki fel tudja fogni, az fogja fel!”

Ami a cölibátus témáját illeti: Mt 19,12; Lk 14,26 ((26)„Ha valaki követni akar, de nem gyűlöli apját, anyját, feleségét, gyermekeit, fivéreit és nővéreit, sőt még saját magát is, nem lehet a tanítványom. (27)Aki nem veszi fel keresztjét és nem követ, nem lehet a tanítványom.

Akinek füle van hallja meg!

Szeretettel és imával!

2014. júl. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!