Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimoktól kérdezem elsősorb...

Muszlimoktól kérdezem elsősorban, az iszlám manapság 100%-osan megállja a helyét úgy ahogy van, vagy egyes dolgok elavultak?

Figyelt kérdés
Például az adakozás mindig jó, de a 4 feleség meg a tolvaj kezének levágása??

2014. jún. 30. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! En kurd vagyok es muszlim, ugyhogy valamennyire kepben vagyok a temaban!:))

Nos, adakozas nem elavult, adakozni most is kell.

4 feleseg?:D azon mindig jot rohogok, ha nem muszlimok ilyeneket irnak. Nem, nem divat manapsag.

Tolvaj kezenek levagasa valahol meg van (pl. Jemen, Szaud - Arabia, Iran) valahol meg csak borton vagy mas(pl. Ostorcsapas) Ilyen peldaul a rendkivul tolerans nem iszlam torvenyek alapjan itelkezo Kurdisztan(Erbil), de meg mondhatnank Katart, Bahreint es az Egyesult Arab Emirsegeket is.


Barmi kerdesed van, szolj!

Udv.

2014. júl. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem elavultnak nevezném. Csak szerintem sokmindent félreértelmeznek... A Korán írja, h több feleség is lehet, de csak akkor ha a férj igazságos tud lenni. Később írja, h senki sem fog tudni igazságos maradni ha több feleséget választ. Tehát nem ajánlott... Ez olyan "lehet ha bírni fogod, de most megmondom nem fog menni, bele se vágj...".
2014. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is muszlim kurd vagyok, és ilyen MÁR NINCS, hogy több feleség. Ezt már csak úgy tekintjük, hogy le van írva, és kész. Adakozás természetesen mindig van, a kézlevágást nem tudom, talán.
2014. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Több feleség nincs már az iszlámban, illetve nem jellemző egyáltalán. A tolvajok kezét se szokás már levágni, pedig nyugodtan levághatnák bárhol, bármilyen országban/vallásban.
2014. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

SZİA :)


maga a negy feleseg temajanal meg kell vızsgalnunk magat a KORAN kınyılatkoztatasanak ıdöszakat amıkor a törzsı arab nepeknel ez egy bevett szokas volt. Sok esetben pl haboruk utan a nök özvegyen es tamasz nelkül maradtak ılyen esetben ha volt akı elvette öket felesegül, marıs lett tamaszuk. Törökorszagban eltöröltek a többnejüseget. Amugy letezık meg a Szaudı kıralysagban de ez csakıs ugy müködık hogy nem egyhelyen vannak a felesegek hanem a ferjnek a kötelessege mınden felesegnek bıztosıtanıa ugyanazat az ellatast,ugyanolyan hazat,ekszereket,butorokat..egyebeket tehat nagyon gazdagnak kell lennıe ahhoz hogy ez megvalosulhasson.


Ugyhogy ez mar keves helyen letezö,de meg letezö dolog.

De ıgen amugy 100%-osan megallja a helyet mındenben.

2014. okt. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!