Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérlek szépen segittek nekem?...

Kérlek szépen segittek nekem? Az a feladat hogy irjak egy levelet a Szentléleknek.

Figyelt kérdés
nem olyan surgős még, majd csak 2 hét múlva fogják kérni, de addig is várom az ötleteket. Előre is köszönöm a segítséget
2014. júl. 1. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ki kérte ezt?

2014. júl. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%

"Tudom hogy Sezntélek NEM LÉTEZIK, de mivel kötelező, nesztek, írtam valamit."


Ha van terjedelmi megkötés, még kibővíthetjük, csak időben szólj!

2014. júl. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 KZitus ***** válasza:
12%

Figyelj, az áramnak nem lehet levelet írni, csak annak, aki szolgáltatja.

Éppen így a Szent szellemnek sem lehet írni, csak Istennek, aki szolgáltatja.


Olyan, hogy szentlélek nincsen, mert a lélek TE vagy magad, ameddig élsz.

Figyeld: "megformálta az embert a föld porából, és az orrába lehelte az élet leheletét, így lett az ember ÉLŐ LÉLEKKÉ."1Móz.2,7

2014. júl. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Az Atya a Fiú és a Szentlélek egy. Nyugodtan írj az Atyának.
2014. júl. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
A Szent Szellem ugyanolyan személy, mint az Atya és a Fiú. Írd meg neki a nevemben, hogy ugyan tudom hogy Istennel úgyse lehet vitatkozni, de azért jobban átgondolhatta volna ezt az egész cirkuszt ami itt a Földön megy.
2014. júl. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

"...az áramnak nem lehet levelet írni..."

Az áram nevében nem lehet keresztelni,az áramot nem lehet dicsőíteni,és az áram nem támaszt fel holtakat. És még folytathatnám,hogy az áram nem beszél,nem sír,nem örül és főleg nem ölt testet.

Az áram nem Isten Lelke.

Ha az áram megszál akkor...nos gondolj bele mi történik. :)

2014. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Drága Szentlélek!Kérlek téged Jézus közbenjárásával hogy segíts nekem .Megvallom neked bűneimet amelyet elkövettem hogy lelkem általad eljusson a mi atyánk Jézus Krisztushoz.Tisztíts meg hogy amikor eljön az idő, atyám kisöpörve találja azt.Bízom benned és soha el nem hagylak hogy velem maradhass mindörökké .Ámen.
2014. júl. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 yuda ***** válasza:
85%

Mivel pünkösd óta a földön van Szentlélek, így ha valaki hívő, akkor személyes és napi kapcsolatban van Szentlélek személyével.

Ezt amiatt írom, hogy elvileg aki levelet ír valakinek, abból az apropóból teszi, hogy távol van tőle.

Ez így, ebben a formában tehát nem igaz a hívőkre, hiszen bennük él, körülöttük van, beszélnek hozzá és Szentlélek is viszont kommunikál. A kérdésed tehát bibliai alapon értelmezhetetlen.

Aki ezt neked máshogy tanította, őrá is ráférne egy kis biblia olvasás, főleg az apostolok cselekedeteinek eleje.


Más kérdés az, ha valaki nincs kapcsolatban Istennel. Soha nem tért meg. Soha nem találkozott személyesen Istennel.

Ha az illető csak felszíni vallásos, aminek így értelme sincs.... Nem fogadta be Jézust és Szentlelket a szívébe. Soha nem élvezte Jézus megváltásának üdvözítő kegyelmét...sorolhatnám.

Nekik viszont bajos dolguk van, hiszen nem ismerik Őt.

Így már egészen más a dolog vetülete.


Jehova tanúja, ha erre tévedsz még egyszer!

Szentlélek egy személy, mert tudata, érzései és akarata van. A Szentlélek gondolkozik és tud (1 Korinthus 2:10). El lehet szomorítani (Efézus 4:30). Közbenjár értünk (Róma 8:26-27). A saját akarata szerint döntéseket hoz (1 Korinthus 12:7-11). A Szentlélek maga is Isten. Istenként a Szentlélek a vigasztaló és tanácsadó, akit Jézus megígért (János 14:16,26,;15:26).


- szóval elég nehéz dolgotok van valójában, ha áramnak, erőnek akartok egy személyt beállítani, mert ehhez újfenn át kell írnotok több biblia fejezetet. Tudom, hogy megtettétek a jehova névvel az újszövetségben, de így lássátok be, szép lassan egy egész új "bibliát" alkottok,(ha lehet még azt annak nevezni, bár kétlem) ami már messziről sem hasonlít az eredeti görög írásokhoz. Mit ki nem találnak még a vezetőitek, hogy bizonyítsanak kitalált téziseket?!

Miért hamisítotok? Mikor látjátok be, hogy a biblia hamisítása Isten ellen való?

Nem lenne tényleg becsületesebb az átírt könyveteket nem bibliaként nevezni, hanem lehetne mondjuk őrtorony könyv. Ne nevezzétek magatokat kereszténynek, mert a nálatok már ez régen nem erről szól.

Nálatok már Jézus sem Jézus, hanem Mihály.

Nálatok már a mennyei Atya sem atya, hanem jehova....nálatok már Szentlélek sem személy, hanem áram.

Egy pillanat bizonytalanságot sem éreztek? Minden bevesztek, ami fentről jön valamelyik prófétátoktól, vagy kitől? Azt is megmondják nektek, hogy tilos a gondolkodás?!

Mondjuk ezt véletlenül tudom, hogy tényleg megmondják...de...na mindegy.

Ez valami borzalom srácok!

2014. júl. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13%
Csókolom, ha a Földön (földön?) van, mond már meg hol, mert kezet akarok fogni vele (és jól megsérteni, de az legyen az én dolgom)!
2014. júl. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9/!


Te is Isteni Lélekhez tartozol úgy hogy csak szidd magad.Az ördögnek is van esze annyi hogy saját magát nem pusztítja el.Legyen már akkor Isten gyermekeként neked is akár több és értelmedet fedd fel.Nos válaszoltak neked...

2014. júl. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!