Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A világvégét az apokalipszison...

A világvégét az apokalipszison kívül hogy szokták még emlegetni?

Figyelt kérdés
olyasmi dereng hogy a bibliai neve vagy hogy ugy emlegetik hogy eljo majd a...

2014. júl. 3. 22:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%
Már az "apokalipszis" is egy helytelen szó a világvégére nézve, köszönőviszonyban sincs vele. Bizonyára a görög nyelvben teljesen járatlanok kapcsolták össze a világ végével. Az ógörögben az apokalipszis annyit jelent, hogy "rejtett dolgok feltárása" vagy "leleplezés". A (Jel 1,1) görög eredetijében is ez a szó található. Vagyis Jézus ezzel azt akarta mondani, hogy olyan dolgokat fog feltárni, amikre az emberek maguktól nem jöttek volna rá sosem.
2014. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez engem nem érdekel, nem ez volt a kérdésem!
2014. júl. 3. 23:04
 3/15 anonim ***** válasza:
8%

Szia!


Végítélet, utolsó ítélet, stb.

Néhány ige:

Zsolt 96,13

Az Úrnak orczája előtt, mert eljön, mert eljön, hogy megítélje e földet. Megítéli majd a világot igazsággal, és a népeket az ő hűségével.

Mt 12,42

Délnek királyné asszonya felkél majd az ítéletkor e nemzetséggel együtt, és kárhoztatja ezt: mert ő eljött a földnek széléről, hogy hallhassa a Salamon bölcseségét; és ímé, nagyobb van itt Salamonnál.

Mt 13,49

Így lesz a világ végén is: Eljőnek majd az angyalok, és kiválasztják a gonoszokat az igazak közül.

Mt 25,31

Mikor pedig eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok, akkor beül majd az ő dicsőségének királyiszékébe.

Mk 14,62

Jézus pedig monda: Én vagyok. És meglátjátok majd az embernek Fiát ülni a hatalomnak jobbján, és eljőni az ég felhőivel.


Üdv. Péter

2014. júl. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló vagyok:


Felvilágosításként írtam, hogy az "apokalipszis" összekapcsolása a világvégével helytelen. Tehát fölösleges egzakt módon ráhúzni a világvégére.

2014. júl. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
első: Már késő, a nyelvhasználók összekapcsolták, tehát szinonima lett. Minidg úgy kommunikálunk, hogy a szavak aktuális jelentését vesszük alapul. Nem is lehetne másként, mert az káoszhoz vezet.
2014. júl. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

5-ös, ebben igazad van. Viszont azért azt jó tudni, hogy eredetileg nem volt köze a világvégében, hanem néhány ember, vagy egy ember kitalálta, és úgy terjedt el.


Ha pedig a Bibliáról van szó, ott fontos tudni, hogy a szavak eredetileg, abban a korban mit jelentettek.

2014. júl. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm Péter :-)
2014. júl. 4. 02:51
 8/15 anonim ***** válasza:
Péter ismét villantott. :)
2014. júl. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szeressük egymást ***** válasza:
52%

Sziasztok!


Nem értem, hogy ha valaki a legjobb tudása szerint válaszol, azt miért esik jól egyeseknek lepontozni. 28 éve tanulmányozom a Bibliát és mindig lelkiismeretesen válaszolok minden kérdésre építő jelleggel. A fenti válaszom is helyes. Nem értem, hogy ha valaki a legjobb tudása szerint válaszol, azt miért esik jól egyeseknek lepontozni. A fenti válaszom is helyes. 28 éve tanulmányozom a Bibliát.


Üdv. Péter

2014. júl. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kell néhány mondatot kétszer is leírni...
2014. júl. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!