Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az skandináv mitológia szerint...

Az skandináv mitológia szerint, aki meghal hová kerül? A Helheimbe? Vagy a Nilfheimbe? Mi a különbség? Semmi esély nincs rá a mitológia szerint, hogy az ember "szebb" helyre jusson, ha nem harcos? Mert az a két hely nem tűnik tűl " vidámnak".

Figyelt kérdés

2014. júl. 7. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Valamivel rá kellett venni az embereket akkor is, hogy harcoljanak. Akkor ezzel lehetett rávenni őket, ma meg azzal, hogy elhitetik velük, hogy a hazájukért harcolnak, illeteve pénzzel.
2014. júl. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
Az ősi árja mitológia szerint csak a harcosok mehetnek fel az égbe, az ég csillagai közé, ... a szolgák, asszonyok, asszonylelkűek lenn maradnak.
2014. júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De olvastam valami olyat is,hogyha meghalt egy harcos,akkor megkérdezték a szolgáit,hogy akar- e valamelyik meghalni,hogy elkisérje az urát,így ő is Valhallába került.


Szóval akkor egy sima ember hová kerül?

2014. júl. 7. 12:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A mai Ásatrúarok úgy gondolják, hogy ha nemes, erényes életet éltél a Földön, akkor a Helheimbe kerülsz, de az szekcióba, ahol boldogság, öröm a jussod.

Viszont ha gonosz, áruló voltál, akkor is Helheimbe jutsz, de akkor meg olyan részébe, ahol szenvedés vár rád.

Valhallába meg nem feltétlenül akkor jutsz, ha csatában estél el, akkor is oda juthatsz, ha bátor voltál életedben. Persze, ez már mai értelmezés.

Remélem, tudtam segíteni.

2014. júl. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem: Ha csatában meghaltak lelkén Ódin és Freya osztozik. Tehát akiket Ódin választ ki, azok a Valhallába mennek, akiket meg Freya, azok meg az Ő birodalmába.(Nem tudom most a nevét)
2014. júl. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Fólkvangr :)
2014. júl. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#4: Mit értesz a bátorságon? Ha kiállsz az elveid mellett mindvégig?
2014. aug. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akik a 9 erény szerint éltek de nem harcoltak vagy nem csatában estek el azok Vanaheimbe kerülnek a Ván isteneket akik harcoltak és vagy csatában estek el azok Asgardba kerülnek azon belül is a Vallhallába az Ász istenek közé.
2018. szept. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!