Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Temetéssel kapcsolatos kérdés?

Temetéssel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Tudnátok nekem segíteni? Mivel nem vagyok vallásos, nem vagyok otthona témában. MI az egyházi temetés intézésének a módja? Tudnátok nekem Székesfehérváron papot ajánlani, aki egy szép szertartást vezet le. Olyan értelemben, hogy nem csak felolvassa a kapcsolódó zsoltárokat, idézeteket, hanem tényleg egy szép beszédet is mond. Akár privátban is várom a válaszokat. Köszönöm.

2014. júl. 8. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Szép beszéd attól, függ mennyire ismerte a pap az elhunytat.
2014. júl. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik plébánián kérheted, hogy milyen beszédet mondjon a pap. Közlöd vele, hogy kiktől búcsúztassa el, mit mondjon a halottról stb. Ezért természetesen külön kell fizetni.
2014. júl. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Papot nem tudok ajánlani, mert nem vagyok ismerős Fehérváron.

Egyébként az a módja, hogy vagy mise után vagy amikor hivatali idő van a plébánián, akkor odamész, de akár telefonon fel is hívhatod a plébániát és elmondod, hogy mit szeretnél.

2014. júl. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az egyik nagynéném temetésén katolikus pap beszélt. Jobb lett volna, ha meg se szólal, annyi badarságot összehordott. Még a hitetlen öcséim is megkérdezték tőlem a végén, hogy most ez valami vicc volt?
2014. júl. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!